Jump to content
Dogomania

Pilny tymczas dla psów z Rumuni


ailema

Recommended Posts

Mam iskierkę nadziei, że to są naprawdę rumuńskie psy (gdzie skany za paliwo, no chyba że jechali z dodatkowymi kanistrami) tylko dlatego, że bierze w tym udział Dominik Nawa i Przystań Ocalenie. Opluwanie ludzi, chcących pomóc konkretnemu psu (vide: Fundacja Rottka) nie działa zbyt korzystnie dla "pomagaczy".

Okaże się że ta cała Rumunia to pic na wodę, tak samo jak błagalne peany na "cześć" biednej "ofiary systemu irlandzkiego" Tajfuna -.-

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 455
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ewunian']Mam iskierkę nadziei, że to są naprawdę rumuńskie psy (gdzie skany za paliwo, no chyba że jechali z dodatkowymi kanistrami) tylko dlatego, że bierze w tym udział Dominik Nawa i Przystań Ocalenie. Opluwanie ludzi, chcących pomóc konkretnemu psu (vide: Fundacja Rottka) nie działa zbyt korzystnie dla "pomagaczy".

Okaże się że ta cała Rumunia to pic na wodę, tak samo jak błagalne peany na "cześć" biednej "ofiary systemu irlandzkiego" Tajfuna -.-[/QUOTE]

Jakby nie było to ja założyłam post na dogo o Tajfunie i mam nadzieje że tym razem nie rozczaruje się .Zawsze chce się pomóc a wychodzi jak zawsze

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś']Ja sobie cierpliwie czekam na rozliczenie tych pieniędzy. Nawet głupie grzeczne pytanie dotyczące rozliczenia jest kasowane...czy to nie jest podejrzliwe???[/QUOTE]
czy tylko tobie chodzi o rozliczenie tych tysiecy zl.co dalas na te 13 pieski rumnskie?Troche cierpliwosci
czy wam tylko znowu tylko kasa widnieje przed oczami?
na szczescie sa i na swiecie dobrzy ludzie co ratuja polskie rumunskie ,id pieski
Podziwiam takich ludzi i bede podziwiala i nie dam sobie na nich nic powiedziec zlego bo wiem jak dzailaja.nawet za jedno psie czy kocie zycie jest warto i tysiac km przejechac zeby byl szczesliwy.Zawsze znajdzie sie kilka oszolomow co powie ze psy poszly na sadlo skorki laboratorium czy na inne cele.
Popieram zabieranie,ratowanie psow w potrzebie nie wazne skad one sa, jakim jezykiem mowia(szczekaja)jakiej sa narodowosci.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='waldi481']
Rumunia. 2013

A gdy się wypełniły dni i umrzeć przyszło latem,
przez most tęczowy przeszły psy. - Równiutko. Łapa w łapę.
Od łap tysięcy dudnił most, deszcz krwawy smagał ziemię,
a one szły, i szły, i szły, ból niosąc i cierpienie.
Anioł zastukał w boże drzwi,:- „Mój Panie, już są blisko”-…
Popatrzył w oczy pełne łez, choć przecież znają wszystko.
U zejścia z mostu stanął Bóg- pobladły, wargi drżące-
-jak tu utulić wszystkie psy, gdy idą ich tysiące?..
Jakimi słowy błagać ma Bóg psy o wybaczenie
za to, że wierząc w obraz swój, dał człowiekowi Ziemię?
---------------------
[/QUOTE]
Jako osoba "bez serca" ;) powiem: piękny wyciągacz łez...i pieniędzy.
Nie cierpię takiego grania na emocjach.
Osobiście uważam, że ustawa mówiąca o tym, że można usypiać psy po dwóch tygodniach w schronie jest dobrą ustawą. Zwłaszcza w warunkach panujących w Rumunii na obecną chwilę.
Oczywiście można tutaj długo dywagować o tym, że to żywe istoty, że to my ludzie zgotowaliśmy im ten los, że jesteśmy odpowiedzialni itd. Dla mnie w tej chwili odpowiedzialność to właśnie kwestia rozwiązania tego problemu. Ta ustawa ma realne szanse to zrobić. O ile oczywiście nie rozbije się o typowy dla Rumunii układ finansowy: czyli pieniądze pójdę do prywatnych kieszeni.
Ponadto: śmiało można założyć, że taka sprawa jak z tym dzieckiem się powtórzy. I wtedy wybijanie psów będzie zdecydowanie szerzej zakrojone niż obecnie przez Rumunów. Bo prasa wyciągnie obecny przypadek, a ludzie wnioski wyciągną już sami. I to będzie tragedia dla psów. Dlatego jeśli jest szansa załatwić to w humanitarny sposób: uważam, że to rozsądna propozycja.

