Jump to content
Dogomania

czy zmieniać po sterylce i na co.mam pare propozycji.


karlik1-1

Recommended Posts

Witam serdecznie. Nie jestem tu stałym pisarzem ,ale bywalcem owszem, więc liczę na waszą pomoc. Chodzi dokładnie o karmę dla suki buldoga francuskiego -9 miesięcy po sterylizacji(miesiąc temu), waga 9,1 kg, teraz lecimy na RC junior buldog francuski. Po sterylizacji jest wszystko ok apetyt może trochę większy ale pilnuje dawek dziennych. Na tą chwilkę nie widać nadwagi, ale pewnie to za wcześnie. Chciałbym zapobiec nadwadze, a nie potem ją usuwać. Z aktywnością ruchową jest różnie, ale staram się szczególnie po sterylce zapewniać dla KoRy max. dużo czasu na wolnym powietrzu (szczególnie że mieszkam w bloku).Ale jak się chyba każdy orientuje, ta rasa szczególnie jest leniwa i szybko męcząca się wiec każdy spacer jest przemyślany aby potem KoRa nie wracała u pana na "barana". (chociaż z racji jeszcze młodego wieku KoRy nie zdarzyło mi się ale sąsiadka to nosi na rękach jak się za daleko wypuści na spacer). Moje obawy są związane z karmą. Wiem że Royal nie jest już najlepszy (jak to kiedyś usłyszałem stwierdzenie: Royal dla psa, to tak jak dla nas McDonald's) chociaż KoRa jeszcze zajada( zdarzyło się parę razy wybrzydzać) ale nie wiem czy już przejść na np. Royal sterylizet lub Light lub czekać na jakieś objawy tycia itp. Kupowałem RC junior buldog francuski jako wyprawkę 1 kg +1kg za 38zł wiec nie było źle. Ale teraz trzeba przejść na coś dla dorosłych i tu moje pytanie. Czy jak po sterylce do z góry karma dla kastratów lub light, czy czekamy na objawy tycia które chyba nie muszą wcale wystąpić. Mam parę pomysłów i podpowiedzi od znajomych ale jest to wąskie grono wiec chciałbym uzyskać od Was jakieś opinie. W sklepie sprzedawca zaczął przekonywać mnie do karmy Guabi natural w której jest podobno 53% mięsa, ale to tez nie bardzo dla kastratów, ale mają w swojej serii też i taką karmę. Kupiłem jej 1 kg i teraz powoli przechodzimy na guabi. Jest też pomysł na karmę która podobno wchodzi na nasz rynek tzn. Kingsmoor. A wczoraj wet dał mi próbkę karmy Specific Weight Control ale jakoś mnie to nie przekonuje. (chociaż jeszcze nie podane). Pyzatym KoRa zajada 2 razy w tyg. gotowaną wołowinę. doradźcie czy w ogóle mam coś kombinować czy pozostać przy srednim RC. (Nie wiem czy ma to znaczenie ale mam dostęp do francuskiego Royala podobno lepszy niż ten z Niepołomic w który ja się teraz zaopatruje)

Link to comment
Share on other sites

Witaj, tak jak piszesz -sunia niekoniecznie musi od razu przytyć musisz obserwować i oczywiście - ruch, ruch ruch i jeszcze raz ruch, to podstawa :) i kontrolowanie porcji, niezależnie od tego, jaką karmę wybierzesz.
Jeśli masz jakieś pytania, to na naszym portalu jest możliwość bezpłatnej konsultacji ze specjalistą do spraw żywienia zwierząt - dr Olgą Lasek, poniżej podaję link do formularza, przez który można się z nią skontaktować i uzyskać fachową poradę :)

[url]http://dogosfera.pl/zapytaj-eksperta/dr-olga-lasek/[/url]

powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

Mojej kotce po sterylce niczego nie zmieniałam. Chociaż weterynarz upierał się że muszę koniecznie zmienić. Inaczej kocica rozchoruje się itp

Tak jak jadła gotowane, tak je do tej pory i ma się świetnie. Zmiana była tylko po zabiegu, małe porcje kilka razy dziennie.

Link to comment
Share on other sites

witam serdecznie i proszę o pomoc. po zmianie karmy na Guabi natural junior moja KoRa (buldog francuski) ma jedno ucho zaczerwienione(była wydzielina ale wyczyszczona) i łapki zainferkowane tzn. pomiędzy poduszkami od spodu zaczerwnieniania.KoRa zaczyna lizać łapki. byłem u weta przepisał mi srodek do czyszczenia clorexydem i maść Tarmentiol. Nie wiem czy to po zmianie karmy ,czy po prostu buldog chwycił jakąś zaraze???? doradźcie coś chociaż mam świadomość że to trudne takie doradztwo przez neta.

Link to comment
Share on other sites

trudne doradztwo bo tego nie widać.ale z tego co opisujesz pies ma stan zap.uszu i skóry,byc może spowodowany alergia na karmę,byc może to atopia-buldogii są predysponowane,na pewno powinieneś pójśc do lek wet aby pomógł dorażnie i zastanów się na d zmiana karmy

Link to comment
Share on other sites

Po wizycie u weta. Ucho dość sporo zapalone. Łapki już prawie wyleczone (kuracja dalej kontynuuje) ale karma Guabi oczywiście na odstawiona na bok. doktor przepisał na ucho Postatex (4 krople dziennie) ale to może w innym dziale. Chciałbym się wypowiedzieć bardziej na temat karmy Guabi Natural Junior. Dla mojego buldożka francuskiego ta karma była smaczna ale nie wystarczająca(tzn nie do końca syta, chociaż dawki były odpowiednie). Cały czas czegoś szukała do jedzenia. Kupki 4-5 na dzień a np. przy RC Junior Buldog Francuski tylko 2. Oczywiście po tej karmie wyskoczyło uczulenie i poszła w odstawkę. Miałem nadzieje że skład jest poprawny a ty lipa(oczywiście jak dla mnie tzn. dla KoRy). Na razie zostaje na Royal Junior, gdy KoRa będzie miała 11-12 miesięcy- kontrola wagi, kontrola u wet i albo przejdziemy na Royal Adult (seria wet) lub Royal Light Sterylizet. Pozdrawiam serdecznie i dzięki za podpowiedzi. Temat chorego uszka skomentuje w dziale laryngologia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...