Jump to content
Dogomania

karmy ESSENTIAL FOODS


calessandra

Recommended Posts

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]Zastanawiałam się czy Ci odpowiedzieć, ale po przeczytaniu innych Twoich postów dotarło do mnie, że podajesz się za speca od żywienia psów. Autorytarny ton wypowiedzi, rzucanie hasłami toksyczny, śmieciowa, powszechne krytykanctwo. Mimo to, ja nie wiem kim jesteś.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]Może więc, [B]dla tych, którzy zechcą tą wypowiedź przeczytać[/B], powiem kim ja jestem.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]Psami zajmuje się od około 20 lat, od około 10 hoduje psy, o wiele dłużej szkole i pracuje z psami. Dorobiłam się sukcesów zarówno hodowlanych jak i sportowych. Moje psy – wszystkie – cechuje przede wszystkim zdrowie, dożywają przedziału wiekowego 16-18 lat w zdrowiu i świetnej kondycji. Obecnie moja najstarsza sunia 9,5 letnia biega za piłką, bryka, bawi się jak młody psiak. Przez te wszystkie lata nauczyłam się NIE SŁUCHAĆ wszelkiego autoramentu, naukowców i specjalistów od żywienia psów, ich poglądy zmieniają się średnio co trzy lata, co róż udowadniając inne teorie, w zależności od tego, kto im płaci.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]Przekonałam się, że filozofia żywienia psów moich dziadków i rodziców oznacza jedno – zdrowie. W oparciu o tą filozofię i własne doświadczenie, po wielu latach szukania i sprawdzania tego co oferuje rynek, znalazłam karmę, której nie muszę ulepszać, poprawiać, ani uzupełniać. Karmę, która łączy smakowitość, z kondycją i wyglądem moich dziewczyn. [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]To POLECAM i NAMAWIAM do karmienia właśnie karmami ESSENTIAL by nikt nie miał wątpliwości tymi :[url]www.karmaessential.pl[/url][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]A wszystkim specom od żywienia czy produkcji karm, przypominam, psy towarzyszyły naszym pra pra pra dziadom, a także dziadkom i rodzicom, żyjąc w o wiele lepszym zdrowiu i kondycji niż teraz, bez waszej wiedzy i filozofii. Jadły waszym zdaniem szkodliwe rodzynki i orzechy, ba nawet czasem kawałek czekolady (lub wyrobu czekoladopodobnego ;)) i wiecie co … były ZDROWE. [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000][/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='calessandra']
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]A wszystkim specom od żywienia czy produkcji karm, przypominam, psy towarzyszyły naszym pra pra pra dziadom, a także dziadkom i rodzicom, żyjąc w o wiele lepszym zdrowiu i kondycji niż teraz, bez waszej wiedzy i filozofii. Jadły waszym zdaniem szkodliwe rodzynki i orzechy, ba nawet czasem kawałek czekolady (lub wyrobu czekoladopodobnego ;)) i wiecie co … były ZDROWE. [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[/QUOTE]

Popieram, rodzinny pierwszy pies mając 16lat wyglądał jak szczeniak i gdyby nie rak który rozsiał się po całym ciele to by dłużej cieszył się zdrowiem. Pech chciał że były to lata w których o dostępie do internetu można było pomażyć, karm suchych pies jeść nie chciał więc rodzice karmili go gotowanym + 'resztki z obiadu' + jaja surowe ze skorupkami + witaminy dla psów.

Ja się nauczyłam przy Szamanie jednego: nie ważne jak bardzo skład jest zachwalany oraz jakaś karma, jeśli mój pies ma po karmie wielką S to znaczy że mu szkodzi ;) . Jeśli skład mnie zainteresuje i nie zbankrutuje przy kupieniu karmy to próbuję ją (właściwie to mój pies, bo jakoś nie interesuje mnie wcinanie chrupów, chyba by mi zęby poszły :P )

Link to comment
Share on other sites

A ja nie czuję potrzeby reklamowania ani siebie ani jakiegokolwiek produktu... choć na polu doświadczeń oraz wykształcenia kierunkowego biję Cię na głowę...
Nie musisz wiedzieć kim jestem tak jak nie obchodzi mnie kim jesteś ty...
Jedno nas łaczy... zdrowie naszych psów. Tyle że pies nie powstał w pakiecie z suchymi bobkami... i na bobkach zdrowy nie będzie.
Twoje psy dożywają długiego wieku? W wieku 16 lat to mój pies śmigał po lesie i nie myślał rozstawać się z tym światem...
Ale on nie jadał bobków - on jadał tak jak go natura stworzyła...Nie jadał ryżu, zbóz, rozmarynu...Jadał mięso, owoce oraz jajka.
I każdy mój pies tak jadał, i tak jadał będzie. Powiem więcej - psy moich i twoich praprzodków tez tak jadali i zdrowi byli.
Stada specjalistów siedza i kombinują jak zrobić coś czego produkcja kosztuje grosze a aprzedać można za majątek. Stada specjalistów siedzą i kombinują jak sprzedać produkt. Stada specjalistów siedzą i kombinują co zrobić zodpadami za których utylizacje trzeba płacić...Rozwiązanie jest proste - przerobić na paszę dla zwierząt nie konsumpcyjnych - co by się inspekcja weterynaryjna nie przyczepiła...pada na psy i koty. Przy karmieniu psa akurat żadnej filozofii nie potrzeba.
Tyle w temacie... i możesz sobie prowadzic porównania swojego produktu z innymi karmami śmieciowymi. Dlaczego nie przeprowadzisz porównania z karmami z wyższej półki? Porównaj z Zewe na przykład.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='isabelle301']A ja nie czuję potrzeby reklamowania ani siebie ani jakiegokolwiek produktu... choć na polu doświadczeń oraz wykształcenia kierunkowego biję Cię na głowę...
Nie musisz wiedzieć kim jestem tak jak nie obchodzi mnie kim jesteś ty...
[/QUOTE]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]Tak odpowiada ktoś, kto ma wysokie mniemanie o sobie, ale fakty tego mniemania już nie potwierdzają. [/COLOR][/SIZE][/FONT]


