Jump to content
Dogomania

10 szczeniaków na stacji benzynowej - Jelenia Góra


beta ata

Recommended Posts

Na stację benzynową przybłąkała się porzucona sunia w typie ON, piękna, mądra i bardzo smutna.
Jeden z pracowników stacji, pan Norbert ma serce dla zwierząt, nie mógł jej zabrać do domu, bo ma już sporo zwierzaków, ale zaopiekował się nią. Nadał jej imię Bella i postawił dla niej budę z boku pod drzewami, a ona powiła tam 12 szczeniąt, 2 nie przeżyły, zostało 10, 7 piesków i 3 suczki. W tej chwili mają ok. 3 tygodnie.
Potrzebna pomoc w utrzymaniu rodzinki, bo dotąd pan Norbert finansuje sam karmę i wizyty weterynarza, ale jest to dla niego duże obciążenie. A gdy maluchy podrosną potrzebna będzie pomoc w szukaniu im domów. Dwa pieski są zarezerwowane przez znajomych pana Norberta, który mówi, że to dobre domy i wie, że spokojnie może oddać tam psiaki. Pan Norbert nie chce oddać szczeniąt byle komu, by nie trafiły na łańcuch itp. Ucieszył się, gdy mu wyjaśniłam, że zawsze najpierw przeprowadzamy wizytę przedadopcyjną i oddanie psów na łańcuch nie wchodzi w grę.

Teraz potrzebna jest karma dla karmiącej suki i niebawem pierwsza karma dla szczeniąt. No i oczywiście potrzebne są pieniądze na szczepienia dla maluchów.

Na pytanie, czy ten miot musiał przyjść na świat, odpowiadam - zapewne nie, ale ja tankowałam na tej stacji wczoraj i zastałam taką sytuację, jaka jest teraz.

Bella nie szuka domu, pan Norbert nie odda jej, bo juz ją pokochał. Tu mam pewne wątpliwości, nie co do uczuć pana Norberta, ale co do miejsca zamieszkania suczki - stacja benzynowa nie jest bezpiecznym miejscem, wiadomo. Co prawda pan Norbert mowił mi, że jesli coś byłoby nie tak, to jednak zabierze Bellę do siebie i z pewnością jej nie odda, ale teraz sunia i maluchy mieszkają na stacji. Trawnik, na ktorym stoi buda został ogrodzony siatką i gdy maluchy zaczną biegać, na szczęście będa bezpieczne, ale matka musi nawet teraz wychodzić poza ten wybieg, jest ostrożna i "mądra", ale jednak niedaleko jest ruchliwa ulica...

Edited by beta ata
Link to comment
Share on other sites

Przybywam więc:) ... zdjęcia, zdjęcia potrzebne. Suńki też, żeby było widać choć na jednym mamę. Wiem, że one jeszcze malutkie, ale takie zbiorcze ogłoszenie juz by trzeba było zrobic, żeby jak najszybciej domki znaleźć. One nie sa tam bezpieczne :(
Narazie nic więcej nie wymyslę, jak pomoc w ogłaszaniu, udostępnie u siebie na Facebooku i gdzie się da. Oby szybko znalazły się dobre domki..a jak dotrwam do wypłaty to postaram się coś przelać

Edited by muufinka
Link to comment
Share on other sites

[INDENT]Warto byłoby porozmawiać z p. Norbertem o sterylizacji Belli, by nie przyszedł na świat następny miot, i co najważniejsze, by przy kolejnej cieczce Bella znów się nie oddaliła i nie zginęła.
Trzeba p. Norbertowi wyjaśnić, że to nie tak było, że ktoś ciężarną Bellę wyrzucił, tylko instynkt w czasie cieczki kazał jej oddalić się z poprzedniego domu, w poszukiwaniu partnera do reprodukcji genów, i jeżeli się jej teraz nie wysterylizuje, to za pól roku bedzie to samo.
Jeżeli p. Norbert kocha Bellę, to sterylka jest warunkiem koniecznym, by jej nie starcił . Trzeba ją przeprowadzić dla bezpieczestwa Belli, nawet jezeli ktoś będzie uważał, że to okaleczanie psa i że "przecież upilnuje".[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

