Jump to content
Dogomania

Bulba pragnie żyć ! POTRZEBNY PILNIE DT LUB HOTELIK !


AlaRottweiler

Recommended Posts

[SIZE=4][FONT=comic sans ms][COLOR=#333333]Guzy listwy mlecznej – czy to powód żeby umierać? Bulba woła o pomoc![/COLOR]


[COLOR=#333333]Bulba nie jest pierwszej młodości, ma z lekka posiwiałą mordkę i jest już bardziej stateczna niż jej córka, która razem z nią trafiła do nas, czyli do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach. To nie znaczy, że nie kocha zabawy! Na wybiegu biega co sił w łapkach za piłeczka, opiekunką czy innym psem. O tak! Bulba kocha zabawę, kocha ludzi i kocha inne psy. Dawno nie widziałam tak radosnego, pogodnego psa, który każdym kawałkiem [/COLOR][COLOR=#333333]ogona pokazuje, że się cieszy, cieszy z tych krótkich chwil jakie daje jej wolontariat, czyli spacerki, paróweczki, głaskanie…


Niestety niedawno dowiedzieliśmy się, że Bulba ma guzy na listwie mlecznej, ma tez tłuszczaka nad kolanem. Tłuszczak niegroźny i mały, ale guzy listwy mlecznej już mogą narobić kłopotu!

Bardzo boimy się o Bulbe. Niestety będąc w schronisku Bulba nie może iść na zabieg, nie ma izolatki gdzie mogłaby dojść do siebie po dość ciężkim jednak zabiegu. Szukamy dla niej domu tymczasowego, który pozwoliłby na postawienie na łapki Bulby po zabiegu.

Oczywiście koszty zabiegu, stosownych leków, badań i utrzymania pokryje Fundacja Przystanek Schronisko, opiekująca się zwierzętami w katowickim schronisku. Potrzeba nam tylko albo aż domu pełnego miłości i czułości, który otoczyłby opieką Bulbę.

Jaka jest Bulba?

WSPANIAŁA!!!
To naprawdę wyjątkowo uroczy i miły pies. Jest średniej wielkości, ma mocno skręconą sierść (obecnie obciętą, loczki zostawiano ma tylko na uszach), ma około 5 lat. Wyróżnia się z grona naszych psiaków pogodą ducha, nie sposób się do niej nie uśmiechnąć. Każdego wita kręceniem pupy i ogonka, z każdym chce się przywitać, z każdym chce się bawić.

Wiem, że dużo ostatnio prosimy o pomoc, niestety psów jest obecnie bardzo dużo i część z nich potrzebuje szybkiej pomocy, ale Bulba jeżeli nie będzie operowana to boimy się, że guz się rozwinie i zabraknie nam już czasu by mogła mieć operację i wyzdrowieć!

Kontakt w sprawie domu tymczasowego albo stałego: Bożena Sobieszek 503-364-290, [email][email protected][/email]

Albo do Ali Nowak, obecnej opiekunki Bulby: 511 771 605


[/COLOR][/FONT][/SIZE][IMG]https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1146350_530280557045871_1242841890_o.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

BULBA TAK BARDZO CHCE ŻYĆ !

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-lBkMxwVVBjA/UhHeFMPKuFI/AAAAAAADP9M/TUjzsKY-m7M/s800/DSC03238.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-WcaNndINJ_8/UhHejoqfiLI/AAAAAAADP9U/D3LKw-mbV-Q/s800/DSC03232.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-dVMe2VpRB_c/Uf0fQxIGJAI/AAAAAAADNM4/oo8CHrMKmsI/s800/DSC_0006.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

zastanawiam się nad rodziną, która zabrała Misię na 2 tygodnie, warunki domowe, ludzie fajni i chętni do głaskania psów, tylko że tam jest płatne bez rachunku, musielibyśmy z dogo zapłacić
no i tylko na czas zdrowienia, powiedzmy miesiąc

pani, która miała grzywacza Czarka powiedział, że nie wyklucza żeby być dt ale tylko na krótkie okresy, może też by mi się ją udało namówić na Bulbę na 3-4 tygodnie

no i mam jeden dt ale w boksie by była, tez dt czasowy

ale wszystkie te rozwiązania są lepsze niż czekanie na śmierć...