[quote name='isabelle301']Twoje psy dożywają długiego wieku? W wieku 16 lat to mój pies śmigał po lesie i nie myślał rozstawać się z tym światem...
Ale on nie jadał bobków - on jadał tak jak go natura stworzyła...Nie jadał ryżu, zbóz, rozmarynu...Jadał mięso, owoce oraz jajka.
I każdy mój pies tak jadał, i tak jadał będzie. Powiem więcej - psy moich i twoich praprzodków tez tak jadali i zdrowi byli.
[/QUOTE]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]Chętnie poznam tego super psa, bo choć w świecie owczarków niemieckich, spędziłam sporo lat to nie spotkałam psa, który by śmigał po lesie w wieku lat 17.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]Owszem są rasy, najczęściej małe, których średnia życia jest dłuższa już z założenia – tylko zmartwię cię, to nie zależy od sposobu żywienia. Mój niewielki kundelek dożywając swoich 18 urodzin, może by i żył dłużej, gdyby w tamtych czasach była tak rozwinięta medycyna weterynaryjna jak współcześnie. Ale niestety, obok żywienia są jeszcze geny, których nie przeskoczysz. Ale powtarzam, skoro posiadasz psa rasy ON i żyje on ponad 16 lat w dobrej kondycji to chętnie poznam ten fenomen.[/COLOR][/SIZE][/FONT]


[quote name='isabelle301']AAle on nie jadał bobków - on jadał tak jak go natura stworzyła...Nie jadał ryżu, zbóz, rozmarynu...Jadał mięso, owoce oraz jajka.
I każdy mój pies tak jadał, i tak jadał będzie. Powiem więcej - psy moich i twoich praprzodków tez tak jadali i zdrowi byli.
[/QUOTE]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]I znów się mylisz – nie – nie jedli, chyba, że miałaś bardzo bogatych przodków. Większość, dobrze żywionych psów – jadła : ziemniaki, kasze i chleb z dodatkiem najtańszego a tym samym i najgorszego mięsa, jajek, sera, ba nawet mleka, to było uzupełniane jarzynami i owocami typu marchew, jabłka, szpinak. Poszukaj sobie wytycznych dla żywienia psów rasowych z lat 80 XX wieku, można je znaleźć i …. zacznij stąpać po ziemi. Widać, że nie masz pojęcia o hodowli psów, o ich żywieniu czyli o tym jak psy żyły przez ostatnie 200 – 300 lat. Bazujesz na wyobrażeniach, jak jadał wilk, pies od tysięcy lat nie jest wilkiem ;)[/COLOR][/SIZE][/FONT]


[quote name='isabelle301']Stada specjalistów siedza i kombinują jak zrobić coś czego produkcja kosztuje grosze a aprzedać można za majątek. Stada specjalistów siedzą i kombinują jak sprzedać produkt. Stada specjalistów siedzą i kombinują co zrobić zodpadami za których utylizacje trzeba płacić...Rozwiązanie jest proste - przerobić na paszę dla zwierząt nie konsumpcyjnych - co by się inspekcja weterynaryjna nie przyczepiła...pada na psy i koty.[/QUOTE]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]Tu masz w dużej mierze rację, właśnie tak się dzieje w laboratoriach wielkich koncernów, właścicieli takich marek jak Royal Canin ; Purina Pro Plan ; Hills czy Ekanuba – gdzie starają się odpady przerobić na złoto, czyli paszę dla zwierząt. Na szczęście są też firmy, które specjalizują się w produkcji doskonałych karm dla psów i kotów[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]Tych firm nie stać na takie kampanie reklamowe jak wielkie koncerny, one mogą się bronić tylko jakością swoich wyrobów. Mogą swoje receptury opierać na tym, jak psy jadły przez ostatnie pare set lat. I dawać w ręce opiekunów suchą, ulepszoną wersję tego, co ich psy jadły dotychczas w wersji mokrej. Tylko składniki są bardziej urozmaicone, bo to nie tylko czerwone mięso ale i białe mięso, różowe czy czarne, też ryby, większa różnorodność owoców i jarzyn. Te firmy mogą łączyć doświadczenia hodowców i szkoleniowców z różnych krajów. [/COLOR][/SIZE][/FONT]


[quote name='isabelle301'] Dlaczego nie przeprowadzisz porównania z karmami z wyższej półki? Porównaj z Zewe na przykład.[/QUOTE]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]Znów muszę Ci coś wytłumaczyć, między tym co chcemy a musimy jest to co możemy. Ja też bym chciała jeździć Bugatti ale ….. nie stać mnie, jeżdżę wiec Hundai – jem i porównując te auto z innymi w podobnej cenie jestem zachwycona wyborem.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='isabelle301']I tym wpisem udowodniłas swoją niewiedzę i absolutny brak doświadczenia i kompetencji.
Nie mamy o czym dalej dyskutować... ale być może natrafisz kiedyś na publikacje mojego autorstwa na temat zywienia psów...
Tym samym kończę temat... reklamuj sobie dalej[/QUOTE]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]Widzisz kolejne puste słowa, wstydzisz się tego kim jesteś ?[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]Bo obok negacji i obraźliwego tonu to nic więcej nie ma. Nie wiadomo kim jesteś, czym się zajmujesz ani jakie masz osiągnięcia. Nabijasz temat pustymi sloganami, wykrzyknikami, które mają pokazać, że coś wiesz i kimś jesteś…. Tylko, że z twoich słów to nie wynika. Brak faktów sprawia, że to tylko pusta paplanina kogoś, kto gdzieś, coś usłyszał. [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]Smutne.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Jak pokazesz swoje osiągnięcia to wtedy ja ci może pokażę moje... co byś chciała ? skany dyplomów? Moje publikacje?