Przychodzę na wezwanie ze SKARPETY OWCZARKOWEJ ...
Czy macie jakieś fotki suni i maluszków ?
Skoro p. Norbert nie chce oddać Belli do adopcji, to tak jakby miała już w pewnym sensie dom :roll:
I tu robi się mały problem ..., bo SKARPETA pomaga wyłącznie psiakom szukającym domu
Natomiast zakup karmy dla maluszków jest jak najbardziej możliwy - głosujemy na wątku skarpetowym

Link to comment
Share on other sites

No tak... Tylko w tej chwili to maluszki "jedzą mamę" , więc teraz karma dla nich to karma dla ich mamy... Ja oczywiście to doskonale rozumiem i tak sie zastanawiam, że moze w takim razie lepiej, abysmy prosili o pomoc na szczepienia? No, nie wiem, zaraz zadzwonie do p. Norberta i zapytam, jak dokładnie wyglada sytuacja maluchów, tzn. czego pilniej potrzebują.

Link to comment
Share on other sites

Witam Cię, Ola lala ! Bardzo mi milo! Ciesze sie, że jesteś! :-) Twój Tato to dobry człowiek i Bella miala wielkie szczęscie, ze trafiła na niego!
Sterylizacja to oczywiście podstawa i cieszę się, że Twojemu Tacie nie trzeba tego nawet tlumaczyć. Oczywiście to za jakiś czas, teraz Bella karmi maluchy.


Byłam na stacji w sobotę, widziałam się z p. Norbertem, powiedział, że szczepienia bierze na siebie, więc bede wnioskować o pomoc na karmę dla kluseczek ;-) A kluseczki już sie gramolą z budy i zaczynają rozrabiać, np. gryzą kostki p. Norberta :-D
Zrobiłam zdjecia. Na ostatnich widać, jak sunia idzie na spacer z panem :-)

[URL]https://plus.google.com/photos/108252648179427159760/albums/5916342097315666545?partnerid=gplp0[/URL]

Edited by beta ata
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='beta ata']Witam Cię, Ola lala ! Bardzo mi milo! Ciesze sie, że jesteś! :-) Twój Tato to dobry człowiek i Bella miala wielkie szczęscie, ze trafiła na niego!
Sterylizacja to oczywiście podstawa i cieszę się, że Twojemu Tacie nie trzeba tego nawet tlumaczyć. Oczywiście to za jakiś czas, teraz Bella karmi maluchy.


Byłam na stacji w sobotę, widziałam się z p. Norbertem, powiedział, że szczepienia bierze na siebie, więc [SIZE=3][B]bede wnioskować o pomoc na karmę dla kluseczek [/B][/SIZE];-) A kluseczki już sie gramolą z budy i zaczynają rozrabiać, np. gryzą kostki p. Norberta :-D
Zrobiłam zdjecia. Na ostatnich widać, jak sunia idzie na spacer z panem :-)

[URL]https://plus.google.com/photos/108252648179427159760/albums/5916342097315666545?partnerid=gplp0[/URL][/QUOTE]

To dajcie znać kiedy karma dla Kluseczek będzie potrzebna :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='beta ata']Myśle, że juz jest potrzebna, bo maluchy juz zaczynają podjadac z miski mamy.[/QUOTE]

Proponuję 15 kg ARION PREMIUM PUPPY LARGE BREED

[URL="http://zooart.com.pl/pol_pl_ARION-Puppy-Premium-Large-Breed-15kg-PRZESYLKA-GRATIS--3209_1.jpg"][IMG]http://zooart.com.pl/pol_pm_ARION-Puppy-Premium-Large-Breed-15kg-PRZESYLKA-GRATIS--3209_1.jpg[/IMG][/URL]

Będę potrzebować adres do wysyłki i telefon kontaktowy dla kuriera

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DONnka']Proponuję 15 kg ARION PREMIUM PUPPY LARGE BREED

[URL="http://zooart.com.pl/pol_pl_ARION-Puppy-Premium-Large-Breed-15kg-PRZESYLKA-GRATIS--3209_1.jpg"][IMG]http://zooart.com.pl/pol_pm_ARION-Puppy-Premium-Large-Breed-15kg-PRZESYLKA-GRATIS--3209_1.jpg[/IMG][/URL]

Będę potrzebować adres do wysyłki i telefon kontaktowy dla kuriera[/QUOTE]

[SIZE=3][B]Karma zamówiona w piątek [/B][/SIZE]:)
Czekamy na potwierdzenie, że dotarła do celu
Zachowaj proszę fakturkę, która będzie dołączona do paczki
Podam Ci adres, na który ją prześlesz

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...