Jump to content
Dogomania

Zostawianie psa pod sklepem...


chicken

Recommended Posts

Przepisy są różne. Niektórym odpowiadają, innym nie. Myślę, że zerduszko miała na myśli np. te przepisy, że przykładowo policja nic nie robi sobie jak widzi psa przywiązanego na krótkim łańcuchu, bez pożywienia, wody... To jest dla mnie durne. Ale inna sprawa, że przepisy są, a nikt ich nie stosuje...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

zerduszko wyraźnie napisała o nieprzestrzeganiu przepisów przez nią, a nie o tym, że policja nie reaguje. Inna sprawa, że ludzie nie dzwonią, nie informują... A ja chyba zacznę, bo wczoraj pod Tesco znów siedział pies, pani go odwiązała i pies szedł luzem. Również przez ulicę - sam, bez kontroli i obawiam się również bez przywołania. Czasami mi się wydaje, że ludzie usiłują się pozbyć swojego pupila.

Link to comment
Share on other sites

No to skoro już powróciliśmy do tematu to i ja napiszę sytuację sprzed kilku dni:
Do sklepu osiedlowego weszła pani, oczywiście wcześniej przywiązała swojego psa do słupa. Kolejka była długa, a może i baaardzo długa. Baba czekała, a pies coraz bardziej szczekał. W końcu po jakiś 20 minutach pani wychodzi, a jako, że akurat byłam przed nią, zauważyłam jak idzie do domu... bez psa. Powiedziałam, że jej pies tam czeka. A ona spojrzała na mnie i widząc spojrzenia innych wróciła się po psa...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zerduszko']Nie są po to, żeby jak idioci ich przestrzegać... Każdy chyba ma swój rozum :roll:[/quote]
[B][I]Nie każdych przepisów się przestrzega...zakazane jest picie alkoholu w miejscach publicznych...i nie wierzę, że wszyscy którzy tutaj tak namiętnie się wypowiadają o przestrzeganiu przepisów nie piją tego alkoholu,nie palą papierosów...zakazane jest też całowanie się w miejscach publicznych (przynajmniej u nas był taki zakaz,kumpela dostała za to mandat)...[/I][/B]
[B][I]i teraz wszyscy są święci...[/I][/B]
[quote name='Klaudysiaczek']Cóż, ja także wstawałabym wcześniej.[B][I] A tak poza tym, psom które miałam, jakoś dziesięć minut nie wystarczyło na spacer, więc musiałam wstawać dużo przed czasem[/I][/B]. Na początku chodziłam do sklepu osiedlowego po poranne zakupy ( z czegoś muszę zrobić to 2 śniadanie...) a potem hop do domu po psa i na spacer. Jakoś wszystko pogodziłam. Pies to pewne obowiązki, ja podpisałam ''umowę'' z rodzicami, że będę zajmować się psiakiem, to się muszę nim opiekować...[/quote]
[B][I]Mojemu psu 10 min spokojnie wystarcza na zrobienie kupy i siusiu...chyba, że ma zatwardzenie to potrzebuje więcej czasu :diabloti:[/I][/B]
[B][I]Rano nie musze wstawać pół h jeszcze wcześniej (i tak wstaję o 6.40) żeby Brutus sobie pobiegał...pobiega jak wrócę z pracy...[/I][/B]
[B][I]Ale jak ktoś ma psa,który pod jego nieobecność niszczy pół mieszkania bo ma nadmiar energii to faktycznie spacer się przydaje wtedy...[/I][/B]

[B][I]Ja się przyznaję, że psa zostawiam pod sklepem,przeważnie to jest mały sklep gdzie mam go na oku,a jak to jest Tesco to wprowadzam go do środka i tam go wiążę i wtedy też mam go na oku albo proszę ochroniarza żeby spojrzał na niego.[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

A ja kilka razy zostawiałam Chrupka pod sklepem. Jak byłam w Wiśle, codziennie rano szłam koło 30 minut w jedną strone do sklepiku, przywiązywałam Go w cieniu, wchodziłam do sklepu, a po 10 minutach już wchodziliśmy z powrotem pod górę. Uważam że było to dobre rozwiązanie bo pies się załatwił i miał fajny spacer a przy okazji robiłam zakupy :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Ja czasami tez zostawiam Tinkę na moment pod małym osiedlowym sklepem, jeśli mam ją na oku.
Musze przyznać, że kiedyś zrobiłam wielki błąd, bo zostawiłam Tinkę pod apteką na parę minut (akurat wracałyśmy od weta i szłam jej wykupić leki). Gdy wróciłam to pies był goły i wesoły. A miała na sobie wtedy taką ładną, nową flexi. A ja się cieszyłam, że nikt nie chciał wziąć mojego potwora.

