Jump to content
Dogomania

Filipinka maleńka psia calineczka jedzie do DS, została w rodzinie


masza44

Recommended Posts

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='masza44']Jak oduczyć psa sikania w domu??? Już drugi tydzień a z Filipcią 3 robię to co ze szczeniakami, zawsze działało... a u nich jakoś zero zakumania...Stanie mi Fido na łóżku i leje po prostu a drzwi mają uchylone do ogrodu... albo wróci z ogrodu i zleje się na podłogę, Filipcia to samo
mam trochę załamkę bo codziennie piorę narzuty, pokrowce na materac, prześcieradła...no i kto ich takich weźmie? Chwalenie za załatwienie się w ogrodzie nie skutkuje...w wypadku Filipci w zasadzie to jedyny minus, u Fida dochodzi jeszcze wskakiwanie łapami wszędzie i kradnięcie rzeczy, z półek, ze stołów, ale to jest łatwiejsze do ułożenia ale co z tym sikaniem począć??[/QUOTE]
Pranie dla psów niewiele znaczy, i tak wywąchają swoje ślady. Może w ogóle najpierw zabronić im wchodzić na łózka i fotele, łatwiej myc podłogę...
Może spróbuj dawać im jeść w tym miejscu, gdzie sikają, podobno pies nie zrobi tam, gdzie je. A na złodziejstwo dobre grzechotki, tylko żeby Fido nie przestraszył się i nie spadł z półki.

Link to comment
Share on other sites

Filipcia dzisiaj poszła do adopcji , będzie mieszkała w domku z ogródkiem i do towarzystwa ma 9 i 8 letnie dziewczynki i 12 letniego foksterierka. Pani bardzo ucieszyła się, że Filipcia jest taka przytulna, będzie z nią spała w łóżku. Trzymajcie kciuki, żeby pieski się polubiły i żeby Filipcia nie odstawiała cyrku z sikaniem, to wszystko będzie dobrze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eliza_sk']Ale ekspres, mam nadzieję, że i z naszym coś ruszy. Gdzie państwo znaleźli sunię ?[/QUOTE]
e nie taki ekspres młoda była 3 tygodnie u mnie
znaleźli na papierowych ogłoszeniach, dałam do rozklejenia koleżankom, i jedna rozkleiła pod szkołą dzieci, no i dzieci tej pani jej pokazały ogłoszenie a jej się od razu spodobała
trzymam tylko kciuki żeby czegos nie zbroiła, jak nie będzie lała na łóżko to będzie ok
szukali młodej suni do psa staruszka, bo oni cały czas mieli jeszcze suczke i te psy były całe życie razem, ale suczkę trzeba było już uśpić bo już bardzo schorowana była i ten pies teraz taki zrezygnowany, że aż strach, musieli mu znaleźc towarzystwo żeby go podnieśc na łapy
pani ma dużą wiedzę o psach a z mężem się poznali właśnie na spacerze, ona była z suczką a on z psem...
mam nadzieję, że Fido się komuś też tak spodoba, on się bardzo podoba mojej siostrze, ale na razie nie ma warunków żeby go wziąć

Link to comment
Share on other sites

a Filipcia już u mnie
Rodzina fajna bardzo, złego słowa nie powiem, jedna dziewczynka to się popłakała jak ją oddawali ale sytuacja była taka, że ich rozumiem
Filipcia od razu pokochała tę Panią i strasznie jej pilnowała przed tym foksterierkiem, po prostu startowała do niego z zębami, w nocy nie wpuściła go na łóżko, on leżał i piszczał, ona z łóżka na niego z zębami skakała, i jakby to był młodszy pies to myśle że do tygodnai ustaliłyby sobie hierarchie i byłoby w porządku, ale to jest 12 letni chory na serce mniejszy od niej pies i troche był strach o niego, czy by po protu przez to nie zszedł, bo to jednak był dla niego duży stres
u mnie jest 4 sporo większe od niej psy, które potrafią ustawić każdego tymczasa więc się tak nie zachowuje a tam się poczuła panią sytuacji...
ale przynajmniej wiem, że jest przekochana, przywiązuje się bardzo, że ze skakaniem po stole czy z sikaniem nie było problemu ( jak się ją pilnuje) Pani powiedziała że jakby nie sytuacja z ich psem to by została na zawsze bo jest wspaniała absolutnie i do dzieci świetna, delikatna
myślę, że dla pewności będę szukała jej domu bez innych psów, niech będzie rozpieszczoną jedynaczką

