Jump to content
Dogomania

Jaka karma dla szczeniaka owczarka niemieckiego


pawel2502

Recommended Posts

A ja uważam, żeby przedw wszystkim kierować się ceną. Wybierz to, na co możesz sobie pozwolić. Jeżeli chcesz żywić psa najtańszym kosztem to Brit Premium wychodzi taniej niż marketówki, a jego jakośc jest zadowalająca. Z drugiej strony można kupować karmę, której 5 kg kosztuje powyżej 300zł, ale po co? Skoro można mieć 12 kg dobrej jakości karmy do 200zł.
Najlepiej jakbyś podał ile miesięcznie jesteś w stanie wydać na psa, jakie worki karmy chcesz kupować (10 kg i więcej, 15-20kg, 30 kg) i na ile taki worek starcza

Link to comment
Share on other sites

W tym przedziale mieści się: Biomill classic, Fitmin, Calibra, Josera z lini Emotion (dosyć tania opcja), Brit Care (chyba najtaniej wychodzi), Nature's protection, Pronature, Precept
Z mniej popularnych: kingsmoor (duńska karma), atletic dog, cibau, guabi natural, red mills leader

Link to comment
Share on other sites

Ja mogę polecić również z mniej znanych, z wysoką zawartością mięsa i bez sztucznych dodatków - Wolfsblut oraz Koeber's Welpennahrung - ta druga jest w formie płatkowej, do zalewania, ciekawa opcja :) ja właśnie tym karmię swojego psiaka i jestem zadowolona, więc polecam :)

Link to comment
Share on other sites

Możesz sprawdzić Brit Care do kupienia w opakowaniach 1kg, 3kg i 12 kg najlepiej dla ras dużych. Ma sporo pozytywnych komentarzy.

Znam weta hodowce owczarków niemieckich, który swoje szczeniaki ma na Purinie Pro Plan i jest z tej karmy bardzo zadowolony.

Karma Proformance również sprawdza się przy owczarkach niemieckich. dystrybutorem tej karmy jest hodowca owczarków niemieckich. Jest temat tej karmy na forum.

Edited by andromeda
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

[quote name='quinta']Witam. Sucha karma dla psów spełnia podstawową funkcję, a mianowicie dba o uzębienie psów poprzez odpowiedni kształt granulek (krokietów). Bardzo dobrym wyborem jest karma Biomill, zarówno w wersji Classic (jest tańsza), jak i Swiss Professional. Dla owczarka niemieckiego spokojnie można polecić Biomill Maxi Junior. Tą karmą można karmić, aż do 16 miesiąca życia psa, a później przejść na karmę dla dorosłych psów. Z podobnego przedziału jakościowego są np. karmy Nutram. Tutaj dobrym rozwiązaniem byłaby Nutram Puppy Large Breed. Oczywiście wszystko w zależności na jaki wydatek właściciel danego czworonoga może sobie pozwolić.[/QUOTE]

Jeśli już poleca Pan/Pani karmy, którymi handluje, to należy robić to rzetelnie. Porównanie karmy skomponowanej na bazie prawdziwego mięsa (Biomill Swiss Profesional) do karmy mączkowej (Nutram) świadczy albo o braku kwalifikacji, albo o usiłowaniu sprzedaży "za wszelką cenę" produktu o przeciętnej jakości. Namawiam więc do uzupełnienia wiedzy w temacie suchych karm, jak również do zaprzestania wprowadzania w błąd potencjalnych nabywców.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

WITAM!!!
Ja mam owczarka niemieckiego 2 miesiące polecono mi karmę ProPac Large Breed Puppy,moja sunia ja je dużo czytałam o niej ma dużą zawartośc kurczaka,ale podobna zawartością jest ProFormace Large Breed Puppy z jagnięcina czy ktos ja podawał swojemu pieskowi.