Link to comment
Share on other sites

Wiecie, to co i JAK piszecie jest żenujące. Nawet nie ma słów żeby odpowiedzieć... Pluć w tak niewybredny sposób na Mondo Cane i Przystań Ocalenie? ICH oskarżać o oszustwo? Bardzo łatwo jest krytykować, że pomagać trzeba tak, a nie tak, a w ogóle to nie tym zwierzętom, tylko innym, a najlepiej to dzieciom (tak, to się niczym nie różni od nieśmiertelnego tekstu "a dzieci głodne chodzą" !!!!. Ok, chcecie pomagać psom z Wojtyszek- przecież nikt wam tego nie zabrania, zróbcie akcję, zbierzcie kasę, zwołujcie ludzi- świetnie!!!!! A jeszcze lepiej jak powalczycie o to, żeby Siemiński nie mógł więcej zerować na psach, bo za te psy już ktoś słono zapłacił (gminy, znaczy podatnicy). Ale nie wyskakujcie z nonsensownymi oskarżeniami, bo ktoś śmiał robić cos inaczej. Szczerze- a jesl ktoś wykłada kase- to jego zakichana sprawa na co ją wydaje- i chwała że na pomoc, bo ma równe prawo kupić sobie za to cokolwiek, z kurcze brylantami wysadzana muszla klozetową. I nikt nie ma prawa mu narzucić że powinien te pieniądze przeznaczyć na cos innego. W sumie to chyba najlepiej nic nie robić, bo zaraz się okaże, że się źle zrobiło, bo i hotelik to niegospodarność i w sumie ratowanie staruszków- jakbym nie zapchała sobie DT dwoma nieadopcyjnymi zgredkami, to mogłabym uratować dużo szczeniątek- i ratowanie brzydkich- i z innego miasta (tak to też już słyszałam) - i......

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Faustus']Jako osoba "bez serca" ;) powiem: piękny wyciągacz łez...i pieniędzy.
Nie cierpię takiego grania na emocjach.
Osobiście uważam, że ustawa mówiąca o tym, że można usypiać psy po dwóch tygodniach w schronie jest dobrą ustawą. Zwłaszcza w warunkach panujących w Rumunii na obecną chwilę.
Oczywiście można tutaj długo dywagować o tym, że to żywe istoty, że to my ludzie zgotowaliśmy im ten los, że jesteśmy odpowiedzialni itd. Dla mnie w tej chwili odpowiedzialność to właśnie kwestia rozwiązania tego problemu. Ta ustawa ma realne szanse to zrobić. O ile oczywiście nie rozbije się o typowy dla Rumunii układ finansowy: czyli pieniądze pójdę do prywatnych kieszeni.
Ponadto: śmiało można założyć, że taka sprawa jak z tym dzieckiem się powtórzy. I wtedy wybijanie psów będzie zdecydowanie szerzej zakrojone niż obecnie przez Rumunów. Bo prasa wyciągnie obecny przypadek, a ludzie wnioski wyciągną już sami. I to będzie tragedia dla psów. Dlatego jeśli jest szansa załatwić to w humanitarny sposób: uważam, że to rozsądna propozycja.[/QUOTE]
czy ty wiesz do czego namawiasz ?
Chyba zle widze i to do (wybijania)usypiania zwierzat.wybijam to tylko muchy Proponuje uspij psy z Wojtyszek krzyczek palucha itd.bedzie pusto ,bedzie miejsca na piaskownice dla dzieci ,no i duzo pieniazkow na kwietniki przed domami.
Mam nadzieje ,ze nigdy przenigdy nie bedziesz pracowala w schronisku bo napewno bylyby tylko tam sliczne puchate kuleczki ,mlode i zdrowe no i stala okresllona ilsc psow tylko polskich,no bo juz jeden ukrainski czy rumunski bylyby wybity.Ach stary ,obcokrajowy ,chory pies pfuj .Ojej co za przekonanie do zwierzat.Taka opinia niedaleko odbiega od domow starcow obcokrajowcow ludzi o innym przekonaniu zwyczajach(zydow ,arabow cyganow itd

