Jump to content
Dogomania

Jula - ile jeszcze będzie czekać na dom?? Ptyś, Henio z Melą w ds


dreag

Recommended Posts

[quote name='Javena']Dostałam odpowiedz od dziewczynki. Rodzice wiedza o tej adopcji ,zgadzają sie .Chcieli wiedzieć ,czy nadal ogłoszenie aktualne.

Czy ktoś napisał do niej. Sądząc po tresci meila,wydaje mi sie ,że jest rezolutną,mądra osobą.[/QUOTE]
Odpowiedziałam na maila, dziękuję :). Poprosiłam o więcej info i podałam numer do hoteliku, gdzie najwięcej wiedzą o suni, bo są z nią na co dzień :). Teraz czekamy na dalszy rozwój wypadków ;).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Planowana sesja mi się odciągnęła, ale zamierzam wszystko nadrobić. jaanna019, która opiekowała się naszym zwierzyńcem podczas dwutygodniowej absencji mojej i Wojtka orzekła, że Melka jest słodziutka :) Potwierdzam!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Dawno się nie odzywałam;)

Nowe wieści od Meli. Nastąpił u niej nowy rozdział życia ;). Nie, jeszcze nie znalazła swego stałego miejsca na ziemi, a jednak adres inny. Ci, co śledzą moje wydarzenia wiedzą o Nice, dużej czarnej suni, która miała pójść na dłuższy tymczas od 18 kwietnia, a wcześniej trafiła na taki „awaryjny”. Tam się zakochali w niej na amen i tym sposobem ekspresem znalazła swoją nową rodzinę :).
Ponieważ miałam „zaklepane” miejsce, pomyślałam o tym, by przenieść tam Melę. Miotałam się z decyzją, było sporo obaw, bo to jednak sunia z którą trzeba obchodzić się „jak z jajkiem”, ale nie ukrywam, że jest to dla mnie duże odciążenie finansowe. Mela nie miała żadnych deklaracji, a od września trzeba było „wykombinować” 300 zł miesięcznie, żeby zapewnić jej byt, przy jednoczesnym staraniu się o inne „znajdki”.
Porozmawiałam z Moli@, porozmawiałam z Kuną – i tak od wczoraj późnego wieczora Melka jest domowym dt :).
Chciałam bardzo serdecznie podziękować Grecie za „wyprowadzenie Meli na psy”:loveu:. Dzięki niej sunia jest miłą młodą damą. Pamiętam jak jeździłam do lasu ją dokarmiać, a ona w moment znikała dziko przerażona, pamiętam jak siedziała w klatce, ze strachu wymiotując i załatwiając się pod siebie. Podziabała mnie nieźle jak ją wyjmowałam, potem, gdy wiozłam z Kasią do Grety zostawiła na kolanach Kasi wszystko co można było …:roll:
Teraz to nie ten pies. Owszem, zestresowana sytuacją, ale zrównoważona, grzecznie chodząca na smyczy panienka, dająca się głaskać i przytulać. Wygląda pięknie – zadbana, błyszcząca sierść, piękna z niej laska.
Dziękuję Halinie, iż mimo przedstawienia wszystkim możliwych „trudności” nie zlękła się i przyjęła Melciunię pod swój dach :).
Wróciłam do domu po 23.00 i przed 24.00 sms, a ja oczywiście w strachu, że „coś”. To dotychczasowa mamusia Greta pytała jak tam z Melą, bo bardzo się o nią martwiła. A ja już nie chciałam zawracać jej głowy ;). Na szczęście z Melą lepiej niż można było przewidywać. A jak ją wiozłam, to serce mi zamierało, żeby było dobrze...
Wczoraj jak zajechałam, sam weszła do domu, poszła najpierw w kącik i troszkę denerwowała się wszystkimi nosami, które przyszły sprawdzić, co to zna nowy lokator. Pokłapała ząbkami ostrzegawczo jak za mocno się zbliżały, ale wkrótce potem zaczęła się rozglądać z zaciekawieniem, chodziła po kuchni i korytarzu, potem powąchała się z różnymi psimi domownikami.
Dziś otrzymałam informacje, że w nocy grzecznie spała na podusi, którą dostała ode mnie na nową drogę życia. Dziś już chodziła i podlizywała się do psów, dawała buźki, kładła się na pleckach przed tymi, przed którymi pewnie czuła respekt. Przybiegła na górę i leżała sobie ze wszystkimi. Była też grzeczna na spacerku. Oczywiście ciągnęło wilka do lasu . Swobodnie wbiegała i wybiegała z domu z pozostałymi psami na podwórko przy otwartych drzwiach. Resztę napisze Moli@ mam nadzieję. Uff, będzie dobrze :).

[URL="http://naforum.zapodaj.net/6d4637e56133.jpg.html"][IMG]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/6d4637e56133.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://naforum.zapodaj.net/0f05dec402ae.jpg.html"][IMG]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/0f05dec402ae.jpg[/IMG][/URL]

Myślę, że wkrótce będą najjlepszymi kumpelami ;)
[URL="http://naforum.zapodaj.net/182dcb16e106.jpg.html"][IMG]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/182dcb16e106.jpg[/IMG][/URL]

Edited by dreag
Link to comment
Share on other sites

Mela to wesoła, grzeczna, przyjacielsko nastawiona do innych psów młoda dama. W nocy spała kamiennym snem, o 6 rano spacerek z Figunią, wybrała..... kierunek las ;), na głównej, asfaltowej drodze niepewna ale dzielnie maszerowała. Śniadanko jadła z apetytem a teraz zameldowała się na górze i leżakuje z pozostałymi urwisami.
Bawi się z Figą, trenują biegi po domu :lol:

Link to comment
Share on other sites

Mela jest sympatyczną, spokojną, pogodną panienką.....dziś piękna pogoda, ciepło to wszystkie psiaki wylegiwały się na słoneczku oczywiście Mela też. Chodzi razem z Figą na spacery, wcześniej muszę się naprosić jak tylko zobaczy smycz w ręku odskakuje, nie chce podejść.....ale od czego są smaczki, jak zawsze niezawodne w przypadku łakomczuchów ;). Dziś już chyba nie będzie spała na dole, zobaczymy......... z podusią wjadę na górę;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dreag']U Kuny uczyła się rozbierać komórkę na części pierwsze, teraz czyta mądre książki, dziewczyna się rozwija technicznie i intelektualnie ;)[/QUOTE]




Jak Stefania też wszystko organoleptycznie musi sprawdzić:evil_lol:.......Stefania wyrosła z tego to Melcia też......musi się zapoznać się ze światem a te ludzie to mają tyle "fajnych" przedmiotów do zabawy ;)

Link to comment
Share on other sites

Kabelek przegryziony, na szczęście nic się nie stało........co te kable mają w sobie że większość psów tak fascynują :shake:

Śniadanko zjedzone i po dzikiej zabawie z Figą, Rudką i Agusią padła, wszystkie padły ;)

Kiedy wymiana obroży od kleszczy?

Edited by Moli@
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...