Jump to content
Dogomania

Jaką karmę kupić


pawel2502

Recommended Posts

kasa ma znaczenie ale nie zamierzam oszczędzać chcę by pies się dobrze czuł po jedzeniu i prawidłowo się rozwijał i czy te karmy najdroższe są warte tych pieniędzy? Wet.polecał RC. ale z tego co tu czytam na forum to standard więc nie wiem jaką wybrać?

Edited by pawel2502
Link to comment
Share on other sites

Dopóki szczeniak się rozwija radzę zainwestować w droższą karmę. W przyszłości ze względów ekonomicznych możesz pomyśleć nad tańszą, ale teraz gdy pies rośnie ważne żeby był żywiony jak najlepiej.
Karma powinna być typu puppy/junior i przeznaczona dla ras dużych (a najlepiej jak dorzucisz mu coś osłonowo na stawy).

Link to comment
Share on other sites

Mój wet z kolei bardzo mocno naciskał na to, żeby nie dodawać psu, w szczególności szczeniakowi, żadnych suplementów diety. Dobre suche karmy są odpowiednio zbilansowane i posiadają w składzie wszystko, co psu jest potrzebne. Znajdziesz dużo informacji nt. dobrych karm, to zazwyczaj takie w okolicach 200-300 zł za 15 lub 13 kg. Ważne jest to, aby karma była przeznaczona dla szczeniąt ras dużych i pasowała psu, tj. dobrze przybierał na wadze, miał ładną sierść i ładne kupki (o ile mogą być ładne), a sama firma ma mniejsze znaczenie.
Co do RC, jest tyle samo pozytywnych co i negatywnych opinii, ja osobiscie wybierałam inne firmy. Teraz swojego dwulatka karmię wolsbutem, wcześniej karmiłam różnymi karmami świetnie sprawdzał sie lukullus.

Link to comment
Share on other sites

Suplementów witaminowych i mineralnych rzeczywiście nie należy dodawać, gdy karmi się dobrą jakościowo i dobraną do wielkości i wieku psa karmą suchą, szczególnie szczeniętom ras dużych i olbrzymich. Chodzi o to, by nie przyspieszyć wzrostu psa, w przypadku ras olbrzymich jest to niewskazane, lepiej żeby wzrost był równomierny i rozłożony w czasie.
Napisałam o dodatku środka wspomagającego stawy, ten jest wskazany podczas rozwoju szczeniąt ras dużych i ras o zwiększonym ryzyku kontuzji czy wystąpienia problemów ze stawami. Taki, który zawiera np. glukozaminę, chondroitynę, kwas hialuronowy. Te nie mają wpływu na tempo rozwoju i nie grożą "przedawkowaniem" witamin i minerałów, za to osłaniają i wspomagają stawy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pawel2502']Dzięki za podpowiedzi,ale jaką markę polecacie[/QUOTE] Powyżej już zostały wymienione karmy warte uwagi - trzeba zdecydować w jakim przedziale cenowym karmy Cię interesują i coś wybrać - najlepiej najpierw poprosić o próbki karm lub kupić mniejszy worek - bo może być tak, że nawet najlepsza karma nie będzie smakowo odpowiadać szczeniakowi i co wtedy?
Na naszym portalu można poczytać o żywieniu, są również artykuły o żywieniu szczeniaków, warto zajrzeć, może znajdziesz tam informacje przydatne dla siebie:
[url]http://dogosfera.pl/zywienie/[/url]

pozdrawiam i napisz, na jaką karmę się zdecydowałeś :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ja proponuję karmę dla psa tłoczoną na zimno (ponieważ są zachowane wartości odżywcze, mają ciekamy zapach a moje psy jedzą ją chętnie i NIE MA żadnych problemów tzn jelitowych, żołądkowych czy też problemy z sierścią lub oddechem i/lub bąkami) Markus Muhle lub Granum Elite tą drugą można zamówić a próbkę w postaci 1kg można uzyskać za free w e-sklepie [url]www.LauHau.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...