Jump to content
Dogomania

Brenduniu-puste miejsce po Tobie nigdy się nie zapełni..Tak nam Ciebie brakuje (*)


AniaB

Recommended Posts

  • Replies 398
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jednak znów nie udało mi sie zrobić podliczenia wydatków :oops:
to znaczy podliczenie zrobiłam - zaraz je tu zaprezentuję, ale dokumentacja nadal w proszku..
w sobotę poprosze wetkę o zbiorczą fakture na dotychczasowe wydatki (od razu ujmiemy tam sobotnie szczepienie brendy); na badanie krwi fakturkę juz mam, na usg tylko kartkę z pieczątką (bo nie wzięłam danych AFN:oops: :oops: ), z apteki paragony fiskalne jedynie (ale moze to starczy, bo nie wszystkie wpłaty szły przez AFN). Wpływy ostateczne bedą znane gdy zakonczy sie aukcja allegro. Na te chwile wspaniali allegrowicze kupili 50 cegiełek - to dawało by 500 zł (niestety czeka nas jeszcze zapłacenie prowizji i opłat za wystawienie). [B]Za to AFN odroczył/anulował nam opłaty prowizyjne na działalnosć fundacji przy wpływach za cegiełki z allegro!!! Bardzo bardzo dziekujemy!![/B]:loveu: :loveu:
Pewnie wpłaty troszke potrwają - wiec ostateczne podsumowanie bedzie mozna zrobic dopiero za jakiś czas..


Tak wiec kopiując z poprzedniego postu rozliczeniowego:

26.05 pierwsza wizyta - 123 zł (antybiotyk, leki na skóre, odrobaczenie, leki przeciwzapalne)
27.05. apteka - 12,10 zł (puder alantan+maść clotrimazol)
28.05. apteka - 60,29 zł (antybiotyk klabax, maśc clotrimazol, flegamina, osłona lacidofil, oxykort a)

31.05. wizyta 42 zł (wizyta, leki i witaminy w zastrzykach)
02.06 apteka 23,89 zł (krople do oczu oftophenazol, leki wykrztuśne thiocodin)
08.06. wizyta 20 zł
08.06. 50 zł USG jamy brzusznej
12.06. wizyta 50 zł (pobranie krwi, ekg serca)

[U]13.06. 51 zł badanie krwi[/U]
[U]16.06. 15.65 zł apteka (lek dotleniajaco-nasercowy polfilin dla brendy)[/U]

SUMA na dzień 20.06.2007 [B][U]447,93 zł[/U][/B]


Wpływy:

Forum ddb 300 zł:loveu:
Israel na AFN 50 zł:loveu:
monikusf za mój bazarek oraz cegiełke na allegro 58 zł :loveu:
lulka za mój bazarek 30 zł:loveu:
han&dom za moje bazarki 80 zł:loveu:

razem wpływy na dzien 20.06.2007 [B]518,00 zł [COLOR=red]Bardzo wszystkim dziekujemy!!!!!:calus: :calus: :calus: [/COLOR][/B]


Aha - na AFN wpłynęło 96 zł na brende (częsć albo całosc nawet juz za cegiełki chyba sądzac po nickach) - od tego AFN odjęło chyba prowizję jeszcze (bo prosbe o odroczenie/anulowanie napisałam później) - ale chciałabym poczekac na ostateczne zakończenie aukcji i cegiełki podsumowac oddzielnie - bo zrobi mi sie bałagan...;)

Link to comment
Share on other sites

nikt już do nas nie zajrzy nawet...:shake:
ale to nic - bo u nas szczescie i pogoda:lol:

byłam dzisiaj z brendą u wetki - mała została zaszczepiona przeciw wirusówkom i nosówce. Została nam tylko wscieklizna ale to w kolejnym rzucie.
Jutro odbieram 6 kg karmy rc mobility special (dla psów powyzej 25 kg). Mam nadzieje ze brenda rozsmakuje sie w tej karmie (próbki rc zjadła wszystkie:multi: )..bo koszt niebagatelny - 126 zł (ja płace 185 zł za 15 kg bento kronen z jagnieciną dla leksy)
No nic - wypróbujemy - jeśli nie posmakuje to kupimy nastepnym razem również bento dla niej (bo jak karmiłam ją z reki to koraliki bento jadła dosc chetnie - do czasu wprawdzie, ale cos tam dziubnęła, niemało nawet...:lol: )

Sterylizacja i operacja oka umówione na 12. lipca. Mam nadzieje ze wszystko dobrze pójdzie...
Gorzej bo okazało sie ze brenda ma alergie na skoszoną trawe..Na szczescie nie objawia sie to tak silnie jak u leksy, ale ucho od środka ma zaczerwienione..Dostała dzis lek do ucha - i mamy obserwować co dalej..
Ponoć teraz pylenie traw jest tak silne, ze nawet takie psy które nie są alergikami mają kłopoty z oczami i uszami..
Uważajcie na swoje psiaki!!