Czy usypainie, mordowanie jest wyjsciem ze zwierzecej mizery oczwiscie nie Ratuje sie wszystko co zyje , co jest stare chore w potrzebie nie wazne skad gdzie i jakie jest.
Tym 13 pieskom sie udalo i to jest wazne,moze wiecej pieskow zostanie wynagrodzonych zyciem.

Edited by xxxx52
Link to comment
Share on other sites

co do wykładania nie swojej kasy, to jasne - ja moją wykładam na psy, a na dzieci nie.
myśle, że tu raczej chodzi (przynajmniej moje wątpliwości z tego wynikają), że akcja przywożenia psów do PL kompletnie nie pomoże sytuacji psów rumuńskich (bo nie wpływa na ustawodawstwo i praktykę tamże), a faktycznie sami na tym polu mamy dużo do zrobienia w kraju, czyli wojtyszki i inne takie. i jakkolwiek prywatna kasa to prywatna sprawa, tak fundacje podejrzewa się o strategiczne rozeznanie w dziedzinie bezdomności psów - i strategiczne działania.

oczywiście akcja ma na celu wyciagnięcie pieniędzy, ale moim zdaniem w pozytywnym znaczeniu. nie wiem, ile kasy zebrali, mówicie, ze dużo, i bardzo dobrze. ona naprawde się przyda i naprawde nie na perfumy dla prezesa.

moje wątpliwości wynikają z przekonania o bezcelowości działania, jeśli psy są zabijane, to beda, akcja oczyszczania raz na kilka lat będzie, dopóki ktoś nie wyda kasy na masowe sterylki.
ale z drugiej strony podpisałam petycje i widze, ze jakkolwiek dla nas, obeznanych w temacie, rzecz jest z gatunku gaszenia pożaru i nie będzie mieć skutków dalekosiężnych, strategicznych, tak dla opinii publicznej, laickiej w temacie, jest to coś w rodzaju aktywizacji, za przeproszeniem - wabika na zaangażowanie, choćby finansowe. w małym stopniu mamy to przecież na dogo - bardzo poszkodowany pies przez tragiczną historię zbiera sporo kasy, a ew. nadwyżka pomaga innym psom.

wszystko rozumiem, w dalszym ciagu mam mieszane uczucia, ale jedno jest pewne - wszelkie wątpliwości i oskarżenia naprawdę powinny być wyważone i poparte choćby poszlakami. brak rozliczenia teraz nie jest dowodem na defraudację, jak rany. człowiek musi spać. choć z drugiej strony to delikatna sprawa, taka zbiórka, na taką skalę - w sprawie na taką skalę medialną.
i fakt, rozliczenie uwiarygadnia. ale jego brak - jeszcze - nie uniewiarygadnia, ze tak powiem.

jedno to wątpliwości co do zasadności akcji,a drugiej to małe wojenki, kiedy nawet jeszcze casus belli nie wystepuje - bez sensu!

