Jump to content
Dogomania

Jak zadbać o zęby pieska?


Aaanulka

Recommended Posts

  • 11 months later...

Mi weterynarz zalecał najpierw czyścić psu zęby wacikiem nasączonym wodą, żeby się przyzwyczaił, a następnie takim samym wacikiem, tylko nasączonym wodą utlenioną i zwracać szczególną uwagę na kły przy czyszczeniu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Zgodność z naturą była by wtedy kiedy to psy by polowały na zwierzynę i jadły by dzikie mięso i ścierały by sobie kamień nazębny po przez kości. Teraz większość psów karmiona jest suchą karmą i nie mają na czym ścierać zębów a gryzaki nie wystarczają. Dlatego trzeba samemu zadbać o psie zęby.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Należy myć psom ząbki, kupując specjalną pastę i specjalnie do tego przeznaczoną szczoteczkę. Ja taki zestaw dla swojej psiny kupiłam za niecałe 20zł i staram się uzywać go przynjamniej raz w tygodniu. Dodatkowo - raz na kilka dni daję do gryzienia surową wołową lub wieprzową kość, żeby ząbki mogły się zetrzeć, głownie siekacze. :)

Link to comment
Share on other sites

Niektóre psy wymagają mycia szczególnie jak nie jedzą kości. Moja je tylko suche bo nic innego nie toleruje. 2 tyg temu miała sanację jamy ustnej i teraz 2 razy w tyg szczotkujemy zęby :)

Można psa nie kąpać zgodnie z naturą. Można nie dbać o zęby. Wszystko można tylko ja chyba bym nie chciała z takim psem mieszkać pod jednym dachem ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Naturalne czy dentystyczne gryzaki polecone przez weterynarza jak najbardziej wchodzą w grę,uważam że od tego nalezy zacząć,poza tym liczy sie także rasa psa jaką posiadamy bo neiktóre maja tendecję do kamienia nazębnego,a inne wręcz pzreciwnie,weterynarz zawsze podczas wizyty kontrolnej powinien zbadać też stan uzębienia naszego psa.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Osobiście dbam o zęby mojego psiaka, myjąc mu zęby (chociaż niezbyt to lubi,ale dzielnie czeka) A myje co 2 dni + dodatkowo kupuje mu smakołaki do czyszczenia zębów. Próbowałam pedigree dentastix fresh,ale moim zdaniem one strasznie śmierdzą i psu po nich z pyska śmierdzi,więc wróciłam do normalnych  jest teraz ok :)

Link to comment
Share on other sites

Ja swojej myję co drugi dzień zęby psią pastą. Używam nasadki na palec do mycia zębów małym dzieciom. Szczoteczka nie przeszła, a to pies toleruje bez problemu. Dawniej dostawała wołową tchawicę suszoną i to było najlepsze rozwiązanie, no ale potem wyszły kwestie alergiczne i się skończyło. Jeśli testy z koniną wyjdą dobrze to wrócimy do tchawic, tyle że końskich.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Pytałam dlatego, że mój pies ma uczulenie na kurczaka i to było widać np. miał łupież, drapał się...

Ale w tym roku miał robione badania ogólne, miał przekroczone leukocyty i lekarz powiedział, że może to być jakaś alergia...

Żadnych innych objawów nie miał, kurczaka nie podaję

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...