Nie wiem co to z brendą bedzie dalej powiem szczerze.. :roll: Dzisiaj zawoziłam ja samochodem do weterynarza..hmmm..standardowo był opór przed wejsciem do samochodu - ale to juz znamy...Natomiast jak wyjezdzałam za brame to patzryła na rodziców przez szybe w samochodzie takim starsznie biednym wzrokiem, ze miałam ochote zawrócic i ja zostawic w spokoju..Myślałam ze się rozpłaczę za chwile:evil_lol:
Ona juz tam wrosła chyba..Bieda mała.. Przywiazała sie do rodziców niesamowicie..
Jak wróciłyśmy, od razu pognała na swoje legowisko, a potem podeszła do nas i staneła za nogami taty żeby przypadkiem jej juz nigdzie nie zabierac.. :roll: A jak sie ogon rozmerdał po powrocie..:lol: Bo tak to nie merdał wcale przez cały pobyt ze mną...:shake: :roll:

Link to comment
Share on other sites

weszko - dla ciebie niestety nie mam dobrych wiadomosci:roll: :)
brenda nie poznała sie zupełnie na wspaniałej karmie eukanuba:cool3: , tak wiec dysponuję/dysponujemy nadal karmą na trawienie - karma bardzo nota bene porządna..
Jesli bedzie jakis psiak w potzrebie - pamietajcie, ze taki specjał jest u mnie...

Link to comment
Share on other sites

Aniu my zagladamy codziennie ale nie zawsze piszemy :(
Brendusia jest bardzo biedna z tymi chorobami - jeszcze teraz alergia :( my wiemy co to jest...

Mamy nadzieje ze sterylizacja i inne zabiegi odbeda sie bez problemow. Trzymamy kciuki za to!
O szukaniu domku juz nie myslimy - Brandy juz sama znalazla wspanialy domek i wlascicieli ;) (chyba szczegolnie Pana ;)) :Rose: - kto by mial serce to zmieniac ;)

Link to comment
Share on other sites

no to żeby udowodnic ze brenda zyje i ma sie jako tako;) troche zdjec z piątku..

[IMG]http://home.isk.net.pl/kajman/pies/brenda/bre100.jpg[/IMG]

zdjecie troche mi sie ucieło - ale brendolina ma tu tyle uroku ze postanowiłam wkleic..:oops:
[IMG]http://home.isk.net.pl/kajman/pies/brenda/bre101.jpg[/IMG]

[IMG]http://home.isk.net.pl/kajman/pies/brenda/bre103.jpg[/IMG]

[IMG]http://home.isk.net.pl/kajman/pies/brenda/bre104.jpg[/IMG]

[IMG]http://home.isk.net.pl/kajman/pies/brenda/bre105.jpg[/IMG]

[IMG]http://home.isk.net.pl/kajman/pies/brenda/bre106.jpg[/IMG]

[IMG]http://home.isk.net.pl/kajman/pies/brenda/bre107.jpg[/IMG]

[IMG]http://home.isk.net.pl/kajman/pies/brenda/bre108.jpg[/IMG]

[IMG]http://home.isk.net.pl/kajman/pies/brenda/bre109.jpg[/IMG]

[IMG]http://home.isk.net.pl/kajman/pies/brenda/bre110.jpg[/IMG]


Brenda pasuje kolorystycznie do dywanu i mebli- wiec chyba zostanie..:roll: :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

patia - doskonale zdaje sobie sprawe jak to jest...
czasu ciagle brak..
ale wiem, ze wszyscy nasz watek czytacie:loveu: i nam kibicujecie:loveu: i to jest najważniejsze..Nie zawsze trzeba cos napisać.. za to trzymajcie za nas kciuki - prosimy - bo przed nami jeszcze długa droga..nawet bardzo długa i - spodziewam sie - troche wyboista...:roll:

Link to comment
Share on other sites

hehe - nie wiem hmmm:evil_lol:
w zasadzie to zakładalismy ten dożywotni tymczas..:roll:
sie zobaczy...