Link to comment
Share on other sites

Dobra karma to taka w składzie której na pierwszym miejscu podane jest procentowo mięso,ale nie mączka mięsna.
Jeżeli na pierwszym miejscu jest podana np.kukurydza czy ryż,raczej nie kupiłabym takiej karmy dla mojego psa.Najlepsze są karmy,które zawierają jak najmniej zbóż (dużo psów jest uczulonych na gluten),a najlepiej jak w składzie nie ma ich wcale. Młody ON-ek powinien dostawać właśnie taką karmę aby jego rozwój był prawidłowy. W sklepach internetowych jest masę takich bez zbożowych i mięsnych karm,często niezbyt drogich.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='EWA26']W karmie ProPac Large Breed Puppy tak pisze że jest 28%suszonego mięsa ,a nie mączki.[/QUOTE]


W karmach ProPac nie ma mięsa w ogóle, są to typowe karmy mączkowe. Nie wiem skąd masz informację o zawartości w nich 28% suszonego mięsa - wejdź na stronę producenta i przekonaj się, że wszystkie rodzaje tych karm są wyprodukowane na bazie mączek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barbarasz49']Dobra karma to taka w składzie której na pierwszym miejscu podane jest procentowo mięso,ale nie mączka mięsna.[/QUOTE]

Bardzo słuszna uwaga.



[QUOTE]Jeżeli na pierwszym miejscu jest podana np.kukurydza czy ryż,raczej nie kupiłabym takiej karmy dla mojego psa.[/QUOTE]

Tu też masz rację.


[QUOTE]Najlepsze są karmy,które zawierają jak najmniej zbóż (dużo psów jest uczulonych na gluten),a najlepiej jak w składzie nie ma ich wcale.[/QUOTE]

Tu z kolei kilka wyjaśnień: każda sucha karma ma jakiś "wypełniacz", bo nie można budować składu na samym mięsie z powodów wiadomych Ci zapewne. Jeśli tym "wypełniaczem" jest np. ryż (który również jest zbożem), to jego obecność jest bardzo pożądana, bo jest on znakomitym źródłem węglowodanów. Jeśli są to inne zboża, to wszystko zależy od ich ilości w składzie karmy i roli, jaką odgrywają - niewielkie ilości glutenu pochodzącego ze zbóż mają bardzo korzystny wpływ na pracę układu pokarmowego, bo wytwarzają ciśnienie w jelitach, zwiększając tym samym ich perystaltykę. Z tym uczuleniem na gluten to jest tak, że wiele badań prowadzonych na całym świecie wykazało, iż znacznie więcej psów jest uczulonych na rodzaje białka zwierzęcego niż na gluten; proporcje te wyglądają następująco: w 10 przypadkach alergii pokarmowej 9 z nich jest spowodowanych białkiem zwierzęcym, a 1 - glutenem. Nie należy więc demonizować obecności zbóż w karmach, wszystko zależy od ich ilości. Są też karmy, które jako "wypełniacz" (nie należy traktować tego określenia w kategoriach pejoratywnych) stosują ziemniaki lub pataty, które są również świetnym źródłem stopniowo uwalniających się węglowodanów, które, wchłaniane powoli, utrzymują cukier we krwi na stałym poziomie; ziemniaki to także hypoalergiczne białko roślinne, duża ilość kwasów Omega 3, witamina C, potas i magnez.



[QUOTE]W sklepach internetowych jest masę takich bez zbożowych i mięsnych karm,często niezbyt drogich.[/QUOTE]


Tu, niestety, się mylisz - wśród ponad 250 marek karm obecnych na rynku, zaledwie kilka procent to karmy oparte na prawdziwym mięsie.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 11 months later...

Daj swojemu pieskowi karme Orijen Puppy Large. 13kg kosztuje 250zl i co najwazniejsze jest bez zboz. Moj piesek jest na tej karmie od miesiaca jest bardzo zywy ma ladna siersc. Karma jest tej ceny warta poczytaj sobie o jej skladnikach i przyrownaj inne, ktore nie maja nawet polotu. Worek starczyl mi na miesiac piesek ma 4miesiace i wazy 19kg.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...