Jump to content
Dogomania

Brak apetytu, słabe tylne łapy


dogomania_user

Recommended Posts

Mój około 15 letni mieszaniec przez ostatnie kilka tygodni mocno podupadł na zdrowiu. Rok temu było podobnie, nawet gorzej, ale kropłowki, paszteciki strzykawką do pyska i jakoś stanął na nogi. Teraz problem powraca - pies bardzo mało je, tylnie i przednie łapy ledwo wlecze, dużo pije. Wiem, że to już poważny wiek na psa, ale mimo wszystko chciałbym aby jeszcze pożył, dopóki macha ogonem i orientuje się co wokól niego się dzieje. Może polecicie jakiś lek wzmacniający i coś na apetyt ?

Link to comment
Share on other sites

Rok temu przy podobnych objawach odwiedziłem kilku weterynarzy po kilka razy w różnych miastach - żaden nic nie poradził i chcieli ciąć brzuch, nie dając gwarancji czy przeżyje narkozę. Uratowała go kroplówka i moje karmienie na siłę. Prawdopodobnie było to jakieś zatrucie - tak podejrzewam. Generalnie gdy usłyszą jaki wiek psa, to widać brak większych chęci pomocy, tylko tłumaczenie starością.

Link to comment
Share on other sites

Kurcze noo tak macie racje wszystkie badania to na pewno ale no jak kroplówki i tego typu rzeczy na dłuższy czas pomogły to może właśnie w ten sam sposób wzmocnić pieska a te tyle łapki to pewnie w tym wieku już stawy siadają na to nic już nie poradzimy że słabe : /

Link to comment
Share on other sites

Badania krwi zrobione dwa dni temu. Niestety nieciekawie - problem z nerkami - tak jak poprzednio - tylko, że dużo gorzej. Wet nie daje większych szans na przeżycie i tylko na moją prośbę sprzedał mi kroplówki i pasztecik regenerujący. Niestety tym razem chyba się nie uda, z psem jest coraz gorzej - opada z sił nic nie je a nawet nie pije. Jeżeli do jutra nie będzie poprawy wet proponuje eutanazję. Nie wiem co robić, zawsze jest mała nadzieja, że może coś się poprawi, ale nie chciałbym też męczyć swojego przyjaciela. Ciężkie dni dla nas nastały :(

Link to comment
Share on other sites

jeśli ma uszkodzone nerki to pies musi otrzymywac kroplówki dosc długo.to że nie pije nie powinno cie poniekąd dziwić-wszsytko dostaje w kroplówkach.po kilku dniach takiego nieustannego płukania mozna znów pobrac krew na sam profil nerkowy i wtedy sie dowiesz czy uszkodzenie postepuje

Link to comment
Share on other sites

jeśli pies ma chore nerki które słabo filtruja toksyny to musza byc"pobudzone"do działania przy pomocy leków a kroplówki pomagaja wypłukiwac subst.trujace z organizmu psa,więc kroplówki to podstawa,zobacz w dziale weterynaria w urologi temat o niewydolności nerek i jak sie to "leczy"(a tak nawiasem mówiac"możesz załozyc wątek własnie tam,raczej podpiać sie do tematu,a ten zamknac)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...