Na jakiej zasadzie twoje słowa nie są puste? Bo je tu napisałaś? Nie mając bladego pojęcia co znaczy termin używany w karmach - mączka kostna, mączka kostno-mięsna, mięso świeże, mięso suszone czy po prostu mięso sama pokazujesz swoje kompetencje i osiągnięcia a zabierasz się do porównań... kiepski zresztą porównań - dwie tabelki każdy potrafi obok siebie wypisac... zrób analizę poszczególnych składów. To już jest zbyt trudne dla geniusza?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='isabelle301']Jak pokazesz swoje osiągnięcia to wtedy ja ci może pokażę moje... co byś chciała ? skany dyplomów? Moje publikacje?

Na jakiej zasadzie twoje słowa nie są puste? Bo je tu napisałaś? Nie mając bladego pojęcia co znaczy termin używany w karmach - mączka kostna, mączka kostno-mięsna, mięso świeże, mięso suszone czy po prostu mięso sama pokazujesz swoje kompetencje i osiągnięcia a zabierasz się do porównań... kiepski zresztą porównań - dwie tabelki każdy potrafi obok siebie wypisac... zrób analizę poszczególnych składów. To już jest zbyt trudne dla geniusza?[/QUOTE]

Oto część mojej "polemiki" z "geniuszem" o ksywce "isabelle301". Żenujące, że tacy osobnicy ośmielają się w ogóle wypowiadać na temat żywienia psów!

[IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/ranks/0amator.gif[/IMG] [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/reputation/reputation_pos.png[/IMG]
DołączyłJul 2013Posty29
[B][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/icons/icon1.png[/IMG][/B]

[INDENT] [QUOTE] [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/misc/quote_icon.png[/IMG] Zamieszczone przez [B]isabelle301[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=21139696#post21139696"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/buttons/viewpost-right.png[/IMG][/URL]
Cały pic lezy w tym, że moja wiedza na temat zywienia psów, ich anatomii, fizjologii i biochemii jest o milion lat świetlnych przed tobą - i z racji wykształcenia i z racji upodobań do pogłębiania wiedzy w tej właśnie dziedzinie. I możemy tutaj sobie podyskutować - a raczej mogłybyśmy - gdybyś posiadała wiedzę choć na poziomie podstawowym (taką ciut poniżej mojego 10letniego dziecka).[/QUOTE]




Stosowanie przez ciebie chamskiego i napastliwego tonu nie wpłynie na zwiększenie nikczemnego poziomu twojej wiedzy w dziedzinie żywienia i suchych karm, jak również wiarygodności pisanych przez ciebie treści. A jeśli rzeczywiście posiadłaś już, matołku (używając twoich epitetów), jakimś niewiarygodnym zbiegiem szczęśliwych dla ciebie okoliczności, wykształcenie (w co bardzo wątpię!), to biada tej szkole i tym nauczycielom, którzy "wyprodukowali" takiego geniusza...



[QUOTE]O składach suchych karm niewiele da się powiedzieć oprócz tego, że żebyś nie wiem jak krzyczała na ten temat to one zawierają śmiecie i nie ma na świecie karmy odwierciedlającej choć w 50% naturalną dietę psowatych. Proces hydrolizy...hmmm...bardziej złożony temat - na twoim przykładzie widać jak łatwo wyprać mózg, albo może inaczej - jak wielkie sztaby ludzi pracuja aby to zrobić niezwykle efektywnie. [/QUOTE]



Otóż o składach suchych karm można wiele powiedzieć, jeśli ma się o tym elementarne pojęcie, matołku. Białka w mięsie użytym do kompozycji karmy jest od 70 do 80%, bo mówimy o mięsie suchym, poddanym procesowi dehydratyzacji; bo podczas procesu suszenia mięsa, białka w nim nie ubywa, zmniejsza się tylko masa mięsa, czyli automatycznie wzrasta procent zawartości białka; bo też produkt, jakim jest karma, jest produktem suchym; bo też do obliczenia zawartości białka w karmie, jako bazę, bierze się ilość suchego mięsa, a nie mokrego (świeżego), matołku. Co do hydrolizy - wiesz, matołku, że producenci karm mączkowych, czyli karm o słabej jakości białka, pozyskiwanego między innymi z piór, dziobów, pazurów, kości, kopyt i t.p., nie stosują hydrolizy w ogóle? To jest moja odpowiedź na twoją "teorię" o zasadności stosowania hydrolizy. Tylko skąd ty możesz o tym wiedzieć, matołku, skoro nie odróżniasz karm mięsnych od mączkowych, skoro dla ciebie produkt Guabi znaczy to samo co Gosbi - według ciebie, "zero-wartościowy wiór"?
A co do stanu mózgu - radziłabym zatroszczyć się o własny, matołku, bo tam już chyba nic nawet wyprać się nie da.


[QUOTE] Zawojować świat? Nie muszę choć już to robię - bo w przeciwieństwie do Ciebie publikuję... i to nie tylko w temacie diety psiej.[/QUOTE]



Myślę, że z twoim ogólnym poziomem, jedyne, co możesz publikować, to roznegliżowane własne zdjęcia w erotycznych portalach, i to dla niezbyt wybrednych męskich gustów.



[QUOTE] co byś wyniosła gdybym ci tu sieknęła terminami fachowymi?[/QUOTE]



Nic nie wyniosłabym, bo wszystkie fachowe terminy znam, i w przeciwieństwie do ciebie, matołku, potrafię je sensownie łączyć i racjonalnie używać w stosownych kontekstach. Tak więc twoje ewentualne "sieknięcia" mnie nie porażają - "nasiekałaś" już w swoich forumowych produkcjach tyle ignoranckich i aroganckich bzdur, że już się z nimi oswoiłam.



[QUOTE] I proszę nie nazywaj ludzi wykształconych, publikujacych także, zajmujących często odpowiedzialne i wysokie stanowiska marginesem społecznym...[/QUOTE]



Użyte przeze mnie nazewnictwo dotyczy ciebie, a nie ogółu ludzi prawdziwie wykształconych. Co do publikacji - już pisałam powyżej, natomiast zajmowanie wysokich stanowisk nie jest jeszcze żadnym gwarantem wiedzy, kultury czy wykształcenia.




