Jump to content
Dogomania

Prasowane kości dla szczeniaka?


Amber

Recommended Posts

Przeszukałam cały temat "żywienie" ale nie znalazłam odpowiedzi - czy 8 tyg. szczeniak może jeść takie prasowane kostki?

[IMG]http://photos.allegro.pl/photos/400x300/19/1955/195517/19551730/195517308[/IMG]

Dodam, że karmiony jest Eukanubą dla szczeniąt.

Link to comment
Share on other sites

Może ale...
te kości są robione z suszonej skóry więc 8 tygodniowcowi nie powinny zaszkodzić (nie zaszkodzi "skład")
problem jest w zagrożeniu "mechanicznym" - zbyt duży kęs może zadławić - dlatego radzę obserwować psiaka przy jedzeniu i pilnować żeby nie łykał zbyt dużych kawałków ( w brzuszku pęcznieją). Szczeniaki bywają nieobliczalne w zabawie i łykaniu monstrualnych kęsów- najlepiej jak tylko ją "podziamdzia" a gdy kostka zrobi się na tyle miękka że może odryzać kawałki, proponuję odebrać

Link to comment
Share on other sites

Mój psiak po takich kostkach z wapniem ma rozwlnienie :( ostatnio kupiłam mu takie kostki-prasowane ale czekoladowe-miał problem z kumpakniem-zatwardzenie, piszczenie i inne cyrki...jestem w kropce i raczej nie bedę mu podawać. Po wędzonym uchu nic się nie dzieje:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Blow']ale to sie chyba nie da odgryzć kęsa????:][/quote]

Oj niestety da sie odryźć.... po dobrym namoczeniu ta kosteczka zaczyna sie rozwijac i wtedy moze oderwac spory kawal...przynajmniej moj border tak robił:diabloti: :angryy::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

a nasza Zuzka wsuwa te kostki ze smakiem:) na samym początku nie dostawała... ale jak miała 9-10 tyg., to już jej kupowałam, bo inaczej to gryzła wszystko na około. Teraz ma 13 tyg. i taka duża kość starcza jej na... tydzień z kawałkiem. Ona akurat raczej nie odgryza kawałków, tylko sobie to dziumdzia, ciućka... i odskubuje po trochu:)
A dzisiaj dostała ucho świńskie z wapnem - prawie nic nie zostało:> Wędzonych jej nie daję, bo nasza jamniczka np. po takich wędzonych miała rozwolnienie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...