Jump to content
Dogomania

Pozwalać czy niepozwalać , oto jest pytanie! :]


Acia_

Recommended Posts

Ja bym nie pozwalała... Przecież to nie jest dobry nawyk, nawet jeśli "ręki Ci nie odgryzie". W końcu od gryzienia i memłania ma np. zabawki. Poza tym, to tym sposobem przyzwalasz mu na narusznie swojej pozycji przywódcy stada... Najpierw będzie Cię podgryzał po rękach, a potem może spróbuje po nogach itp. :shake:

Link to comment
Share on other sites

Ja pozwalałam większej suce się tak bawić, ręce miałam całe w pogryzione gdyż wiadomo szczenie 2-3 miesieczne rotka gryzie bardziej niz york.
Do dziś nie mam żadnego kłopotu z sunią tak jak napisała POSITIVE
po jakims czasie znudzi sie ta zabawa.

Link to comment
Share on other sites

Asiu, to jest normalne ze szczeniaczek wszystko gryzie, łącznie z rękoma, i wszystkim co mozna ugryzc. Jezeli tylko zaczyna np. gryzc meble to odrazu mu podkladaj zabawki. A swoja droga, jezeli Ciebie by tak bolaly dziaselka i swedzialy jak jego, to zaufaj ze tez byz gryzła wszystko co popadnie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia&Misia']Wiem ja sie wcale temu niedziwie :) tylko zastanawiam sie czy jak zacznie mu sie pozwalac to nie bedzie gryz w przyszłaści :roll:[/quote]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]wszystko zależy od tego na ile mu pozwolicie jeżeli będzie gryzł za mocno to krzyknij "fe" albo "ała" powinno do niego dotrzeć o co chodzi ;) [/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR="DimGray"]Nie przejmuj się, pozwalaj małemu gryźć się w zabawie. Moja [B]prawie[/B] dorosła suńka (8 miesięcy) bawi się podgryzając moje ręcę jak 10 tygodniowy szczeniak.
Więc już chyba z tego nie wyrośnie, nie przeszkadza mi to, gdyż jest bardzo delikatna :diabloti: [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[B]Asiu,[/B] moim zdaniem nie powinnaś mu na to pozwalać. Przecież Twoje ręce to nie zabawki. W takim razie po co mu gryzaki, skoro może sobie pogryźć Pańcię? Dopóki jest szczeniakiem, to najlepsza pora na oduczenie go tego. Uwierz mi, że jeśli mu się nie znudzi gryzienie rąk, to z wiekiem może to być uciążliwe. Nie warto liczyć na ślepy traf, że może mu przejdzie, a może nie. Teraz, jak mu wypadają mleczaki i swędzą dziąsła, warto zainwestować w więcej gryzaków (jeśli szybko je niszczy). Nie musisz mu kupywać drogich zabawek, w sklepie zoologicznym po parę złotych (2-3 zł), możesz kupić malutką kostkę dla psa, w sam raz dla yorka ;)

Link to comment
Share on other sites

a wg mnie to może być dobra zabawa, pogłębiająjąca Waszą więź - pod warunkiem, że nie próbuje Cię w ten sposób zdominować. możesz być pewna, że nie będzie się Ciebie bał - ale respektował Twoją przewagę. i nie będziesz dla niego potworem na dwóch nogach, tylko fajnym stworzonkiem, z którym można nawet "normalnie" się pobawić.
^^

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...