Link to comment
Share on other sites

Ja od picia mam dom i puby - nie odczuwam potrzeby eksponowania się z alkoholem, bo nie wiem, czemu miałoby to służyć, ale owszem znam osoby, które mandat za takowe picie faktycznie mają, a psa nie zostawią pod sklepem.

Cóz, jak widać nie tylko pies może być łakomym kąskiem, ale osprzęt również.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AngelsDream']Cóz, jak widać nie tylko pies może być łakomym kąskiem, ale osprzęt również.[/QUOTE]

Moja sąsiadka, która notorycznie puszcza psa samopas po osiedlu żali się, że już kilka obróż jej z psa ukradli. Z puszczaniem samopas nie widzi związku :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Ja też nie przestrzegam wszystkich przepisów. Z tym, ze łamanie ich nie powoduje szkody dla kogoś innego. no może czasami ktos się przyczepi( z tych "psowatych' przepisów np. wchodze cały rok na plaże z psem mimo, ze jest zakaz ale sprzątam po nim i idę w miejsce gdzie nie ma praktycznie ludzi);)

Co do tematu, tak zostawiam psa pod sklepem, ale tylko osiedlowym(sklep sie praktycznie w bloku mieści) Zawsze jest tam pełno sąsiadów i moich znajomych, widzę psa przez szybę. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talia.']Y...i pies to zjadł?[/quote]
[B][I]wydaje mi się, że zjadł...jak psu nie pokazano co można jeść a czego nie,to taki młody świr może zjeść wszystko...nie raz się czytało że czyjś pies wypił płyn do naczyć czy zjadł jakieś leki...[/I][/B]

[B][I]Głupota ludzka nie zna granic.[/I][/B]
[B][I]Ja nie mam tego problemu bo Brutus nie rusza niczego z dworu...[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pituophis']Wybuchlo mu w pyszczku.

Obrzucanie psow petardami jest regularne.[/quote]
[B][I]pies wziął do mordy podpaloną petardę?to już mnie dziwi...bo ppsy nie lubią siarki...więc średnio chce mi się w to wierzyć akurat...[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='furciaczek']Dowiedzialam sie od sprzedawcy z naszego osiedlowego sklepiku ze pewna Pani przyszla ze swoim psem na zakupy, psiaka przywiazala weszla do sklepu zrobila zakupy i poszla do domu...zapominajac zabrac psa:crazyeye: siedzial tak biedak z 20min:angryy:[/quote]

[quote name='moon_light']my tez zostawiliśmy cezara :evil_lol:[/quote]



Ja kiedys zostawilam moja poprzednia suke na parkingu w samochodzie....:oops:(poszlam poznym wieczorem jak zwykle odstawic samochod na strzezony)

Dotelepalam sie do domu i jakos tak mi czegos brakowalo.....po jednym piwku zorientowalam sie, ze nie mam psa.....

Pod sklepem psa nie zostawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś'][B][I]pies wziął do mordy podpaloną petardę?to już mnie dziwi...bo ppsy nie lubią siarki...więc średnio chce mi się w to wierzyć akurat...[/I][/B][/quote]

Kobra (ten owczaropodobny w podpisie) notorycznie chce aportowac petardy. Z wiekiem jest coraz gorzej, musimy ja wiazac jak idziemy odpalac petardy w Sylwestra....:cool3:

W tym samym momencie Keniusia zdycha pod stolem po 2 sedalinach...ot roznica charakterow :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja uważam, że to zostawianie pod marketem wywodzi się od tego na 10 minut... W końcu skoro przez 10 minut jest ok, to czemu nie przez 20, czy 30? Ludzie często nie zdają sobie sprawy z tego, ile czasu spędza się w hipermarkecie. A to, czy widać... Cóż - podczas zakupów towar należy, wybrać, zapłacić za niego, spakować - wierzyć mi się nie chce, że ktoś woli zerkać na psa, niż na dostawaną resztę. No chyba, że ja jestem dziwna i po prostu w sklepie zwracam uwagę na takie drobiazgi, jak portfel ;)

Link to comment
Share on other sites

[B][I]Ja wcjodzę do Tesco i nie siedzę tam godzinami...bo ja akurat jrstem osobą, która nie znosi zakupów...nie lubie kuypować ani ciuchów ani jedzenia...niczego...[/I][/B]
[B][I]jak wchodzę do super marketu to tylko po kilka rzeczy bo jest taniej...psa mam na widoku...[/I][/B]
[B][I]Zawsze jakiś ochroniarz na niego zerka bo on taki kochaniutki jest :loveu::evil_lol:[/I][/B]
[B][I]Czasem nawet kasjerki idą z nim posiedzieć :eviltong:[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...