Jump to content
Dogomania

Sportster Roadster czyli diabełek w futrze


Speedymania

Recommended Posts

Oscar też lubił przebieranki :)

 

Speedy nie bardzo, ale jak pańcia rzuciła "zostań", to nie miał wyjścia. 

 

Ależ on się wyrobił, piękniś :)

 

Tak, elegancik z niego :)

 

Mamy belga w galeriach! 

Zapisuję wątek. 

 

Już dawno :) tylko teraz jakoś tak chwila czasu na powrót. 

Link to comment
Share on other sites

No, Speedy to bystrzak. :D

Co tak mało zdjęć? :)

Jak wygląda życie z Tervikiem? 

 

Mało zdjęć, bo nie ma czasu, żeby je robić :)

Fajny jest, wlasnie, jak sie zyje z belgiem? :D

 

Z belgiem życie jest niesamowite. Aczkolwiek myślę, że z każdym psem innym nawet nie rasowym żyłoby się tak samo. 

Dużo ruchu. Ciągłe treningi umysłu, żeby zużyć energię.

Nie ma czasu na jedzenie, więc jest chudzielcem. 

Uwielbia jeździć samochodem, więc staram się go wszędzie ze sobą zabierać (oprócz zakupów). 

Zadziorny strasznie, zębów nie oszczędza. Warczy na wszystko i wszystkich. 

Jest kochany i właśnie o takim psie marzyłam. 

Słucha się. Zmusza mnie do biegania - za co jestem mu wdzięczna, bo sama się nie umiem zmobilizować. 

Jest do mnie bardzo przywiązany, więc tatuś na mnie nie może krzyknąć, bo piesek zaraz jest przy tatusiu i warczy :) 

Strasznie dużo szczeka na dworze, ale przynajmniej odstrasza potencjalnych wrogów. 

Zdjęcia ... zaraz coś znajdę może z tych nowszych 

Link to comment
Share on other sites

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/213/1691906_20141227_111043.jpg- Tervki wyglądają na bardzo delikatne, śmieszne jak można się pomylić po wyglądzie psa. :D

Boski jest, jaka kupa futra. :)

No dokładnie, wszyscy w mieście myśleli, że to takie małe świństwo co się wszystkiego boi, a on taki odważny, że jak był nowy rok to na werandzie siedział i oglądał, i nic mu nie przeszkadzało.

Link to comment
Share on other sites

Poopowiadaj jeszcze o tervikach, zwłaszcza o trudnościach związanych z rasą, bo młody mi się podoba. Za bardzo podoba. To ryzykowne :P

Trudnościach? Nie ma trudności. Jak się poświęca psu cały swój wolny czas i całego siebie, to nie ma z nim problemów. To najwspanialszy pies na świecie. Ma wady jak każdy. Obślini koszulkę, zrobi w niej dziurę, zawsze chce swoje zdanie wtrącić. Jest wstrętnym zaczepą i na spacerach z Cesarem (kolegą) nie obejdzie się bez bójki - jeśli są spuszczone. 

Kwestia wychowania. Tyle ludzi narzeka, że to trzeba tyle czasu poświęcać, bo on tyle ruchu potrzebuje. Nieprawda. Puste słowa, nie udowodnione. Jak sobie źle psa wychowasz, to potem masz problemy. 

Owszem o 23 potrafi sobie przypomnieć, że on dzisiaj jeszcze się piłką nie bawił i wciska mi ją do ręki. Albo włazi na kolana i chce się przytulić ... znaczy zanim wejdzie to chce się przytulić, a jak już wejdzie, to wpada na genialny pomysł "a trochę ją poskubię". 

 

Nadal jest roztrzepany i nie chce chodzić przy nodze - bo to nudne jest. 

 

Nie uciekł (odpukać), bo nie ma gdzie. Skacze? ... no skacze, ale co z tego. Pacnie się go raz w grzbiet i ogarnia, że trzeba jednak po podłodze chodzić. 

Gryzie, robi siniaki, dziury nie tylko w rękawach, ale i w rękach, nie jest delikatny .... mi to nie przeszkadza, sama taka jestem i się z nim dogaduję. 

 

Sam w domu na długo nie zostanie, najwyżej na 1,5h, ale to też ja nie mam serca go zostawiać, bo po co skoro mogę go zabrać ze sobą. 

Jak wychodzę do szkoły to niemiłosiernie wyje, ale potem (po ok. godzinie ) się przyzwyczaja i idzie spać. 

 

Nie wiem co mam napisać. Ten pies to istna perfekcja na 4 łapach, która jest tak dopasowana charakterem do mnie, że aż mi się płakać chce jak sobie pomyślę, że będę musiała zostawić go z tatą jak pójdę na ferie. 

