Jump to content
Dogomania

Cieczka - puste krycie czy zapłodnienie


SanjaEvans

Recommended Posts

Witam. Ostatnio z rodzicami byłam u ich znajomych w Niemczech, którzy mają swoją hodowlę owczarków niemieckich. Po raz pierwszy w sumie widziałam, jak na prawdę wygląda taki akt u psów. Pies pierwszego dnia normalnie skakał na sunię, jednak nie było tego złączenia. Coś gadali, że pewnie się nie udało. Po dwóch dniach znowu wpuścili psa do suni, ta była chętna, zaś kawaler lizał, ale odchodził. Nie pytałam się ich, bo musiałam już wyjeżdżać, ale jestem ciekawa, czy jeśli nie było ścisku, to może być suka zapłodniona?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 8 months later...

Powyższy temat jest starszy-jednak ja się nieco pod niego podczepię, aby nie zakładać nowego. U mnie była ta sama sytuacja: maltańczyki - reproduktor i suka hodowlana w domu: (zależało mi na owocnym kryciu)-pierwszy raz. Próbowałam pomóc reproduktorowi-docinąć, przytrzymać-niestety nie dał sobie pomóc, zatem dałam wolną rękę. Widziałam w przeciągu 4 dni z odstępami 1 dnia-wskakiwanie, kopulację, lizanie - i tak w kółko. Wczoraj od ostatniego krycia minęło 26 dni-pojechaliśmy na usg. Wet powiedział, że widząc - z resztą sama widziałam: czarny pęcherz, który nieco zmienia kolor na siwy: stwierdził: może to być pęcherz płodowy albo pęcherz płynów. Za szybko, aby stwierdzić jednoznacznie, mała rasa-czekać 2 tygodnie. Później między wierszami wspomniał o inseminacji. Zastanawiam się nad tzw.książkowym kalendarzem ciąży suki, w którym jest określone, aby usg wykonać w 25 dniu-to najlepszy okres diagnostyki usg- czy to raczej nie jest takie uogólnienie tzn.ten 25 dzień czyżby nie dotyczył jednak dużych ras. Co myślicie-oczywiście nie liczę na diagnozę, ale: pęcherz płodowy czy płynny?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja jednak byłam na 2 usg w 41 potencjalnym dniu - jednak już u innego weta: brak ciązy. Po moim zapytaniu: co to takiego czarnego widać:wet odp.to mocz. Przez ten okres suczka jakby ma objawy ciązy: mierzę ją w obwodzie miarą krawiecką + 2 cm, jeden sutek ma rózowy, bardzo dużo pije, bardzo często jej się odbija, wcześniej miała bardzo duży apetyt tearz ma mniejszy, wiem, ze suczka powinna rozszerzać się na boczkach - u mojej raczej tego nie zauważyłam, ale widac to po mierzeniu jej. Dziś rzekomo byłby 49 dzień; póki co znosze ja po schodach, obserwuję. Czy np.przy jednym szczenięciu (u Pani yoreczki) u mnie maltańczyki: byłoby cokolwiek widać po ciele suczki?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...