Jump to content
Dogomania

karmy ESSENTIAL FOODS


calessandra

Recommended Posts

[SIZE=3][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman]Dziękuje za opinię [/FONT][FONT=Wingdings][FONT=Wingdings]J[/FONT][/FONT][FONT=Times New Roman] Ale temat od początku jest tak prowadzony by łatwo móc zweryfikować fakty [/FONT][FONT=Wingdings][FONT=Wingdings]J[/FONT][/FONT][/COLOR][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]Ale …. Mam pytanie, co jest złego w tym, że doświadczony hodowca, gdy znajduje świetną karmę nie dostępną w Polsce, sprowadza ją do obrotu i jeszcze poleca ?[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]Czy jest bardziej uczciwie, ukryć taki fakt – to proste, wystarczy inne zdjęcia, inna skrzynka (darmowa), podpisy typu Zespół sklepu i … reklamować produkt właśnie tak, by się nie dało połączyć faktów ?[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]Tu, ktoś musi informacji poszukać i ma podane wszystko by ją zweryfikować, a resztę oceni już sam. Oczywiście można to zrobić tak, by takiej możliwości nie było, ale czy jest to uczciwsze ?[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie no pewnie, jakiś kawałek uczciwości w tym jest, tylko niestety bazujący na tym, czy człowiek będzie chciał doczytać, poszukać, rozwiązać ,,zagadkę" :eviltong: w większości przypadków na pewno nie. I pytanie, czy jak już się doszuka, to jak zareaguje na to odkrycie? W większości zapewne tak jak ja- początkowo chciałam kupić karmę później poczułam się zwyczajnie rozczarowana i oszukana. Wystarczyło dodać przy poście z tabelką, że w jakiś sposób jest się powiązaną z tą firmą, w jakiś sposób reklamuje czy chociażby zajmuje jej dystrybucją w Polsce- i już inaczej bym patrzyła na sprawę.
Niemniej - pozdrawiam, a ocenę pozostawiam każdemu indywidualnie :)

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie - nikt nie ma nic przeciwko informacji otwartej - witam, jestem hodowcą BOS, i od niedawna zajmujemy się dystrybucjąw Polsce karmy x... polecam bo moje psy ją bardzo polubiły i zapraszam na stronę... tu podajemy linkę.
Natomiast to co robisz calesandro to zwykły chwyt, nic wiecej.
Ja już wogóle pomijam fakt niezgodności w opisach składu choćby karmy w wersji rybnej... pomijam fakt tej nieszczęsnej marchewki bogatej w jod (aby zaspokoić zapotrzebowanie dobowe na jod pies o wadze 40kg musiałby tej marchwi pożreć ze 20kg o ile nie lepiej)... ale opisujesz się tutaj jako osoba wykształcona, co to nie ty! a na stronie wszystko masz "ŚWIERZE" - dla ścisłości gdybyś jednak nie skumała o co biega poprawna pisownia to świeże. Mało tego - taki doświadczony hodoffca jak ty, z takim doświadczeniem nie wie czy jeżeli na usg wyszedł jeden płód to jest szansa na więcej...
Nasza calessandra nie tylko na tym forum próbuje zamydlić oczka innym - na goldenowym robi dokładnie to samo

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]Kiedyś był film pt: „Szpital na peryferiach” oto pewien cytat z niego „Gdyby głupota miała skrzydła latała by Pani jak gołębica” bardzo trafny prawda Isabelle301 ..[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]Wiesz co podobno powiedział Sokrates? Takie sławne zdanie: Wiem, że nic nie wiem”, wiesz jak jest ono interpretowane ? Podpowiem: posiadanie wiedzy o własnej niewiedzy, czy braku doświadczenia – ta wiedza cechuje ludzi mądrych, doświadczonych, bo wynika z poznania ogromu wiedzy i doświadczeń, które dopiero uczą nas pokory wobec życia. Zadufanie w sobie cechuje ludzi, którzy dopiero liznęli wiedzy, ci którzy się w niej zagłębili nabrali pokory. [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]A to cytat:[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[I][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]Czy ktoś ma doświadczenie, w 28 dniu potwierdzona ciąża niestety jednopłodowa, wet mówi, że może być więcej ale ... Tu moje pytanie czy u kogoś potwierdzono jeden płód a było więcej ?[/COLOR][/SIZE][/FONT][/I]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]Rozumiesz słowo doświadczenie ? Czyli nie teoretycznie a faktycznie tak było. A wiesz co to jest statystyka ? To nauka, która pozwala nam obliczyć prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzenia. Dzięki temu, możemy podjąć decyzję o dalszym toku postępowania. Może nie zdajesz sobie sprawy, ale hodowca musi myśleć analitycznie, tego wymaga genetyka. A na końcu proponuję rozróżniać teorię i wiedzę teoretyczną od praktyki.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]Każdy mądry doświadczony człowiek, jeśli z czymś w swojej praktyce, osobiście się nie spotkał to…. skorzysta z praktycznych doświadczeń osób, które problemu praktycznie dotknęły. Ale jak na wstępie … by to pojąć trzeba mieć jedną cechę – mądrość. [/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='calessandra']