[QUOTE] Brak kindersztuby - tam, ani matka ani ojciec mnie nie prali pasem ani kijem... kindersztuby u nas nie było :smile:[/QUOTE]


...co, niestety, wpłynęło druzgocąco na twoją ułomną osobowość, matołku!
[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

To się "matołku niedorozwiniety umysłowo" doucz na temat przemian zachodzących w białku podczas suszenia w temperaturze przekraczającej 40 stopni....wtedy dopiero wypowiadaj się na temat zawartości białka w dehydratyzowanym mięsku.... o ile oczywiście mówimy o mięsku... bo to co jest w karmie to są ścinki w których zawartość białka waha się w granicach do 5%... bo matołku w najbogatszym białkowo czystym mięsku białka jest tylko w porywach do 20%... a wody tylko 60%... tak wiec matołku jak sobie dasz radę z prostą matematyką - nijak ci nie wyjdzie 80% w dehydratyzowanym mięsku... a jeszcze po odjęciu przemian biochemicznych aminokwasów do substancji nie będących białkiem...ale to trzeba matołku wiedzieć...
Dla przykładu - żywiec jagnięciny w skupie to ok 15zł/kg. Jagnięca tuszka wazy w porywach do 20-25kg... Całe jagnię więcej - skóra, wnętrznosci, krew. Mięsa na tej tuszcze jest 1/3 mniej - o ile nie mniej.... tak więc w skupie koszt mięsa - mięsa czyli mięśnia - to najmarniej 25 zł. Jeżeli 15 kg suchej karmy z jagnięciną kosztuje 160zł za worek 15kg... rachunek jest prosty - gdyby ta karma nie zawierała nic innego, gdyby nie doliczać kosztów produkcji skłądników, produkcji samej karmy, skłądowania, dystrybucji i transportu - karma mogłaby w tej cenie zawierac całe 6.4 mięsa...po wysuszeniu i przeróbce ta karma ma promile białka... gratulacje matołku. Twoim nauczycielom gratuluję... już w szkole podstawowej dzieci potrafią takie proste działania. Oraz już w szkole podstawowej uczą się podstaw biologii.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='isabelle301']To się "matołku niedorozwiniety umysłowo" doucz na temat przemian zachodzących w białku podczas suszenia w temperaturze przekraczającej 40 stopni....wtedy dopiero wypowiadaj się na temat zawartości białka w dehydratyzowanym mięsku.... o ile oczywiście mówimy o mięsku... bo to co jest w karmie to są ścinki w których zawartość białka waha się w granicach do 5%... bo matołku w najbogatszym białkowo czystym mięsku białka jest tylko w porywach do 20%... a wody tylko 60%... tak wiec matołku jak sobie dasz radę z prostą matematyką - nijak ci nie wyjdzie 80% w dehydratyzowanym mięsku... a jeszcze po odjęciu przemian biochemicznych aminokwasów do substancji nie będących białkiem...ale to trzeba matołku wiedzieć...
Dla przykładu - żywiec jagnięciny w skupie to ok 15zł/kg. Jagnięca tuszka wazy w porywach do 20-25kg... Całe jagnię więcej - skóra, wnętrznosci, krew. Mięsa na tej tuszcze jest 1/3 mniej - o ile nie mniej.... tak więc w skupie koszt mięsa - mięsa czyli mięśnia - to najmarniej 25 zł. Jeżeli 15 kg suchej karmy z jagnięciną kosztuje 160zł za worek 15kg... rachunek jest prosty - gdyby ta karma nie zawierała nic innego, gdyby nie doliczać kosztów produkcji skłądników, produkcji samej karmy, skłądowania, dystrybucji i transportu - karma mogłaby w tej cenie zawierac całe 6.4 mięsa...po wysuszeniu i przeróbce ta karma ma promile białka... gratulacje matołku. Twoim nauczycielom gratuluję... już w szkole podstawowej dzieci potrafią takie proste działania. Oraz już w szkole podstawowej uczą się podstaw biologii.[/QUOTE]

Czy ty, niedouczony tłumoku, ignorantko i frustratko z nieuleczalnymi kompleksami (mowa o twoich "publikacjach"), przeczytałaś ze zrozumieniem to, co napisałam poprzednio? Kretynko - jakie znaczenie dla ILOŚCI białka w mięsie mają przemiany zachodzące w jego strukturach aminokwasowych podczas suszenia mięsa???? Nie brnij w matematykę, bo twój nie całkiem zdrowy umysł tej dziedziny nigdy nie ogarnie, zdecydowanie lepiej pewnie wychodzą ci te twoje "publikacje" na odpowiednich portalach, o których wyżej wspominałam. I jeszcze ta "znajomość" składów suchych karm! Zwiększ dawkę leków lub zmień psychiatrę.

Link to comment
Share on other sites

Czemu pod prawie każdym wątkiem z suchą karmą znajdują się kłótnie "specjalistów od żywienia psów". Jak ktoś chce zachwalać karmienie psa gotowanym jedzeniem niech idzie do innego działu, jak chce namawiać na BARF to niech siedzi w odpowiednich tematach, a nie na forum karm suchych. Jak ktoś chce rozprawiać o tym czy mączki sa lepsze niż mięso świeże to nie tutaj, tylko gdzieś indziej. Tu również nie uświadamiamy się, że koncerny używają martwych zwierzat do produkcji swoich karm, jeżeli ten zarzut nie dotyczy tej, o której jest wątek. Jeżeli ktoś ma dowód, ze ta karma to syf i martwe koty to niech go przedstawi. Tu wymieniamy się spostrzeżeniami na temat JEDNEJ karmy, a nie wszystkich.
Co do ESSENTIAL mają całkiem dobrą cenę w porównaniu do składu. Zamierzam kupić jeden worek na spróbowanie, bo wiadomo, że co pies to z reguły inna reakcja na karmę. A to, że są lepsze karmy, albo, że mogę kupować psu mięso mnie nie interesuje, bo każdy karmi swojego psa tak, jak go na to stać. Ja do super premium z moimi zarobkami choćbym chciała to nie przeskoczę, a mięso niestety głównie sama zjadam, psu się może resztki i kości ostaną.
Może dlatego moja wiedza o żywieniu psów jest żałosna, ale naprawdę wystarcza mi świadomość tego, by nie dawać psu rodzunek, czekolady i cebuli, ani karm z marketu. Nie potrzebuję zagłębiać się w to bardziej, bo myślę, że mojemu wiejskiemu, rudemu kundelkowi naprawdę wystarcza to, co mu daję.