Link to comment
Share on other sites

"W Rumuni tylko zabity pies jest dobrym psem" gdyz z tej masy zabitach psow zyja mafie zoranizowanych powiazanych z urzedami hycli ktorzy otrzymuja duzo pienidzy ,stad walcza o to zeby psy nie kastrowac ,leczyc natomiast wylapywyc i zabijac.to tak cos zalatuje mnie polskimi hyclami co lapia zeby kasowac od gmin pieniadze no a co sie z tym psem dzieje zapominie kaza.

Link to comment
Share on other sites

w skrocie upadla ustawa o mordowaniu wszystkich psow ,usypaine maja byc tylko pod scisla kontrola.opozycja pod presja zachodnich panstw wplynela na opozcje rumunska zeby powiedziala veto wczesniejszej ustawie.Maja usypiac Tylko pod nadzorem psy chore i agresywne
jak bedzie zobaczymy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']czy ty wiesz do czego namawiasz ?
Chyba zle widze i to do (wybijania)usypiania zwierzat.wybijam to tylko muchy Proponuje uspij psy z Wojtyszek krzyczek palucha itd.bedzie pusto ,bedzie miejsca na piaskownice dla dzieci ,no i duzo pieniazkow na kwietniki przed domami.
Mam nadzieje ,ze nigdy przenigdy nie bedziesz pracowala w schronisku bo napewno bylyby tylko tam sliczne puchate kuleczki ,mlode i zdrowe no i stala okresllona ilsc psow tylko polskich,no bo juz jeden ukrainski czy rumunski bylyby wybity.Ach stary ,obcokrajowy ,chory pies pfuj .Ojej co za przekonanie do zwierzat.Taka opinia niedaleko odbiega od domow starcow obcokrajowcow ludzi o innym przekonaniu zwyczajach(zydow ,arabow cyganow itd

Czy usypainie, mordowanie jest wyjsciem ze zwierzecej mizery oczwiscie nie Ratuje sie wszystko co zyje , co jest stare chore w potrzebie nie wazne skad gdzie i jakie jest.
Tym 13 pieskom sie udalo i to jest wazne,moze wiecej pieskow zostanie wynagrodzonych zyciem.[/QUOTE]
Jak zawsze daleko Ci od czytania ze zrozumienia. Ale chyba już przyzwyczaiłaś nas tutaj do tego tak, że nikogo to nie rusza.
Po pierwsze: nie namawiam, a przedstawiam swój punkt widzenia, do czego mam prawo.
Po drugie: tak, uważam, że lepiej byłoby psy usypiać jeśli przez określony czas nie znajdzie się dla nich dom. Bo na każde takie uratowane psie życie przypadają setki ( o ile nie więcej) psich tragedii, których istnienie tłumaczy się przez pryzmat tego jednego uratowanego. I żyją te psy gnijąc i wyjąc dlatego, że komuś gdzieś udało się polepszyć żywot jednego z ich towarzyszy niedoli. Zdecydowana większość się nie doczeka. W imię takich właśnie naiwnych poglądów jak Twoje.
Po trzecie: jestem mężczyzną ;)
Po czwarte: człowiek to człowiek, a zwierze to zwierze. I chcąc nie chcąc życie ludzkie jest więcej warte niż życie zwierzęcia. Więc porównanie do domów starców cokolwiek nie trafione...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Faustus']Jak zawsze daleko Ci od czytania ze zrozumienia. Ale chyba już przyzwyczaiłaś nas tutaj do tego tak, że nikogo to nie rusza.
Po pierwsze: nie namawiam, a przedstawiam swój punkt widzenia, do czego mam prawo.
Po drugie: tak, uważam, że lepiej byłoby psy usypiać jeśli przez określony czas nie znajdzie się dla nich dom. Bo na każde takie uratowane psie życie przypadają setki ( o ile nie więcej) psich tragedii, których istnienie tłumaczy się przez pryzmat tego jednego uratowanego. I żyją te psy gnijąc i wyjąc dlatego, że komuś gdzieś udało się polepszyć żywot jednego z ich towarzyszy niedoli. Zdecydowana większość się nie doczeka. W imię takich właśnie naiwnych poglądów jak Twoje.
Po trzecie: jestem mężczyzną ;)
Po czwarte: człowiek to człowiek, a zwierze to zwierze. I chcąc nie chcąc życie ludzkie jest więcej warte niż życie zwierzęcia. Więc porównanie do domów starców cokolwiek nie trafione...[/QUOTE]
No to wszystko jasne jaki z ciebie niezreformowany chlop

