Jump to content
Dogomania

Maja bernardynka w BDT - pomoc w utrzymaniu Majki potrzebna !!!!


ANETTTA

Recommended Posts

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dziś dobre wieści. Rano wychodząc do pracy zostawiłem ją na podwórku - nie chciała wejść do domu. Po ok 3 godz. przyjechałem z weterynarzem. Sunia ucieszyła się ale zaraz uciekła. Niunia miała pobraną krew, zeskrobinę w kierunku nużycy i obcięte pazury łącznie z tymi powrastanymi. Weterynarz mimo usilnych prób nie znalazł w zeskrobinie nużeńca. To jest uczulenie na pchły powikłane stanem zapalnym skóry. Do oczu dostała krople z antybiotykiem, po wyleczeniu stanu zapalnego zobaczymy co dalej z oczami. Tak że nie jest źle. Niunia została też zaczipowana. Zostawiłem ją na podwórku i pojechałem zawieźć weta i do pracy. Przyjechałem przed 17. Jak ta sunia się cieszyła jak mnie zobaczyła. Skakała jak zajączek, biegała, przytulała się, lizała po rękach... Będzie jeszcze z niej porządne psisko tylko potrzeba trochę czasu.
Z adopcją trzeba będzie jeszcze poczekać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ANETTTA']martwie sie o te oczka[/QUOTE]
Już jest lepiej, nie są takie zaropiałe. Wydaje mi się że nie ma wypadającej trzeciej powieki, ale to już zobaczy okulista. Ona ma jedną trzecią powiekę czarną, a jedną różową i dlatego tak się to rzuca w oczy. Zobaczymy jak przejdzie stan zapalny. Spróbuje nagrać filmik jak Maja cieszy się jak wracam z pracy. Zachowuje się jak szczeniak.

Link to comment
Share on other sites

kochani potrzebny transport Warszawa- Poznań dla psa z tego wątku
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/246527-Sympatyczny-ale-starszy-Rudi-wyw%C3%B3z-do-R-Jest-miejsce-potrzebny-transport!!!?p=21291056#post21291056"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/246527-Sympatyczny-ale-starszy-Rudi-wyw%C3%B3z-do-R-Jest-miejsce-potrzebny-transport!!!?p=21291056#post21291056[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Rano jak wychodziłem do pracy nie padało i Maja nie chciała zostać w domu, została na podwórku. W ciągu dnia zaczęło padać. Do budy oczywiście nie weszła. Czekała na mnie przy furtce cała przemoczona. Radości było co niemiara.Mam obawy żeby nie było tak jak z Gretą. Ale co się dziwić przecież to benek, może nie do końca z wyglądu, ale z charakteru na pewno. Zaczyna być zazdrosna o pieszczoty i zainteresowanie. Próbuje warczeć na moje psy, ale jej nie pozwalam i się uspokaja. Z filmiku dziś nici bo bardzo padało.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Małgorzatta']Greta wykazała się konsekwencją w dążeniu do jasno określonego celu, hi, hi... A mówią, że psy nie myślą i nie kombinują :)[/QUOTE]
Że byś wiedziała. gdzieś już kiedyś to napisałem: zawsze jej mówiłem że ją oddam bo jest do adopcji, a ona swoim zachowaniem mówiła "no to zobaczymy" i wyszło na jej :-)
Dziś maja sama z własnej woli została w domu jak szedłem do pracy, widocznie wczorajszy deszcz jej mocno dokuczył. Na domiar złego przyszedłem po pracy 1,5 godziny póżniej. Była w domu 11,5 godziny i nic nie nabrudziła, No nie spodziewałem się tego po niej. :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ANETTTA']a jak minął dzisiejszy dzień[/QUOTE]

W miarę dobrze, w ciągu dnia przyjechałem po narzędzia do domu. Psy się ucieszyły i wyszły na dwór. Jak się zapakowałem moje suki wróciły do domu, a Maja nie chciała i została na deszczu. Na razie nie chcę od niej egzekwować wszystkiego na siłę bo się wycofuje i boi. Jeszcze trochę i zmienię metody wychowawcze. Maja jest zazdrosna o zainteresowanie i jedzenie. Próbuje rządzić, ale jej na to nie pozwalam. Dobrze że w okolicy inne suki też mają cieczkę i na razie nie ma większego zainteresowania Mają.

Link to comment
Share on other sites

Tak, maja ma cieczkę, ogrodzenie jest dość dobre na podmurówce. Miejscowe psy mojej sfory boją się jak ognia, może dlatego jeszcze żadne psy nie koczują przy bramie. Mają też wybór, niedaleko inna suka też ma cieczkę i tam założyły obóz. Jak przechodzę tamtędy na spacer to uciekają w popłochu.Wiejskie psy to tchórze i w zasadzie same maluchy.

Link to comment
Share on other sites

Dziś udało mi się nagrać cieszącą się Maję jak wracam z pracy. [video=youtube_share;2D7WC2Ebhg0]http://youtu.be/2D7WC2Ebhg0[/video]. Wczoraj wieczorem Maja zaczęła się dość mocno drapać w ucho,aż piszczała. Ucho gorące i czerwone. Wyczyściłem wczoraj i dziś zasadowym płynem do uszu Aurum, nie było nawet takie brudne. Jest troszkę lepiej, ale jutro skontaktuje się z wetem. Przydało by się ją wykąpać w Nizoralu, ma straszny łupież, ale nie chcę jej stresować. Trzeba by było zrobić to na siłę i samemu będzie ciężko. Generalnie strupy z grzbiety schodzą po mału i jest dużo lepiej. Z zachowaniem jest coraz lepiej. Czasami Maja jest uparta i nie chce wejść do domu jak idę do pracy.Zostaje wtedy na dworze. Ogólnie nie ma co narzekać. Maja jak to benek jest zazdrosna o pieszczoty i zainteresowanie nią. Na początku próbowała odpędzać zębami moje psy, ale teraz nie ma już problemu. Czeka grzecznie na swoją kolej. Przyjście Mai do stada poprzestawiało hierarchię w sforze . Do tej pory rządziła Greta duży moskiewski stróż. Nie pozwalałem jej pędzić Mai i Greta odchodzi. Przywództwo objęła Tekla wilkowaty mieszaniec. wystarczy że pokaże Mai zęby i Maja odchodzi. Maja próbuje zachęcać Teklę do zabawy ale Tekli nie za bardzo się to podoba.

[IMG]https://m.ak.fbcdn.net/scontent-b.xx/hphotos-frc3/q73/s480x480/970392_565965550106027_946810020_n.jpg[/IMG]

Śpię sobie :-)

Edited by qeram
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...