Edited by knypasek
Link to comment
Share on other sites

Zauważcie tylko, że w moim pierwszym poście zwróciłam uwagę na REKLAMĘ...
Jest zdaje się na to miejsce na tym forum - odbywa się to w sposób PŁATNY....w specjalnych okienkach.
Fajnie jest być dystrybutorem i reklamować jak się da i gdzie się da za darmochę.... i takie cwaniactwo bardzo ale to bardzo mi się nie podoba. Nie wiem jak Wam... Do tego wypowiedzi tonem "nie znoszącym sprzeciwu". Bo wolno tylko przyklaskiwac, słowa krytyki bolą...Do wypowiedzi Elii wogóle nie warto się odnosić - zakompleksiona frustratka zadeptana przez okrutny świat...
Jedno jest pewne- zaraz zobaczymy podobne reklamy na innych forach, z conajmniej jednego nasza dystrybutorka zostanie wywalona przeze mnie osobiście z wielkim hukiem z przyklaskiem innych forumowiczów...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='isabelle301']Jak pokazesz swoje osiągnięcia to wtedy ja ci może pokażę moje... co byś chciała ? skany dyplomów? Moje publikacje?

Na jakiej zasadzie twoje słowa nie są puste? Bo je tu napisałaś? [/QUOTE]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]Wybacz, ale nie będę obrażać intelektu czytających pisząc instrukcję, weryfikacji podanych przeze mnie informacji. Jedno jest pewne, psi świat jest mały, hodowców w nim jeszcze mniej, a hodowców i sportowców całkiem mało ;)[/COLOR][/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]To Ty ukrywasz informację o sobie, choć wszędzie podajesz się za znawcę tematu, czy nie rozumiesz, że jesteś mało wiarygodna ?[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]Straszysz mnie wyrzuceniem z forum – nie wiem jakiego, ale chętnie się dowiem – może tym sposobem dowiem się jakiej to rasy pies w wieku lat 17 śmigał po lesie – bo jakoś zapomniałaś mi odpowiedzieć na pytanie.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]Obrażasz ludzi, których nie znasz i nic o nich nie wiesz, wystarczy przeczytać Twoje wypowiedzi. Wątpliwości, pytania – to jest normalne – i ludzie je mają, ale Ty uważasz się za alfę i omegę wydającą wyroki. [/COLOR][/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]Ale najbardziej szczera jest ta Twoje wypowiedź :[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]. [/COLOR][/SIZE][/FONT]


[quote name='isabelle301']Zauważcie tylko, że w moim pierwszym poście zwróciłam uwagę na REKLAMĘ...
Jest zdaje się na to miejsce na tym forum - odbywa się to w sposób PŁATNY....w specjalnych okienkach.
Fajnie jest być dystrybutorem i reklamować jak się da i gdzie się da za darmochę.... i takie cwaniactwo bardzo ale to bardzo mi się nie podoba. [/QUOTE]

[SIZE=3][FONT=Times New Roman][COLOR=#000000]– Nie masz pojęcia o karmie, ale boli Cię, że ktoś ją reklamuje i nie zapłacił. Więc Ci wyjaśnię, to jest miejsce w którym pisze się o karmach – wielu jeśli nie zauważyłaś. W taki sam sposób „reklamuje” się tu dziesiątki karm. Bo ludzie mają prawo do dzielenia się swoimi opiniami o produkcie dostępnym na rynku. Reklama – to wyróżniony baner reklamowy, widoczny z każdego miejsca forum, przyciągający oko forumowicza i zachęcająca do zakupu. Między informacją a reklamą jest ogromna różnica, ale skoro Ty jej nie widzisz, to Twój problem[/COLOR][/FONT][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Tak, swiat jest mały...i wszystko w necie można znaleźć...
Dla zainteresowanych strona tak reklamowana
[URL]http://www.karmaessential.pl/o-nas[/URL]
Zakładka o nas i co? Mamy naszego geniusza reklamy!

calessandro - istnieje coś takiego jak zwyczajna ludzka uczciwość i poczucie przyzwoitości.
Ten dział służy do dzielenia się pogladami, doświadczeniami na temat stosowanych karm. I to nie ja myle pojęcie reklamy... To ty masz z tym najwyraźniej problem.
Istnieje jeszcze coś takiego jak Regulamin forum...
Tak więc żebyś nie wiem jak krzyczała, pluła sie - nie masz racji, twoje zachowanie tutaj jest conajmniej nie fair... i tak - masz tego świadomość. Im goręcej przy tyłku się robi tym większy wnerw, prawda?

A na koniec zapytam jeszcze naszego geniusza... co to jest reguła BOF - optymalizująca zachowania?
Dlaczego marchew jest wymieniana jako źródło jodu (bzdura) a przy wodorostach jodu nie ma (główne źródło jodu w naturze)?
Dlaczego MSM jest wymieniane jako składnik leków dla reumatyków? W Polsce MSM nie wolno stosować w preparatach dla ludzi...
W jaki sposób probiotyk FOS jest źródłem substancji odżywczych dla komórek jelita grubego?
Dlaczego ludzie wprowadzani są w bład poprzez podanie informacji, że w naturze drapieżny mięsożerca zjada układ pokarmowy ofiary? (w rzeczywistości psowate oraz kotowate nie tykają nawet jelit)
W jaki sposób (chodzi o uzasadnienie biochemiczne) energia trafiająca do wątroby zamieniana jest w tłuszcz okalający watrobę?
Co to są "złe białka" - te z któymi komórki (jakie) się stykają i produkują przeciwciała?
Podajecie ze mięso jest bogate w nukleotydy - rozumiem, ze w roślinach nukleotydów nie ma?
Do czego organizm wykorzystuje obcego pochodzenia (egzogenną ) kreatyne, elastyne i kolagen?