Link to comment
Share on other sites

Ja tez uwazam, ze najpierw powinnismy posprzatac nasze ulice w Polsce, a potem rozczulac sie nad zwierzatemi z Ukrainy czy Rumuni. Sa tez pieski do wziecia z Cypru lub Wysp Kanaryjskich. Do wyboru, do koloru. W Niemczech np. nie walesaja sie psy po ulicach , nie spia i nie zebrza pod sklepami w oczekiwaniu na dobra dusze. Najpierw musimy my Polacy dojsc do takiej perfekcji, a potem zaczac zbierac psy z zagranicy. Schroniska w Niemczech nie sa tak przepelnione jak u nas. Schronisko ma nie wiecej niz 20 pieskow i troche wiecej kociakow(trudno przypilnowac koty wolno zyjace) i stad ta rozrodczosc.Mimo to schroniska borykaja sie z problemami finansowymi.Utrzymuje sie one w wiekszosci z datkow ludzi. Tylko, ze Niemcy maja troche wiecej pieniedzy do dyspozycji niz przecietny emeryt polski(600 zl). Mysle tez, ze jak zwykle w pierwszym momencie pieski zostana entuzjastycznie przyjete do domow, aby potem wyladowac w polskim schronisku (bo nie moga sie przyzwyczaic do zycia domowego albo dziecko jest alergiczne!!!!)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aneta Nowak']Jakem baba z biologicznego i wizualnego punktu widzenia-zgadzam sie w 100% z Faustusem.
A co do zwożenia psów zza granicy do PL-pomysł poroniony.[/QUOTE]

Ano ja tez sie zgadzam niestety.
Przetrzymywanie w imie ideologii tysiecy zwierzat w tragicznych warunkach, chorych i cierpiacych przez cale zycie w ciasnych klatkach w imie uczenia odpowiedzialnosci - zaden to samarytanizm i odpowiedzialnosc, a zwyczajnie sadyzm.
I choc chcialoby sie, aby spoleczenstwo w koncu zaczelo brac odpowiedzialnosc za swoich pupili - tak sie nie dzieje. Bo ludzie traktujaco przedmiotowa zwierzeta maja to zwyczajnie w dupie. Nie odwiedzaja schronisk, a smutne zakrwawione ryjki usuwaja sprzed oczu. A cene tej nieowocnej nauki caly czas placa zwierzeta. I to jest przykra sytuacja, z ktorej na moje nie ma obecnie dobrego wyjscia. Sa gorsze i gorsze.

Link to comment
Share on other sites

Ulv, dziwisz się, że ludzie powątpiewają, kiedy każde posty o rozliczenie WYDATKÓW (paliwo, głupie obróżki i smycze, może jakaś karma specjalistyczna dla tych psów, wizyty u weta) są w najlepszym przypadku zbywane milczeniem, lub kasowane? Dziwisz się podejrzliwości dogomaniaków, którzy przeżyli niejedną grubszą aferę ze zbieraczkami kasy?