ale jak widziałam brendziny nos przylepiony do szyby gdy jechałysmy do weta - to naprawde ...szkoda by mi było znów narazac ją na kolejny stres i kolejne zmiany..
ona juz miała za swoje w zyciu..

na razie jest u nas..
pewnie na zawsze..
no chyba ze czeka na nia jakiś wspaniały raj - który zafunduje jej operacje na stawy biodrowe i implanty w berlinie za 2000 euro..
wtedy ja na pewno bedę pierwszą która to suni umozliwi.:lol:

Link to comment
Share on other sites

monita - dziekuje bardzo..!!
sytuacja jednak wyglada tak, ze brenda zjadła wszystkie (a troche ich było) próbki rc i ja kupiłam jej 6 kg (na próbe) rc mobility special (dla psów powyzej 25 kg z chorymi stawami). Niestety nasz problem polega na tym, ze nie wiemy czy brenda bedzie nadal jadła tą karme - bo to ze zjadła próbki o niczym nie świadczy...

Link to comment
Share on other sites

elu - niestety nie ma na to najmniejszych szans..:shake: :-(

myslałam o zabraniu leksy do rodziców, zeby polezała na trawie i poleniuchowała nie tylko w pontonie, ale wtedy nie miałabym mozliwosci nawet pogłaskac brendy a i brenda nie mogłaby zbliżyc sie do nas..:-(
leksa jest okrrrropnie zazdrosna..okropnie...
przepedziłaby małą od nas..

a brendolina to nie ten sam pies!!! naprawde..
byłam dzisiaj u niej znów - nie wiem czy to ten pobyt u rodziców czy te leki na serce ale małej przybyło odwagi i pewnosci siebie..:roll:

poniewaz brenda nie chce za bardzo jesć samej suchej karmy wiec zabrałam na próbę jedna saszetkę pedigree z paczki dla szczeniaczka..:oops: No i dałam brendzie i bariemu po połowie - z tym ze brendzie dałam 200 g rc mobility i zmieszałam z tym kurczaczkiem w galaretce pedigree dla szczeniat..
No i sie zaczeło...:cool3: Bari szybko zjadł swoje i dawaj do miski brendy..Szczeknął na nia i buch wyjadac..Wczesniej brenda by sie odsuneła, ale dzisiaj nie!!! Dzisiaj ze strasznym wyciem odgryzła sie bariemu:evil_lol: ... Oczywiscie oni biją sie bezkrwawo - tak ze wiecej jest zamieszania, kotłowaniny i wrzasku niż szkody...Ale teraz nie wiem czy to ten kurczak był taki pyszny czy to brenda sie poczuła silniejsza...Hmmm:roll:

Teraz beda juz karmieni oddzielnie zupełnie (w innych pomieszczeniach)..
Natomiast ja chyba kupię im troche tych saszetek pedigree dla dorosłych psów.. Wiem ze to bezwartosciowe zarcie, ale jak zmieszam pół saszetki z 200 g rc mobility to moze wiecej bedzie pozytku niz szkody..Moze potem saszetki nie bedą juz konieczne..Bo np. rosołu brenda nie lubi w ogóle..wiec polewanie rosołem odpada...

Natomiast co jest pozytywne to to, ża panna przekonała sie do ryzu..Wmłóciła ryz z mięsem mielonym wołowym azmiło..Moze jakoś sie przekona do innych posiłków niz tylko parówki...:roll: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

setka, postaram sie napisac Ci jak najszybciej o Brendzie, natomiast od razu moge przekazac, ze brenda nie jest rasowym mastino w zadnym wypadku..:shake:
O tatuazu nie mówie nawet, ale wzrost ma takiego dorodniejszego basseta..Moja leksa ma najnizsza dopuszczalna wysokosc w kłebie (ma tatuaż) a brenda bedzie od niej nizsza o jakies 10-15 cm..
Brenda jest mała i drobna.. Nie ma prawie bioder. Doopke ma strasznie chudziutką i wąziutką..Ale pychol słodki za to:loveu:

Link to comment
Share on other sites

nie powinnam się wtrącać, bo w najmniejszy sposób nie pomogłam Brendzie - ale intuicja starej doświadczonej baby mówi mi, że Brendzie nigdzie nie będzie lepiej, niż tu gdzie jest teraz. I nigdzie na świecie nie znajdzie się równie odpowiedni dywan :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...