Jump to content
Dogomania

Zostawianie psa pod sklepem...


chicken

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B][I]Ja już kiedyś pisałam w tym temacie, że zostawiam swojego psa pod sklepem ale tylko wtedy gdym mam na niego oko...jeśli tracę go z pola widzenia to go tam nie zostawiam...[/I][/B]
[B][I]Nie jest psem rodowodowym,ale wygląda jak Labrador...na co zapewne pokusiłoby się wiele pseudo....[/I][/B]

[B][I]To jest sprawa indywidualna czy ktoś zostawia psa pod sklepem czy nie...jednak jeśli czyjś pies ujada przez te 10 czy 15 min pod tym sklepem to nie powinno się go tam wiązać bo uprzykrza on życie innym zakupowiczom oraz mieszkańcom.[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

Mój psiak też czasami zostaje pod sklepem (osiedlowym oczywiście i nie na długo), chciaż wole takich sytuacji unikać i jakoś nie zauważyłam żeby komuś przeszkadzał czy też on sam był z tego powodu przerażony, szczególnie że zawsze trafi mu się smaczny kąsek ode mnie za to że grzecznie czekał :razz:

Link to comment
Share on other sites

to trochę tak jak jak z przekraczaniem prędkości, niby wiemy jakie są przepisy i że to może być niebezpieczne, ale przecież jesteśmy takimi świetnymi kierowcami i tyle razy już w tym miejscu jechaliśmy szybciej niż znaki pozwalają i nic się nie stało to niby dlaczego mielibyśmy zwalniać?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='frruzia']to trochę tak jak jak z przekraczaniem prędkości, niby wiemy jakie są przepisy i że to może być niebezpieczne, ale przecież jesteśmy takimi świetnymi kierowcami i tyle razy już w tym miejscu jechaliśmy szybciej niż znaki pozwalają i nic się nie stało to niby dlaczego mielibyśmy zwalniać?[/quote]
I jeszcze nieśmiertelne: wszyscy tak robią :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='frruzia']to trochę tak jak jak z przekraczaniem prędkości, niby wiemy jakie są przepisy i że to może być niebezpieczne, ale przecież jesteśmy takimi świetnymi kierowcami i tyle razy już w tym miejscu jechaliśmy szybciej niż znaki pozwalają i nic się nie stało to niby dlaczego mielibyśmy zwalniać?[/quote]
[B][I]Jeździsz przepisowo?:cool3:[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

To byś się zdziwiła i to bardzo. Jak masz wybór jechać wolniej w ciszy, albo szybciej ze mną gderającą, że to koszt miesięcznego utrzymania psa, to każda inteligentna istota zwolni, bo wie, że ja nie odpuszczam. Pomijam, że przepisowa jazda uratowała nam ostatnio życie, więc mam argument więcej do kolekcji. Poza tym już nie raz słyszałam, jak ktoś niesprzątający po psie na siłę usiłował mi wmówić, że ja na pewno też łamię prawo...

Link to comment
Share on other sites

Ja staram się unikać jak ognia zostawiania psa pod sklepem. Mi przez cały rok zdarzyło się tylko raz, bratu parę razy. Wystarczyło, że raz go zostawiłam i przez te parę minut co byłam w sklepie to myślałam, że serce mi wyskoczy, tak się o niego bałam. To nie na moje nerwy. Ukraść by nikt nie ukradł, bo domyślam się, że gdybym przywiązała zbyt blisko wejścia to ludzie baliby się wejść i dzwonili by na policję zamiast ukraść ;) Ale najbardziej obawiam się tego, że on sam by się wypiął. Wystarczy, że jakiś pies by przechodził i on natychmiast próbowałby iść za nim, co przy jego obróżkach mogłoby się źle skończyć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olekg18']Trochę demonizujecie z tym pozostawianiem psów pod sklepem.
Większość psów jest do tego przyzwyczajona i leży spokojnie i czeka na pana/panią.
Jak mam np. przed szkołą iść osobno po bułki i osobno z psami?Jesli mam na to łącznie 10minut?[/QUOTE]

Wstać 10 min wcześniej? :lol: Ale fakt, co innego po bułki, na spokojnym osiedlu, gdzie stoi się 10 m od psa i ma go na oczach, a co innego do tesco na godzinę. Dziś Wskoczyłam na chwilę do sklepu, zresztą tylko po jogurt na śniadanie dla psa i nic się nie stało - za to kiedy wychodziłam inny psiak został uwiązany i jego wycie słyszałam przez całą drogę do domu... Wszystko byłoby ok gdyby niektórzy ludzie trochę myśleli. Nie kazdy ma ochotę budzić się w niedzielę o 8 rano bo leniwa idiotka z psem chodzi po zakupy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olekg18']Trochę demonizujecie z tym pozostawianiem psów pod sklepem.
Większość psów jest do tego przyzwyczajona i leży spokojnie i czeka na pana/panią.
Jak mam np. przed szkołą iść osobno po bułki i osobno z psami?Jesli mam na to łącznie 10minut?[/quote]

Zrezygnuj z bulek:eviltong::evil_lol:

Fakt moze i troszke to demonizujemy, choc ja byl to nazwala "dmuchaniem na zimne", duzo nie trzeba by doszlo do tragedii, chwila nieuwagi lub pechowy zbieg okolicznosci.
Moich moze by nikt nie ukradl...ale ktos moze je draznic specjalnie, jakis pies biegajacy luzem moze podbiedz, jakies dziecko moze byc zbyt nachalne albo jakis idiota przyejdzie i kopnie... albo smyczke niedokladnie przypne bo sie zamysle itd

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AngelsDream']Każdy w Polsce na pewno ma własną interpretację przepisów, a to czasami, jak widać, na dobre nie wychodzi.[/quote]
Gdyby przepisy były formułowane w sposób jednoznaczny, to nie byłoby tego problemu. Poza tym, duża część z nich jest tak durna, że ja nie mam zamiaru się do nich stosować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olekg18']Jak mam np. przed szkołą iść osobno po bułki i osobno z psami?Jesli mam na to łącznie 10minut?[/quote]

Cóż, ja także wstawałabym wcześniej. A tak poza tym, psom które miałam, jakoś dziesięć minut nie wystarczyło na spacer, więc musiałam wstawać dużo przed czasem. Na początku chodziłam do sklepu osiedlowego po poranne zakupy ( z czegoś muszę zrobić to 2 śniadanie...) a potem hop do domu po psa i na spacer. Jakoś wszystko pogodziłam. Pies to pewne obowiązki, ja podpisałam ''umowę'' z rodzicami, że będę zajmować się psiakiem, to się muszę nim opiekować...

Link to comment
Share on other sites

Widzisz [B]zerduszko[/B] dla ciebie durne są takie przepisy, dla innego inne - tylko potem nie marudź, że do twojego psa podbiegają inne luzem, bo skoro ty nie respektujesz przepisów, to inni też nie muszą. Niestety w Polsce tak to działa- każdy tak robi, to tylko chwila, to tylko mała kupa, mój pies jest mały, mój pies jest szczekliwy...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...