 

No fakt, codziennie chodzę z nim na spacery, jak nie pójdę, bo się coś wydarzy, to ćwiczymy w domu. Niestety mój ojciec jest za leniwy i tego nie będzie robić. Uważa, że wywiezienie psa na pole, gdzie się wybiega i  przywiezienie go do domu, w zupełności wystarczy. Nosi mnie jak to słyszę i aż mam ochotę zrezygnować ze studiów. 

 

Tyle. Jakiś konkretne pytania może, to będę mogła coś innego napisać. 

Link to comment
Share on other sites

Nie pomagasz, wiesz o tym :D

Nie ma jakiś swoich schiz?

Schiz .. .tak nagle wstaje i szczeka groźne. Najczęściej jak jestem w domu, co mnie cholernie straszy, bo wtedy mam wrażenie, że ktoś się włamał do domu.

Żebra jedzenie od dziadka i innych gości :) 

niszczy kartoniki, ogólnie to taka mała niszczarka 

 

Mogę pomóc nie bierz psa jeśli się boisz, że cię może ugryźć. Speedy jest agresywny i nie ukrywam tego. 

Jak coś mu nie pasuje, to kłapie zębami i może zrobić krzywdę. 

Nie jest to miłe, ale generalnie dorasta, więc jakbym mu teraz odpuściła walkę z jego złościami, to mogłoby to się źle skończyć.

 

Także nie polecam takiego psa osobom, które boją się poświęcić ręce w pracy z psem. Czyli w skrócie to nie pies dla pańci z różową smyczą :) 

Link to comment
Share on other sites

Tzn. jak to jest agresywny? Atakuje Ciebie, domowników? Psy? I mówisz to z takim spokojem? :P

Agresywny, to znaczy, że jak np wycieram mu łapy (szczególnie tylne) i go na koniec klepnę, że może iść to łapie z warkotem mnie za rękę, bo się wkurza, że go klepnęłam. Albo jak mu nie pozwolę wejść na łóżko, a on koniecznie musi i go zepchnę, to wraca ze zdwojoną siłą i mnie próbuje ugryźć. 

 

Tyle. 

Mówię, to ze spokojem, bo to nie jest taka agresja bez powodu, po prostu dziwnie reaguje. Psy atakuje - nie. Jak się zaczepia z Cesarem i coś im nie podpasuje to go gryzie i się rzuca, ale to tylko z nim, bo Cesar jest wielki i żyje w swoim świecie, a Speedy jest dla niego podskakującym smarkaczem.

Link to comment
Share on other sites

Tervik jest przepiekny. Kiedys widzialam w moim miescie suke w trakcie obi i po prostu mistrzostwo <3

 

Ale tak co do jego charakteru, to hmm dziwnie mi sie to czyta. Bo z jednej strony piszesz ze chodzacy ideal, a tu nagle ze spokojem ze atakuje cie jak mu kazesz zejsc z lozka. To strasznie dziwne. Nie uwazasz ze to niebezpieczne, ze on sie tak zachowuje? Moje psy moga na mnie warknac, ale warknac i odejsc a nie rzucac sie do gryzienia. Albo rzucanie sie na reke bo go klepnelas... No sorry, ale to chyba nie jest normalne?

Link to comment
Share on other sites

Hmmm, ocenianie na podstawie dogo to wróżenie z fusów, ale ten opis to taki opis typowo rozpuszczonego paszczura ;). Też miałam taką zołzę u siebie (na DT), która potrafiła chapnąć, jak coś jej się nie podobało... a miała dopiero 2msc... ale jak postawiliśmy na rygor i pracę (zero niczego, nawet głaska za darmo) to się ogarnęła. Nowi właściciele też nie pozwolili sobie wejść na głowę...

Generalnie ja słyszałam, że belgi są mega reaktywne i najpierw robią, potem myślą... więc ich reakcje są mega błyskawiczne... i obawiałabym się, że mogłabym nie dać sobie rady. Jednak wzdycham z daleka do tervików. Sama swego czasu miałam okazję pracować z kilkunastoletnich groenendaelem, rozpuszczonym jak dziadowski bicz i też gryzł "bo tak". Pod koniec swojego życia trochę spokorniał... bo łał, ktoś i to obcy ktoś (ja) się mu w końcu postawił. Dla mnie to był cudowny pies... ale mocno reaktywny...

Link to comment
Share on other sites

A co robisz gdy tak sie zachowuje?

Zaczął niedawno to robić, więc każę mu się położyć na boku ( jak sam tego nie zrobi, to ja go kładę siłą) i dopóki się nie uspokoi, to nie może wstać. I jest co raz lepiej. Dlatego piszę ze spokojem, bo to głupol młody i dopiero się uczy żyć. 

Link to comment
Share on other sites

Przypomina mi to panią Fennel oraz Fishera, który wycofał się później ze swoim teorii :p
Żeby nie było - jestem zwolenniczką dominacji, ale mam ucuzlenie na nieprawdziwą teorię dominacji Fishera, którą wiele osób stosuje :p

 

Jednak jak działa, to dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...