Link to comment
Share on other sites

Ala chciała własny wątek, ale z innej beczki

Mamy dt dla Bulby na okres 3-4 tygodni, szukam weta, który zrobi zabieg usunięcia 2 listew mlecznych i tłuszczaka nad kolanem, dobrego ale nie zbyt drogiego

próbuję dodzwonić się do Skolika, ale mają wyłączony telefon

Rybicki u Czogąły od jutra idzie na urlop, najwcześniej może za 3,5 tygodnia a znając życie za 4 -5

Bulba idzie na dt do Bytomia, fajnie by było w miarę blisko weta, choć i tak dt nie ma samochodu, więc trzeba znaleźć kogoś kto pojedzie z Bulba i zawiezie ja na kontrolę po 2 dniach a potem na ściągnięcie szwów i jeżeli w tym czasie nie znajdzie domu to z powrotem do schroniska.

Będę starał się jeszcze dodzwonić do Skolika, ale i tak ja wyjeżdżam więc ktoś musi przejąć podwózkę i organizację zabiegu Bulby ode mnie.

Link to comment
Share on other sites

dodzwoniłam się do weta, maja mi dać znać za 2 godziny bo maja pilną cesarkę, ale oni nie wykonują usunięcia obu listew na raz, bo z ich doświadczenia wynika, że suki bardzo źle to znoszą i jest sporo komplikacji, przede wszystkim za dużo skóry jest usuniętej i rana się nie goi, ropieje. Mogą wykonać jedynie 1 listwę i tłuszczaka na kolanie a potem jak sie wygoi następną listwę...

Link to comment
Share on other sites

Bulba ma załatwionego weta, do którego na łapkach z dt dojdzie, teraz szukamy kogoś kto mógłby jutro przewieźć Bulbiatko do Bytomia - chyba dzielnica Miechowic z tego co pamiętam,

Jest to dt czasowy na czas rekonwalescencji, to dom w którym jest nasza Sara

Koszt zabiegu około 200 złotych,

Ala nie zapomnij przymierzyć koszulki Bulbie, tak żeby zabrała nawet dwie ze sobą!

Konieczne są po zabiegu!!!

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z moją wet. dość chwilę i powiedział mi dość ważną rzecz i uważam, że powinniśmy tak zrobić!

Przede wszystkim musimy zacząć od zdjęcia rtg płuc - a przy okazji i guzów, bo jeżeli są zajęte (a tak ma Bulba) obie listwy mleczne to istnieje prawdopodobieństwo przerzutów do płuc, a w takim przypadku zabieg i męczenie psa jest wręcz niehumanitarny bo Bulba się będzie męczyć i przyspieszy to jej śmierć.

Mam nadzieję, że tak nie jest ale 60 zł za zdjęcie jest warte ceny żeby uzyskać taką informację, w najgorszym razie będziemy żebrać o dom na ostatnie miesiące dla Bulby. Niemniej jestem dobrej myśli, że rak jeszcze się nie rozochocił i zdążyliśmy!

Co o tym sądzicie??

To poważana operacja a koszt zdjęcia nie jest taki wysoki, jednocześnie zmniejsza ryzyko dla Bulby.

Link to comment
Share on other sites

Bulba nie ma przerzutów, miała robione zdjęcie płuc, więc mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze i historia Bulby zakończy się szczęśliwie, sunia jest bardzo kochana, zasługuje na to by w końcu być kochana przez kogoś!

Jutro mam nadzieję, że Iza napisze coś więcej i będziemy już znali termin zabiegu i czy będzie on na dwa razy czy na jeden.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...