Jump to content
Dogomania

Domowe jedzenie i karma


paulina1804

Recommended Posts

Mój pies to 2-letni maltańczyk waży 6 kg, chodzę z nim 1,5-2h dziennie w tym jeden spacer godzinny, zimą 1-1,5h. Pies jest wykastrowany dostaje rc mini light 3 razy dziennie. Chciałabym mu trochę urozmaicić posiłki temu myślę czy nie dawać 2 razy dziennie karmę a raz mięsko.

Link to comment
Share on other sites

Mój jest strasznym głodomorem muszę mu dawać 3 razy dziennie bo inaczej męczy nas ze jest głodny. Dzienną dawkę dzieliłam na trzy zastanawiam się jak dopasować mu dawki zapewne muszę zmniejszyć karmę żeby mógł dostawać podudzie. Jest jakiś przelicznik który wskazuje jak ustalić dawki czy trzeba samemu obserwować czy pies nie tyje? Mój pies ma dużo tendencje do tycia ostatnio go odchudziłam dwa kilo zgubił teraz go stale ważę żeby już nie doprowadzić do nadwagi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulina1804']Mój jest strasznym głodomorem muszę mu dawać 3 razy dziennie bo inaczej męczy nas ze jest głodny. Dzienną dawkę dzieliłam na trzy zastanawiam się jak dopasować mu dawki zapewne muszę zmniejszyć karmę żeby mógł dostawać podudzie. Jest jakiś przelicznik który wskazuje jak ustalić dawki czy trzeba samemu obserwować czy pies nie tyje? Mój pies ma dużo tendencje do tycia ostatnio go odchudziłam dwa kilo zgubił teraz go stale ważę żeby już nie doprowadzić do nadwagi.[/QUOTE]Gdy chcemy dodać psiakowi jedzenia gotowanego zawsze trzeba zmniejszyć dawkę suchej karmy, jak macie głodomora, to właśnie warto mu dzielić dawkę dzienną na mniejsze porcje, może tak uda się trochę oszukać żołądek ;) i trzeba obserwować, czy psiak nie przybiera na wadze, bo to może się zdarzyć przy dodatku gotowanego - szczególnie w sytuacji, jak ma on tendencje do tycia. Jeśli ma Pani jakieś dodatkowe pytania, to na naszym portalu można uzyskać bezpłatną poradę eksperta żywieniowego - odpowiedź jest dość szybka, więc warto skorzystać z fachowej pomocy :)
pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...