Link to comment
Share on other sites

no,jakby to był młodszy pies to bym powiedziała, żeby im dać tydzień na dotarcie i ustawiać Filipkę ale jakby mu się teraz coś stało to jakbym im miała w oczy popatrzeć? Za duże ryzyko. Chyba muszą poczekać aż już nadejdą jego dni i wtedy wziąć 2 młode psiaczki razem, od początku, tak jak tamte.
eliza .sk wysłałam Ci zdjęcia Sigurka na ich wątek, zdziwisz się ;) co wyrosło z puchatej kulki
sesja Fida i Filipci dzisiaj, musze ich w miare szybko wyadoptować, bo niedługo mam takie remonty, że pozostanie mi na jakiś miesiąc tylko 1 pokój i łazienka, nie widzę tego z 5 psami...a śpieszymy się je skończyć zanim dziecko się pojawi, tak że dobrze żeby do 3- 4 tygodni były zadomowione już na stałe
nadrukuje plakatów jeszcze

Link to comment
Share on other sites

dziękujemy figamaga!
sesja przełożona na dzisiaj bo wczoraj było wielkie kropienie i spryskiwanie oraz pranie wszystkiego- w budzie w nocy musi spać jakiś bezdomny kot albo jeż bo jest pełno pcheł i psy złapały mimo zakroplenia dość niedawno...dzisiaj mają zamkniętą budę po pracy musimy ją wymyć, wypryskać , wyprać koce.
I wtedy nacykamy fotek, nawet czerwona apaszkę pożyczyłam.

Link to comment
Share on other sites

Tak Justynko,
Można napisać, że nadaje się do domu z większymi od siebie psami lub z kotami ( nie goni). Jest wielką przytulanką, która najchętniej "na własność" chciałaby swoją panią lub pana. I teraz najlepsze:) Można zmienić, że nauczona czystości:) !!! Trochę to trwało, ale od kilku dni jest bez wpadek i państwo u których była też potwierdzili.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='masza44'] Chyba muszą poczekać aż już nadejdą jego dni i wtedy wziąć 2 młode psiaczki razem, od początku, tak jak tamte.[/QUOTE]
Czy to nie przesada? Mnóstwo domów bierze kolejne psy "po trochu"- chociażby domy tymczasowe i jakoś sobie radzą. Ja wzięłam w przeciągu trzech lat 7 różnych psów i wszystko się dotarło. Wiadomo, trzeba uważać, pilnować, wkraczać, gdy coś się dzieje, ale to przecież człowiek powinien rządzić, a nie pies. Skoro pani pozwoliła nowemu psu na zajęcie swojego łóżka, to już go ustawiła "ponad" tym starszym. Wszystko to niestety błędy ludzkie i lenistwo.

Link to comment
Share on other sites

ogłoszenie Filipinki:
tablica.pl-aktywacja
krakow.gumtree.pl-aktywacja
[URL]http://www.adopcjapsa.pl/adopcja-psa-pies-szuka-domu,ogloszenie,82517,Lw==.html[/URL]
[URL]http://www.przygarnijzwierzaka.pl/ogloszenia/Mala-Filipinka-szuka-domu-id75211.html[/URL]
[URL]http://www.morusek.pl/ogloszenie/193334/Mala-Filipinka-szuka-domu!/[/URL]
[url]http://zwierzaki.a4z.pl/objects/show/id/8488/name/oddam-do-adopcji-mala-filipinka-szuka-domu-krakow.html[/url]
lento.pl-aktywacja
olx.pl-oczekujące

Link to comment
Share on other sites

Justynko dziękuję, aktywowałam!
Kupiłam u natie 2 pakiety dla Filipci na mazowieckie i śląskie, bo ostatnio jedyne adopcje mam z okolic Warszawy.
Wczoraj do nowego domu pojechał Fido, wspaniali ludzie, będzie miał tam dobrze.
Filipcia dostała kubraczek po Śwince, zrobię jej zdjęcie bo wygląda ślicznie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='masza44']Justynko dziękuję, aktywowałam!
Kupiłam u natie 2 pakiety dla Filipci na mazowieckie i śląskie, bo ostatnio jedyne adopcje mam z okolic Warszawy.
Wczoraj do nowego domu pojechał Fido, wspaniali ludzie, będzie miał tam dobrze.
Filipcia dostała kubraczek po Śwince, zrobię jej zdjęcie bo wygląda ślicznie.[/QUOTE]
To trzymam kciuki żeby teraz Filipce się udało:)

Link to comment
Share on other sites

poszły ogłoszenia na mzaowieckie i śląskie a dzisiaj u weta w Wieliczce puścili jej ogłoszenia na stronę internetową Przychodni. Filipcia została zaszczepiona ostatni raz na wirusówki ( 50 zł) i kupiłam jej tabletkę na robale ( 6 zł) przez póltora mieisąca przytyła tylko 1 kg ale to raczej dlatego że ciut urosła, tak że to będzie malutka sunia.
Śpi ze mną, łapkę mi kładzie na szyi a głowę na głowie, śpi tez przytulona do psów. Trzeba jej szukam szybko domu bo się bardzo do nas przyzwyczaiła i będzie jej ciężko nowych warunkach.
Na szczęście Fidziak w nowym domu super, oduczył się spania w łóżku, po kilku wpadkach z czystością nie nawalił ni razu:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...