Jump to content
Dogomania

Czym robi się tatuaże?


marcysia89

Recommended Posts

Witam, posiadam dwie śliczne suczki pomeranianki które są zatatuowane w pachwinie. Obie bardzo się lubią i nie mogą bez siebie żyć, mimo tego że nie są siostrami, bo pochodzą z różnych hodowli. Założyłam ten temat ponieważ chciałabym się zapytać czym są robione te tatuaże które one posiadają, ponieważ jedna z nich ma tatuaż ładny i równy jakby odbity pieczątka natomiast druga trocheę nierówny jakby napisany zwykłym pisakiem i boję się żeby pozostał czytelny. Co w przypadku gdyby nie dało się go odczytać w przyszłości, bo chciałabym je może kiedyś zgłosić na jakąś wystawę. Pozdrawiam i dziękuję za odp.

Link to comment
Share on other sites

A pomki pochodzą z hodowli FCI Związku Kynlogicznego w Polsce? bo jeśli nie o wystawach możesz pomarzyć.Teraz jest mnóstwo lewych związków typu Kennel Club,Stowarzyszenie kota i psa rasowego itd. te legalne pseudohodowle również chipują swoje szczenięta.

Link to comment
Share on other sites

Tatuaże robi się tatuownicą zaciskową igłową - wtedy wychodzi ładny równiutki(zabieg nieprzyjemny,bardziej dla hodowcy niż szczeniaczka(szczeniaczek szybciej zapomina :)na szczęście....)

Ten nierówny zrobiony zapewne pisakiem (nigdy takowego nie widziałam więc rozpisywać się nie będę)
Z tą czytelnością to różnie bywa. Mam dwa szpic-ki z tatuażem bardzo domyślnym i nie przeszkadzało im to w karierze wystawowej.

Uprzedzając Gelisia - tak moje pochodzą z hodowli FCI !!!:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bogi']Tatuaże robi się tatuownicą zaciskową igłową - wtedy wychodzi ładny równiutki(zabieg nieprzyjemny,bardziej dla hodowcy niż szczeniaczka(szczeniaczek szybciej zapomina :)na szczęście....) [/QUOTE]
Hmmm...raz robiłam u szczeniąt taki tatuaż i nigdy więcej! Nie dość,że to cholernie bolesne dla maluchów, to jeszcze szybko bywa kompletnie nieczytelne.
A już kompletnie nie wyobrażam sobie robiena takiego tatuażu w pachwinie....
[quote name='bogi']Ten nierówny zrobiony zapewne pisakiem (nigdy takowego nie widziałam więc rozpisywać się nie będę)
[/QUOTE]
Większość naszych psów ma tatuaże robione pisakiem - są równe i super czytelne.
A dla maluchów dyskomfortem jest tylko to,że trzeba poleżeć na pleckach przez chwilę.

Link to comment
Share on other sites

dlatego uważam że najlepiej jest chipowac szczenieta,a związki kynologiczne sprzedaja hodowcom taniej niz kupienie go u lek wet.pomijam fakt że niektóre związki nie sterylizuja elementów tatuownicy (przecieranie alkoholem to nie jest sterylizacja ale niektórzy tak to interpretuja) co może skutkowac zarażeniem np.świezbem usznym czy skórnym.to taka moja mała dygresja...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']dlatego uważam że najlepiej jest chipowac szczenieta,a związki kynologiczne sprzedaja hodowcom taniej niz kupienie go u lek wet.pomijam fakt że niektóre związki nie sterylizuja elementów tatuownicy (przecieranie alkoholem to nie jest sterylizacja ale niektórzy tak to interpretuja) co może skutkowac zarażeniem np.świezbem usznym czy skórnym.to taka moja mała dygresja...[/QUOTE]

Dokładnie i wtedy jest nieprzyjemnie...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...