Jump to content
Dogomania

Wyjazd z Psem do Niemiec, jak to obecnie wygląda.


tobilife

Recommended Posts

Witam.
Chciałabym się dowiedzieć, jak na chwilę obecną wygląda przewóz psa do Niemiec, w celach czysto rekreacyjnych, jako, że Niemcy są teraz w strefie Schengen. Czy wystarczy tylko książeczka zdrowia, czy potrzebny jest paszport, kwarantanna?
Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ktos wie czy mozna niemieckimi pociagami podrozowac z dwoma psami?
Do tej pory jak jezdzilam z moim jednym to kupowalam albo polowke do mojego calego biletu albo jezdzilam biletami takimi grupowymi i Frodo jechal jako jeden z pasazerow.
wiem ze za psa ktory jest w transporterze malym, tzn kot jest wielkosci kota sie nie placi. Ale czy mozna jechac z dwoma psami tak, ze jeden jest na smyczy i ma bilet a drugi nie ma biletu i jest w transporterze? Albo obydwa maja bilety i sa bez transportera?

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

a ktoś wie coś o ubezpieczeniu psa w niemczech? Przeczytałam, że psa trzeba zarejestrować w urzędzie meldunkowym i wykupić mu OC, ceny są różne w zależności od miejsca. Czy to jest naprawdę obowiązkowe czy po prostu tak by było prawidłowo, a tak naprawdę nikt tego nie robi?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BM.']a ktoś wie coś o ubezpieczeniu psa w niemczech? Przeczytałam, że psa trzeba zarejestrować w urzędzie meldunkowym i wykupić mu OC, ceny są różne w zależności od miejsca. Czy to jest naprawdę obowiązkowe czy po prostu tak by było prawidłowo, a tak naprawdę nikt tego nie robi?[/QUOTE]

Psa zameldować musisz i wtedy naliczą Ci wysokość podatku. W NRW za owczarka niemieckiego płacę 72euro/rok.
Do tego przy meldowaniu jest pytanie w jakiej ubezpieczalni pies jest ubezpieczony, więc[I][B] raczej[/B][/I] tego nie ominiesz :roll: Mi w Ergo wychodzi 6 euro/miesiąc ;)

Link to comment
Share on other sites

Wielkie dzięki :) Nie chcę tego omijać, jak trzeba to zapłacę. Po prostu czasami piszą, ze coś należy robić, a się okazuje, że tak naprawdę nikt tego nie robi. Tak jak z płaceniem podatku za psa w moim mieście kilka lat temu. Okazało się, że chyba ja jako jedyna z całego miasta płaciłam :roll: Nikt tego nie ścigał, ja nie miałam z tego żadnych korzyści, itd.
Może głupie pytanie, ale czy psa trzeba zameldować przed przyjazdem czy można np kilka dni po (jak się ogarnę na miejscu)? Generalnie nie mam żadnego doświadczenia w wyjazdach, meldunkach... Może się okazać, że wyjeżdżam za tydzień lub za dwa i chciałabym od razu zabrać psa ze sobą.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...