Jump to content
Dogomania

Zina - bernardynka na 3 łapach - już w DS - pozostało -3000 i rehabilitacja!


Ola164

Recommended Posts

  • Replies 265
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Skonczymy ten bazarek i ruszymy z kolejnym... Mam nadzieje, ze jak juz bede miec staly dostep do internetu to watek ruszy sprawniej, bo poki co jestem z doskoku w miejscach gdzie lapie wifi na telefonie, z ktorego dosc ciezko.jest sprawnie pisac i ladowac strony...

Link to comment
Share on other sites

Przyszło 150 zł z pierwszego bazarku :)
Oraz 20 zł od Małgorzaty Kamińskiej :)
Dziękujemy!

Mam już internet, uzupełniam pierwszy post, w weekend będą już gotowe zdjęcia na kolejny bazarek, bo przyszła paczka z fantami jak wcześniej pisałam :)

Link to comment
Share on other sites

Niestety jeszcze nie, ja cały czas jestem w kontakcie z dziewczynami, które zajmują się Ziną.
W roku akademickim siedzę niestety we Wrocławiu, a nie u siebie niedaleko naszego przytuliska...
Najważniejsze, żeby wypowiedzieli się jeszcze inni lekarze i będziemy decydować co robić. Zbyt wiele byłoby do stracenia w przypadku nieodpowiedniej decyzji, więc lepiej chwilkę poczekać i podjąć słuszne działania szczególnie, że Zinka to cudowny, radosny i bardzo ludzki pies. :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Na razie doktor zalecił rehabilitację łapy, gdyż przykurcz jest bardzo zaawnasowany. Okazało się, że trzeba spróbować rozprostować łapę, ale będzie to trwało długo, będzie pewnie bolesne i dość kosztowne. Trzeba znaleźć jakiegoś dobrego rehabilitanta, który będzie powolutku naciągać skrócone mięśnie i ścięgna. Nie wiem jak to zrobi, bo z pewnością każda próba takiego działania będzie się łączyła z bólem.

Link to comment
Share on other sites

Zinę konsultował kolejny lekarz i uznał, że łapa przy odpowiedniej rehabilitacji może zostać wyprostowana i choć stan jest poważny to widział już psy, które z takiego stanu wróciły do częściowej sprawności i opierały się na łapie. Badanie pod narkozą wykazało, że są spore szanse...
Jeśli tak faktycznie jest to najlepiej gdyby Zina znalazła dom, choćby tymczasowy gdzie taka rehabilitacja pod okiem dobrego ortopedy miałaby szanse dać jej lepsze życie...
Szkoda kroić jeśli nie ma pewności powodzenia, a każdy tak naprawdę tego odradza...
Chyba najlepiej spróbować w tym mniej inwaztjnym kierunku...

Link to comment
Share on other sites

Fundacja Dar Serca ze Skały bierze udział w konkursie na karmę dla swoich podopiecznych. Na schronisko, które otrzyma karmę można głosować na facebooku poprzez stronę : [URL]http://psilos.org/jesienna-zbiorka-darow/[/URL]. Bardzo prosimy wszystkich o oddanie głosu na Fundację. Mamy pod opieką ponad 50 psów i kotów i straszne długi. Wszelka pomoc jest dla nas na wagę złota.

Link to comment
Share on other sites

To nie jest zlamanie.

Olu ja ja moge oglosic ale ludzie beda sie bali wziac psa na dt bo to koszta itd....

Na kogo podac kontakt? Na fundacje? Konkretnie ma kogo?[quote name='Ola164']Doktor powiedział póki co, że najpierw chce skonsultować te zdjęcia z lekarzami (jak sam to określił) "mądrzejszymi od siebie". Wtedy też będziemy wiedzieć jakie są koszta takiej operacji - na pewno nie będą niskie gdyż zmiany są bardzo rozległe - obejmują wszystkie trzy stawy, więzadła i mięśnie, które prawdopodobnie uległy nieodwracalnemu skurczowi... Na dniach mamy mieć już pełną diagnozę, rokowania i przybliżony koszt...
Dziś o 11 jadę do psów, wygospodarujemy jakieś fanty i jak wrócę to poślę pw - wielkie dzięki ;)[/QUOTE]

[quote name='Ola164']Zinę konsultował kolejny lekarz i uznał, że łapa przy odpowiedniej rehabilitacji może zostać wyprostowana i choć stan jest poważny to widział już psy, które z takiego stanu wróciły do częściowej sprawności i opierały się na łapie. Badanie pod narkozą wykazało, że są spore szanse...
Jeśli tak faktycznie jest to najlepiej gdyby Zina znalazła dom, choćby tymczasowy gdzie taka rehabilitacja pod okiem dobrego ortopedy miałaby szanse dać jej lepsze życie...
Szkoda kroić jeśli nie ma pewności powodzenia, a każdy tak naprawdę tego odradza...
Chyba najlepiej spróbować w tym mniej inwaztjnym kierunku...[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny paczka gotowa ale ja muszę jutro wyjechać ponownie i ostatecznie wrócę w niedzielę.
Nie wiem czy na jutro załatwię kuriera.
Przeprowadzka to koszmar, niestety tak to wygląda.
Nie pogniewjcie się jak paczka się opóźni...

Link to comment
Share on other sites

Nic się nie dzieje.
Ja teraz pracuje nad wymiarami i zdjęciami do kolejnego bazarku...
Trochę to się ciągnie, ponieważ siedzę obecnie we Wrocławiu, zawalona po uszy nauką...
Z resztą widać o jakich godzinach się pojawiam.... Dziś jeszcze nie spałam nawet, a za 2 godziny muszę wychodzić z domu...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...