Edited by isabelle301
Link to comment
Share on other sites

Napisane przez isabelle301:

[QUOTE]Do wypowiedzi Elii wogóle nie warto się odnosić - zakompleksiona frustratka zadeptana przez okrutny świat...[/QUOTE]

Warto lub nie - nie ty, na szczęście, będziesz to oceniać. Poza tym, posługujesz się moimi określeniami skierowanymi do ciebie w poprzednich moich wpisach; to, że tego nie zauważasz, jest symptomem pewnej ułomności, która cię dotknęła.



[QUOTE]Jedno jest pewne- zaraz zobaczymy podobne reklamy na innych forach, z conajmniej jednego nasza dystrybutorka zostanie wywalona przeze mnie osobiście z wielkim hukiem z przyklaskiem innych forumowiczów...[/QUOTE]


A tu już ta psychiczna ułomność występuje w całej okazałości: zaburzenia stanu świadomości i niczym nieuzasadniona wiara we własne możliwości... No cóż, czekamy zatem na "wielki huk", ale nie "przyklaskujemy", bo leżącej (i to jeszcze w kaftanie!) się nie kopie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='isabelle301']Tak, swiat jest mały...i wszystko w necie można znaleźć...
Dla zainteresowanych strona tak reklamowana
[URL]http://www.karmaessential.pl/o-nas[/URL]
Zakładka o nas i co? Mamy naszego geniusza reklamy!

calessandro - istnieje coś takiego jak zwyczajna ludzka uczciwość i poczucie przyzwoitości.
Ten dział służy do dzielenia się pogladami, doświadczeniami na temat stosowanych karm. I to nie ja myle pojęcie reklamy... To ty masz z tym najwyraźniej problem.
Istnieje jeszcze coś takiego jak Regulamin forum...
Tak więc żebyś nie wiem jak krzyczała, pluła sie - nie masz racji, twoje zachowanie tutaj jest conajmniej nie fair... i tak - masz tego świadomość. Im goręcej przy tyłku się robi tym większy wnerw, prawda?[/QUOTE]

[COLOR=#3e3e3e][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Długo kazałaś mi czekać bym mogła napisać: Dopiero teraz wpadłaś na to by zajrzeć pod podany na wstępie link ? I Ty krytykowałaś karmę, nawet nie sprawdziwszy tak podstawowych informacji jak te zawarte na stronie internetowej ? I Ty podajesz się za specjalistkę – chyba tylko w manipulacji, a dokładniej w próbach bo nawet to wychodzi ci słabo. Dziewczyno… Specjalista to ktoś, kto ma wiedzę teoretyczną, praktyczną i życiową. Ktoś, kto często długie lata pracuje na miano specjalisty, bo to miano się otrzymuje a nie samemu sobie nadaje. Taka osoba, nim wyda osąd , bardzo dokładnie zapoznaje się z przedmiotem, który ma oceniać, by w swojej opinii się nie ośmieszyć. Gdyż, taki błąd kosztował by ją wiarygodność. [/FONT][/SIZE][/COLOR]
[COLOR=#3e3e3e][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Powiem Ci kim jesteś, osobą która na siłę chce zaistnieć, w tym wątku podałaś się za specjalistę od psowatych – ale nie przedstawiłaś ani jednego faktu na poparcie tej tezy. Nie powiedziałaś NIC co by potwierdzało twoją wiarygodność, każde twoje słowo to kłamstwo i zawiść. Jak nie wiedziałaś jak kąsać to zaczęłaś straszyć – nadal czekam z jakiego to forum chcesz mnie wyrzucić. [/FONT][/SIZE][/COLOR]


[quote name='isabelle301']Dlaczego marchew jest wymieniana jako źródło jodu (bzdura) a przy wodorostach jodu nie ma (główne źródło jodu w naturze)?
[/QUOTE]

