Jump to content
Dogomania

Foks się trzęsie


Patrysia

Recommended Posts

ja mam ten sam problem,ale mam juz 9latka i cale zycie sie trzesie. bylam u niejednego weta i zaden nie wie co to i jak to leczyc, moj foks zyje dobrze i zawsze wszyscy sie z niego smieja ze nawet latem trzesie sie z zimna, a on po prostu sie trzesie....nie wiem co to jest ale widze ze nie jestem sama

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='Patrysia']Mój 10 miesięczny Foksiu zaczął mieć ''trzęsawki'',niewżne czy śpi(choć sen ma spokojny)coraz częściej się trzęsie,na jakim to tle?Czy Ktoś spotkał się z czymś podobnym?????[/quote]
mój terierek walijski też całe życie miał taką "trzęsawkę" i nie wiązało sie to z zadna chorobą... poprostu taka uroda;) jednak lepirj skonsultuj sie z lekarzem, niech zbada twojego maluszka i wyeliminuje inne objawy chorobowe.
pozdrawiam:)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

to u foksów normalne, pytałam się już paru wetów o to, ostatni podał mi najbardziej sensowną odpowiedź na ten temt:
to bardzo pobudliwe psy i łatwo się denerwują, jeśli trzęsienie wiąże się wilgotniejącym nosem, to pies się zdenerwował, może też się trzęść z zimna,
co do doświadczenia, to moje obydwa foksy trzęsły się zawsze, podczas snu, na spacerze, mój brat mówi, że te psy tak maja

Link to comment
Share on other sites

:lol: nie ma co się niepokoić, u foksów to naturalne zachowania...są bardzo pobudliwe i nawet widok innego pieska może wywołać u niego telepaczke ;) mój foks całe życie się telepał z różnych powodów najczęściej na widok swoich "ulubieńców" :evil_lol:, nawet swego czasu przez jednego z nich wypadł z 4 piętra przez okno i nic mu się nie stało :shake::evil_lol: dożył 16 lat ... nie ma powodów do obaw..trzeba się przyzwyczaić...:roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

hej
ja bym się w ogóle nie udawała do żadnych wetów. każdy foks się trzęsie! ja na początku też pytałam weta, ale on skwitował to śmiechem i mówił, że foksy mają w sobie tyle emocji, pomysłów i myśli, które kłębią sie w ich zwariowanych główkach, że wywołuje to trzęsienie mięśni :) Moja ma to codziennie wiele razy. Dodatkowo śmiejemy sie w domu, ze w foksiej głowie naprawdę sie gotuje, ponieważ przez cały dzień zosia (nasza sunia) ma gorące czoło, nawet kiedy odpoczywa, ale krótko, w ciągu dnia, leży sobie po prostu, też ma ciepłą głowę. Dopiero jak zaśnie wieczorem, to głowa robi się zimna! Ale to po spaniu przez jakiś czas! To niesamowite!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

moj pikselek ma 6 m-cy i tez zaczal sie trzasc.dotychczas byl bardzo szczesliwym pieskiem. nie brakuje mu zabawek, jedzenia i wszelkich wgod. ma codziennie dlugie spacery i jest wychowywany raczej bezstresowo. ale od jakiegos czasu zaczal byc bardzo bojazliwy. ale to mnie jeszcze nie martwi. zrobil sie "smutny", spokojn, czesto spi albo lezy i trzesie sie.zastanawialam sie cz to objaw jakiejs choroby czy stresu? moze brakuje mu witamin? ale skoro mowicie ze to normale to troche sie uspokoilam

Link to comment
Share on other sites

Trzęsieniem Twojego pieska bym się nie martwiła, ale jeśli piszesz, że zmieniło się jego zachowanie, że zrobił się smutny, często leży i śpi, zamiast szaleć, jak na foksa przystało, a w szczególności szczeniaka ;), to już jest wskazówka, że raczej coś jest nie tak. Być może jest to właśnie brak witamin czy wapnia, a przecież piesek teraz właśnie rośnie, a może jest mu po prostu nudno, i trzeba zorganizować mu więcej zajęć, bardziej się nim zajmować, a może po prostu coś mu dolega. Na pewno nie zaszkodzi udać się z nim do weta i sprawdzić. Może coś go boli? Piesek w takim wieku powinien być jak burza, pełen energii, pomysłów, psot.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Odgrzewam stary już wątek. Coś w tym jest - moja 9-letnia foksterierka też trzęsie się np. gdy się czegoś bardzo przestraszy /fajerwerki, burza/,

a ostatnio trzęsie się w nocy - budzi się, przewraca na plecki brzuszkiem do góry i trzęsie się. Czasem sprawia wrażenie wyspanej i chętnej do zabawy.

Jest zdrowa i nie ma żadnych objawów chorobowych, więc pewnie rzeczywiście to nadmiar emocji jest powodem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...