Jump to content
Dogomania

Sierść mojego pomka


margo-roksi

Recommended Posts

Witam,
Od zawsze chciałam mieć szpica pomeranian, dwa miesiące temu kupiłam sobie owego. Jestem przeszczęśliwa jest kochany itd. Tylko mam mały problem, Roksi (bo tak się moja psina nazywa) ma już ok 5 miesięcy a jej sierść nie jest taka jak rzeczywista u szpica miniaturowego pomeranian, jest zdecydowanie za krótka. Roksi była karmiona karmą Royal, teraz dostaje mokrą karmę bo suchej nie chce + witaminy przepisane przez weterynarza. Ale jej sierść jak na razie się w ogóle nie poprawiła, dziś kupiłam jej kropelki "Efa olie" które pomagają na okrywę włosową, na chwilę obecną nie mam żadnych rezultatów bo dopiero dziś zaczynam kurację. Proszę podpowiedzcie mi coś, może mieliście tak samo, a ja jestem zbyt przewrażliwiona.
Dodaje zdjęcie mojej Roksi abyście mogli zobaczyć jej sierść:

[IMG]http://img194.imageshack.us/img194/9113/z1ta.jpg[/IMG]

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

W takim razie najlepiej będzie jeśli skontaktujesz się z hodowcą. Może coś ci doradzi. Wiem, że wśród szpiców zdarza się BSD, więc polecam ci poczytać o tej chorobie.
Twój piesek rzeczywiście ma krótką sierść. Mój pom w wieku 5 miesięcy wyglądał tak:
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-Yno7fXJD32U/UgSQaKdnDYI/AAAAAAAABcc/5683TQBIG_M/s640/20130630_004.jpg[/IMG]

A z jakiej hodowli masz pieska?

Link to comment
Share on other sites

hodowla anulus czy jakoś tak, z pomorskiego. Śliczny twój piesek, weterynarz powiedział ze moze ma opoznienie w poroście bo dopiero gubi pierwszą pomału swoją pierwszą sierść i ze mam poczekać do roku i stosować efa olie. Tylko nie wiem czy mówi dobrze, bo wydaje mi się że jeszcze nie widział nigdy pomeraniana na oczy tylko w necie.
A Ty posiadasz hodowle?

Link to comment
Share on other sites

Koniecznie skontaktuj się z hodowcą. Ja nie posiadam hodowli, a szpica miniaturowego mam dopiero od kilku miesięcy, jednak wydaje mi się, że tak krótka sierść nie jest normalna. Możesz też napisać na tym forum szpicewilcze. fora. pl/szpic-nie-wilczy,20/ Udziela się na nim kilku hodowców szpiców, którzy powinni Ci coś doradzić.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam!!
[B]margo-roksi [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/statusicon/user-offline.png[/IMG] proszę sprostować swoją wypowiedz lub usunąć !!![/B]

Moja hodowla czyli ANULUS nigdy nie miała miotu oraz tej rasy czyli szpica miniaturowego (pomeranian) .
Jeśli masz rodowód lub metryczkę wydaną przez ZKwP twojego psa to wklej na stronę.

pozdrawiam
ANULUS

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...