[SIZE=3][FONT=arial][B][COLOR=#263616]Skład chemiczny korzenia marchwi (wg Dębskich)[/COLOR][/B][/FONT][/SIZE]
[TABLE="class: MsoNormalTable, width: 330"]
[TR]
[TD="width: 124, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][B][COLOR=#263616]Składniki[/COLOR][/B][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 111, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][B][COLOR=#263616]Zawartość w [/COLOR][/B][/FONT][/SIZE][B][COLOR=#263616][FONT=Tahoma][SIZE=3][FONT=arial]100 g[/FONT][/SIZE][/FONT][/COLOR][/B][SIZE=3][FONT=arial][B][COLOR=#263616] części jadalnej[/COLOR][/B][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 138, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][B][COLOR=#263616]Składniki[/COLOR][/B][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 114, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][B][COLOR=#263616]Zawartość w [/COLOR][/B][/FONT][/SIZE][B][COLOR=#263616][FONT=Tahoma][SIZE=3][FONT=arial]100 g[/FONT][/SIZE][/FONT][/COLOR][/B][SIZE=3][FONT=arial][B][COLOR=#263616] części jadalnej[/COLOR][/B][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 124, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]Woda[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 111, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]88-[/COLOR][/FONT][/SIZE][COLOR=#263616][FONT=Tahoma][SIZE=3][FONT=arial]91,9 g[/FONT][/SIZE][/FONT][/COLOR][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 138, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][B][COLOR=#b22222]Jod[/COLOR][/B][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 114, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]3,8 µg[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 124, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]Białko[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 111, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]0,7-[/COLOR][/FONT][/SIZE][COLOR=#263616][FONT=Tahoma][SIZE=3][FONT=arial]1,2 g[/FONT][/SIZE][/FONT][/COLOR][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 138, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]Karoten[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 114, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]6,0-11,0 mg[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 124, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]Tłuszcz[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 111, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]0,1-[/COLOR][/FONT][/SIZE][COLOR=#263616][FONT=Tahoma][SIZE=3][FONT=arial]0,3 g[/FONT][/SIZE][/FONT][/COLOR][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 138, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]Witamina E[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 114, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]1,5-3,0 mg[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 124, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]Węglowodany[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 111, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]5,8-[/COLOR][/FONT][/SIZE][COLOR=#263616][FONT=Tahoma][SIZE=3][FONT=arial]8,2 g[/FONT][/SIZE][/FONT][/COLOR][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 138, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]Witamina K[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 114, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]0,08 mg[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 124, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]Błonnik[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 111, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]0,6-[/COLOR][/FONT][/SIZE][COLOR=#263616][FONT=Tahoma][SIZE=3][FONT=arial]1,32 g[/FONT][/SIZE][/FONT][/COLOR][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 138, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]Witamina B[SUB]1[/SUB][/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 114, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]0,05-0,08 mg[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 124, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]Związki nieorg.[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 111, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]0,66-[/COLOR][/FONT][/SIZE][COLOR=#263616][FONT=Tahoma][SIZE=3][FONT=arial]1,0 g[/FONT][/SIZE][/FONT][/COLOR][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 138, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]Witamina [SUB]B2[/SUB][/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 114, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]0,03-0,08 mg[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 124, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]Sód[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 111, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]10-90 mg[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 138, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]Witamina PP[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 114, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]0,4-1,5 mg[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 124, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]Potas[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 111, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]189-355,5 mg[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 138, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]Witamina B[SUB]5[/SUB][/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 114, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]0,23-0,31 mg[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 124, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]Magnez[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 111, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]20-21 mg[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 138, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]Witamina B6[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 114, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]0,038-0,12 mg[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 124, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]Wapń[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 111, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]25-40 mg[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 138, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]Biotyna[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 114, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]5,0 µg[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 124, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]Mangan[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 111, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]0,06-0,3 mg[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 138, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]Kwas foliowy[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 114, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]5,6-8,9 µg[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 124, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]Żelazo[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 111, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]0,5-0,8 mg[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 138, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]Witamina C[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 114, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]5,0-6,0 mg[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 124, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]Kobalt[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 111, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]2,0 µg[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 138, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]Kwasy owocowe[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 114, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]0,2 g[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 114, bgcolor: transparent"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 114, bgcolor: transparent"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 124, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][COLOR=#263616]Miedź[/COLOR][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 124, bgcolor: transparent"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 124, bgcolor: transparent"][/TD]
[TD="width: 124, bgcolor: transparent"][/TD]
[TD="width: 111, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][FONT=arial][COLOR=#263616]0,08 mg[/COLOR][/FONT][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 111, bgcolor: transparent"][/TD]
[TD="width: 138, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]Kwas szczawiowy[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 114, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]3,0 mg[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 124, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]Cynk[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 111, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]0,10-3,6 mg[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 138, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]Inozyt[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 114, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]48,0 mg[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 124, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]Fosfor[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 111, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]20-38 mg[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 138, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]Cholina[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 114, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]95,0 mg[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 124, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]Fluor[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 111, bgcolor: transparent"]
[CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#263616]0,04 µg mg[/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 252, bgcolor: transparent, colspan: 2"][/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#3e3e3e]Co do wodorostów – radzę doczytać ;) Reszty „specjalista może się douczy :)[/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=arial]


[/FONT][/SIZE][quote name='isabelle301']Dlaczego MSM jest wymieniane jako składnik leków dla reumatyków? W Polsce MSM nie wolno stosować w preparatach dla ludzi...
[/QUOTE]
[SIZE=3][COLOR=#3e3e3e][FONT=Times New Roman]Tak – ciekawe proszę sobie przeczytać skład maści Flexoprin krem dla ludzi, do kupienia w aptece – ale ponieważ zdaniem specjalistki to lek nie dopuszczony dla ludzi, po kupieniu proszę się udać na komisariat policji i złożyć doniesienie o sprzedaży leku zdaniem specjalistki nie dopuszczonego do obrotu.[/FONT][/COLOR][/SIZE]
[SIZE=3]
[/SIZE][COLOR=#222222][FONT=Verdana][quote name='isabelle301']Dlaczego ludzie wprowadzani są w bład poprzez podanie informacji, że w naturze drapieżny mięsożerca zjada układ pokarmowy ofiary? (w rzeczywistości psowate oraz kotowate nie tykają nawet jelit)
[/QUOTE]

[/FONT][/COLOR][SIZE=3][FONT=arial][COLOR=#3e3e3e][FONT=Times New Roman]Tu umarłam, czy pani specjalistka uczyła się biologii choćby w podstawówce ??? Bo za moich czasów uczono co to jest układ pokarmowy. No, ale może specjalistka od żywienia nie musi o tym wiedzieć, ale pewnie wszyscy inni wiedzą, że język, przełyk, wątroba, trzustka, okrężnica, żołądek to też części układu pokarmowego, który zdaniem specjalistki jest nie jadany przez psowate i kotowate. No drogi forumowiczu, jak psiak czy kociak dobiera się do wątróbki, proszę mu zacytować naszą specjalistkę od żywienia – psy tego nie jedzą :)[/FONT][/COLOR][COLOR=#3e3e3e][FONT=Times New Roman][FONT=Wingdings]

[/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/SIZE][COLOR=#222222][FONT=Verdana][quote name='isabelle301']Co to są "złe białka" - te z któymi komórki (jakie) się stykają i produkują przeciwciała?
Podajecie ze mięso jest bogate w nukleotydy - rozumiem, ze w roślinach nukleotydów nie ma?
Do czego organizm wykorzystuje obcego pochodzenia (egzogenną ) kreatyne, elastyne i kolagen?[/QUOTE]

