Jump to content
Dogomania

Prezes schroniska a robienie zdjęć


Kathrine

Recommended Posts

zależy...
jeśli schronisko jest prywatne to taki zakaz jak najbardziej może być. natomiast jesli schron jest gminy nie ma takiego zakazu. Tylko uwierz mi rzadko które schronisko pozwala na cykanie fotek. Najczęściej o swoje prawa musimy walczy.

Link to comment
Share on other sites

Ale generalnie od str.prawnej nikt tego nie może zabronić,gdyż w schronisku przebywają zwierzęta bezdomne czyli niczyje i można im robić zdj.tak samo jak będąc na wycieczce robimy zdjęcia różnym zabytkom czy budynkom.
Jednakże robiąc fotkę np.psu czy kotu ze schronu któremu chcesz pomóc,robisz swój opis, i tylko dane gdzie schronisko się znajduje i to jest w porządku,bo nie podpisujesz się za schronisko,tylko mówisz w swoim imieniu,czyli jeżeli piszesz że pies np.jest grzeczny,spokojny,cierpi to są to Twoje odczucia i spostrzeżenia i masz do tego prawo.Jak ja daje zdj.np.piesków do gazet to daje namiary schronu,ale podpisuję się,że to ja zdj.i opis dałam

Link to comment
Share on other sites

[LEFT]Prawo to w tej chwili nawet nie zabrania robienia zdjęc obiektom kiedyś zakazanym, ale schroniska to specyficzne miejsca....................Tu nie chodzi o troskę o zwierzęta, tylko o własny tyłek, żeby świat nie zobaczył tego ....., który jest tam najcześciej.
I w tym tkwi problem.
[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja jestem wolontariuszką i nawet kiedy byłam nią od niedawna, to nie ważne w jak złym stanie był pies, nigdy nikt nam nie zakazywał i nawet nie przywiązywał wagi do tego że robię zdjęcia. ^^ A od kiedy była pewna poważna afera to już w ogóle nie ma się czego wstydzić, w końcu każdy pracownik i wolontariusz któremu zależy stara się jak może i nawet całkiem nieźle im wychodzi.

Widocznie to zależy od schroniska. Uważam to samo co napisała rotek.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...