Edited by ewunian
Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewunian']Ulv, dziwisz się, że ludzie powątpiewają, kiedy każde posty o rozliczenie WYDATKÓW (paliwo, głupie obróżki i smycze, może jakaś karma specjalistyczna dla tych psów, wizyty u weta) są w najlepszym przypadku zbywane milczeniem, lub kasowane? Dziwisz się podejrzliwości dogomaniaków, którzy przeżyli niejedną grubszą aferę ze zbieraczkami kasy?[/QUOTE]

No litości, ufac bo pojawia się znane nazwisko i nazwa fundacji? Za dużo razy się już przejechałam na takim właśnie "zaufaniu"
A serio, nie wpływa w ogole na plus dla całej akcji rzucanie takimi tekstami
[QUOTE] asiak, twoja nedzna osoba powinna siedziec przy budzie i psa pilnowac[/QUOTE]
Zwracanie się do ludzi per debiu i oszołomie tez norma. Serio? To jest poziom jaki prezentują pomagajacy psom? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Fauka uważaj na słowa ;), bo na wydarzeniu równo jada sobie po naszej dyskusji... jeszcze bana na fejsika dostaniemy i co będzie? :'(

A jesli już komentujemy siebie nawzajem - pozdrawiam osoby niezalogowane a to czytające - to ok. Czytałam, że panowie pojechali tam za swoje pieniądze. Ok, odpadają skany za paliwo. Szacun dla nich i ich umiejętności jazdy po rumuńskich wertepach. Niezaprzeczalnie i bez przekąsu.

To jeszcze tylko FV za weta, karmy, hoteliki(?) itp zostają. Bo chyba te pieniądze nagle nie wyparują, jak mamona toruńskiego radia?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewunian'] jak mamona toruńskiego radia?[/QUOTE]

masz coś do Torunia? :diabloti::evil_lol:
Nie no tam się trzeba prosić o cokolwiek...fundacja Rottka została obrzygana bo zapropnowała, że mogą przygarnąć psa w typie Rottka.Postawa tych ludzi tam jest żenująca, poziom kultury poniżej zera. Nikt nikogo nie wyzywa od nienormalnych oprócz kobiet, które to wszystko niby organizują - i jak taka osoba ma wzbudzać zaufanie i sympatię???

Link to comment
Share on other sites

Ok, ja rozumiem uzasadnione wątpliwości co do zasadności akcji, ba, nawet wątpliwości co do kasy (tylko dajcież im na miły Bóg czas na rozliczenie, te psy nawet jeszcze nie są w domach!!!!), aczkolwiek i z Mondo i z Przystanią miałam osobiście do czynienia i mam jak najpozytywniejsze wrażenia, także, jeśli idzie o rzetelność....

Ale to co tu się działo, ten... festiwal pogardy, nienawiści, jadu..... to przechodzi moje wyobrażenie.

SBD - dzięki za wyważony post.

Oczywiście, że uratowanie 13 psów to kropla, promil kropli w morzu. Być może bez znaczenia - a może własnie nie. Bo takie akcje maja swoją wartość medialną, w sumie większą niż petycje, nic nie wnoszace, a rozpowszechniane w sumie w zamkniętym środowisku.
Ale nie wyobrażam sobie odwracać się od bestialstwa "bo u nas też jest niefajnie". Zbyt często ignorujemy coś strasznego, co się dzieje, bo to nie nasze, bo daleko, bo są wazniejsze sprawy.

Nie wierzycie że jest tam aż tak źle. Jest gorzej. I nie ma co chować głowy w piasek "że niemożliwe, żeby takie okrucieństwo było mozliwe". Jest możliwe. Ja wiem, że tak wygodniej- przekonać samego siebie że nie jest az tak źle, a może w sumie to co się dzieje to i lepiej. Wiecie, że ludzie ze Stanów i zachodu Europy tak reagowali na wiadomości o Holokauście?

Sterylizacja, mówiecie. A i owszem, najlepsze rozwiązanie, tyle, że.... Rumunia dostała sporą kasę z Unii na program szczepień i sterylizacji. Wykorzystano zgodnie z przeznaczeniem mały procent. A nawet to jest teraz marnowane, bo zabijane są psy, które są wykastrowane i zaszczepione (i oznakowane specjalnymi kolczykami).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...