[/FONT][/COLOR][SIZE=3][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman]No a tu czekam na wykład specjalistki, zapewne będzie fascynujący, w szczególności zwarzywszy na dotychczasowy poziom wiedzy [/FONT][FONT=Wingdings][FONT=Wingdings]J[/FONT][/FONT][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Może już wystarczy tych przepychanek?? Zwolenników BARFa (a przeciwników karm suchych) przekierowuję na forum BARF... Nie jestem specjalistką, ale moje psy bardzo dosadnie pokazują mi, czy karma warta jest uwagi czy nie... Żeby była jasność: moje dziewczyny jako podstawę karmy mają suche granule, dużo wyjeżdżamy, nie uśmiecha mi się wozić BARFa przy 40 st. itp... co nie znaczy, że nie znają smaku surowego mięsa... jedzą tchawice wołowe, żwacze surowe wołowe i baranie, mielone i w całości, jedzą kości wołowe i cielęce, zdarzyło mi się kupić im nutrię... (podobno taka zdrowa i smaczna - im nie podeszła ale mi bardzo ;) ) Niedalej jak wczoraj miały okazję zjeść sobie świeżutką główkę królika, z oczami, z czaszką, z uszami i futerkiem, plus całe zresztą futerko ze skórą, łapki itp. i jakoś nie narzekały. Mimo to, po skończeniu takiej uczty chętnie wracają na "stały posiłek" o stałej porze... I akurat tak się składa, że teraz jest to karma Essential Estate Living, która (nadal jestem zadowolona ze strawności, z produktów przemiany materii... :D ) bardzo im smakuje. Ale tu mam pytanie. Na dniach rozpoczniemy nowy worek. Żeby mieć 100% pewności, że karma dziewczynom służy, zawsze zjadają przynajmniej 2-3 worki jednej karmy, wtedy mogę ocenić jej długofalowe działanie, kondycję futra, zębów, ogólnego samopoczucia itp. Ale strasznie korci mnie wersja rybna ;) I już nie mogę się doczekać kiedy zmienimy smak hehehe... Czy ktoś z tych, którzy tu pisali, że karmią karmą Essential podaje swoim psom karmę z rybą? Czy ona też "capi rybą"? Tak jak jeleń z jagnięciną "capi capem"? Wiem, że napisano, iż Nautical Living jest karmą dla psów z alergią - moje alergii nie mają, ale to karma bez kurczaka, taka najrybiejsza ryba i chciałabym ją wypróbować jako następną i zbieram opinie użytkowników :) Podsumowując pytania mam 2: czy ta karma pięknie śmierdzi rybą i czy psom bez alergii mogę podawać karmę dla alergików??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Podobno najlepiej jedzenie dla psa, reklamuje lub nie pies, który jedzenie spożywa :)
To ja..jako ta podła dystrybutorka ;) Zareklamuję :) Moje białaski, które karmę ESSENTIAL jedzą :)

Vera z ukochaną kumpelą :)

[IMG]https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/603920_529398103766802_1801465772_n.jpg[/IMG]

9,5 letnia Viki kolejny raz na pudle ;)

[IMG]https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/601655_588640717842540_651454302_n.jpg[/IMG]

Zaledwie 15 miesięczny Sky
[IMG]https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/971408_612039685502643_1291602382_n.jpg[/IMG]


Roma i jej 12 letnia przewodniczka w ringu wystawowym :)

[IMG]https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/1374119_630765963630015_1989907075_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=times new roman][SIZE=3]Faktycznie niezła ukryta reklama. Prawie dałam się nabrać, na ,,informację" od z pewnością doświadczonej i na pierwszy rzut oka ambitnej (chciało jej się tak robić tabelkę porównawczą, opisywać i wstawiać na forum dla edukacji innych dogomaniaczek! łaał!) właścicielki psów.

Cieszę się jednak, że doczytałam to forum do końca i dziękuję Isabelle301 za uświadomienie o sprytnie ukrytej reklamie :)

[URL]http://www.karmaessential.pl/o-nas[/URL] -to co podałaś, ze strony producenta oczywiście ukazuje zdjęcie psów z hodowli Alpen Angel Kennel i adres e-mailowy [COLOR=#111111][email protected]
[/COLOR]
[URL]http://94.23.211.13/~angelabbk/bialyowczarek/[/URL] -a to już strona domowa Callesandry, znaleziona oczywiście na jej profilu dogomanii. Na niej ten sam e-mail, ta sama nazwa hodowli i co więcej na jej dole reklama (już nieukryta) tejże firmy Essential.

Brawo, sprytnie to wszystko zrobione, troszkę zbyt łatwo o rozpracowanie, bo specem nie jestem a takie fakty szybko połączyłam. Co do reklamy, w Twoim mniemaniu to : [/SIZE][/FONT][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][FONT=times new roman][SIZE=3]Reklama – to wyróżniony baner reklamowy, widoczny z każdego miejsca forum, przyciągający oko forumowicza i zachęcająca do zakupu. Między informacją a reklamą jest ogromna różnica, ale skoro Ty jej nie widzisz, to Twój problem.

Taka ,,informacja" na forum może być jeszcze lepszą reklamą niż ta wyróżniona w banerze reklamowym, którą potencjalny klient zauważy, może i zapamięta w podświadomości ale jest duża szansa, że ją również odrzuci- przykładem jest chociażby Royal Canin, świetnie reklamowana karma, którą chociażby forumowicze dogomanii odradzają, szukając lepszego rozwiązania właśnie na FORACH! Gdzie się szuka dobrych produktów/miejsc zakwaterowania/leków czy polecanych usług? Na FORACH! To jest naprawdę świetna reklama dla ludzi wybrednych, których nie zadowolą reklamy czysto komercyjne, z których płyną wyraźne profity. Właśnie WYRAŹNE, każdy o nich wie. Tutaj jednak ta reklama i Twoje korzyści z niej są ukryte, przez co ta karma jak i Ty tracicie w moich oczach, a być może i w oczach innych, którzy doczytają ten post do końca i nie będą się sugerować samą tabelką.
[/SIZE][/FONT]
[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...