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]Wiesz co podobno powiedział Sokrates? Takie sławne zdanie: Wiem, że nic nie wiem”, wiesz jak jest ono interpretowane ? Podpowiem: posiadanie wiedzy o własnej niewiedzy, czy braku doświadczenia – ta wiedza cechuje ludzi mądrych, doświadczonych, bo wynika z poznania ogromu wiedzy i doświadczeń, które dopiero uczą nas pokory wobec życia. Zadufanie w sobie cechuje ludzi, którzy dopiero liznęli wiedzy, ci którzy się w niej zagłębili nabrali pokory. [/COLOR][/SIZE][/FONT][/QUOTE][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]
[/COLOR][/SIZE][/FONT]
Poznajesz swoją własną wypowiedź?
"[COLOR=#000000][FONT=Times New Roman]Psami zajmuje się od około 20 lat, od około 10 hoduje psy, o wiele dłużej szkole i pracuje z psami. Dorobiłam się sukcesów zarówno hodowlanych jak i sportowych. Moje psy – wszystkie – cechuje przede wszystkim zdrowie, dożywają przedziału wiekowego 16-18 lat w zdrowiu i świetnej kondycji. Obecnie moja najstarsza sunia 9,5 letnia biega za piłką, bryka, bawi się jak młody psiak. Przez te wszystkie lata nauczyłam się NIE SŁUCHAĆ wszelkiego autoramentu, naukowców i specjalistów od żywienia psów, ich poglądy zmieniają się średnio co trzy lata, co róż udowadniając inne teorie, w zależności od tego, kto im płaci."
[/FONT][/COLOR]
Jak się to ma do sławnego zdania Sokratesa? Aby cytować wielkich tego świata dobrze jest wiedzieć przy jakich okazjach to można robić i co najważniejsze rozumieć owe wypowiedzi.

[quote name='calessandra']
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]A to cytat:[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[I][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]Czy ktoś ma doświadczenie, w 28 dniu potwierdzona ciąża niestety jednopłodowa, wet mówi, że może być więcej ale ... Tu moje pytanie czy u kogoś potwierdzono jeden płód a było więcej ?[/COLOR][/SIZE][/FONT][/I]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]Rozumiesz słowo doświadczenie ? Czyli nie teoretycznie a faktycznie tak było. A wiesz co to jest statystyka ? To nauka, która pozwala nam obliczyć prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzenia. Dzięki temu, możemy podjąć decyzję o dalszym toku postępowania. Może nie zdajesz sobie sprawy, ale hodowca musi myśleć analitycznie, tego wymaga genetyka. A na końcu proponuję rozróżniać teorię i wiedzę teoretyczną od praktyki.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/QUOTE]

Statystycznie to ja i mój pies mamy po 3 nogi... bardzo pomocne narzędzie. Statystycznie jeżeli ktoś miał przypadek, ze usg wykazało 1 płód a urodziły się 2 szczeniaki - powinnaś oczekiwać 1.5 szczenięcia w tej ciąży... Nie wiem jaki chcesz tok postępowania w takiej sytuacji przyjąć...
Nie wiem jaki wogóle możesz tok postępowania przyjąć, czy urodzi się 1 czy 10 nie masz na to wpływu najmniejszego a twoim jedynym tokiem postępowania jest przyjąć poród i pilnować czy aby napewno suka będzie się dzieckiem/ dziećmi opiekowac nalezycie.
[quote name='calessandra']
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]Każdy mądry doświadczony człowiek, jeśli z czymś w swojej praktyce, osobiście się nie spotkał to…. skorzysta z praktycznych doświadczeń osób, które problemu praktycznie dotknęły. Ale jak na wstępie … by to pojąć trzeba mieć jedną cechę – mądrość. [/COLOR][/SIZE][/FONT][/QUOTE]

A tu znowu kłania się Sokrates...

Na temat przytoczonego cytatu z filmu - nie wypowiem się - nie oglądam durnowatych filmów...zamast tego wolę pogłębiać swoją wiedzę i edukować innych

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...