Jump to content
Dogomania

Isaac i Roki


jmcp94

Recommended Posts

[url]http://img51.imageshack.us/img51/2051/qudv.jpg[/url] - nie wiem czemu, ale to mi się tak fajnie skojarzyło, coś jak "starszy brat" :D
Następnym razem wynajmie się Justynę albo Anię i porobią dobre, super zdjęcia :evil_lol: Ale nie są aż tak złe, chociaż tyle co napstrykałam to rozmazane tragicznie są... :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 150
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W sumie to tak też mogli wyglądać jak biegali po tych polach. Oj tak przydałby się ktoś kto umie zdjęcia robić :lol:

Z ciekawości sprawdziłam wzrosty krewnych mojego psa. I hmmm... tatuś ma 53 cm, a pradziadek 55 cm. Więc zobaczymy jaki gigant wyrośnie z mojej niezdary. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

W sumie to nie aż taki "gigant" :)
Wzorzec mówi, że do 51cm, ale na wystawach nie patrzą na to jakoś specjalnie :) Jak jest piękny, super zbudowany pies, proporcjonalny to "przymyka się" zazwyczaj oko na te kilka cm, bo niedorzecznym byłoby, żeby wygrał pies z idealnym wzrostem, ale po prostu BRZYDKI, krzywy itd...

Link to comment
Share on other sites

No tak...
Aleśmy wczoraj ochrzan od sąsiadki dostali... Że pies jej żyć nie daje, jak zostaje sam to podobno strasznie piszczy, później wyje. Nie wiem co robić... Zabawki z pysznościami nic nie pomagają, ulubione gryzaki też nie, bo są fajne tylko wtedy gdy jestem z nim, jak wychodzę to liczy się tylko to że wyszłam. Długie spacery przed moim wyjściem też nie skutkują... Ona mówiła, że następnym razem będzie na policje dzwonić.. w sumie i tak raczej policja nic nie zrobi, bo jak go zostawiam to w ciągu dnia, ale nie chce być pokłócona z połową sąsiadów... :shake:

Isaac na szkoleniu pracował bardzo ładnie, pomimo monotonnych zadań i tak psów latających dookoła potrafił się skupić, dopiero pod koniec zaczął marudzić, ale wystarczyło zmienić zabawkę na bardziej atrakcyjną (kępa suchej trawy :evil_lol:) i chęć do pracy wracała. ;)

Link to comment
Share on other sites

To jest ten problem, przynajmniej też go przerabiałam. U nas też strasznie darł japę jak zostawał sam i to nie było piszczenie "opuszczonego szczeniaczka" tylko wycie, jakby go ze skóry obdzierali. W sumie pomogło zostawianie właśnie w małym pomieszczeniu (bo wtedy nie klatkowaliśmy jeszcze), szybciej się wyciszał i pomimo, że nie spał to jednak nie darł się, a zajmował swoimi sprawami. W ciągu dnia też dobrze zrobić kilka krótkich sesji, że zostawiasz go w pokoju na sekundę, później dwie, 5, 10, 30, minutę i tak dalej. Ja wiem jak to brzmi - strasznie męczące, ale whippety nie lubią być same i dlatego tak płaczą.
Ale lepiej popytać też innych whippeciarzy, np. Anię. Im więcej sposobów i metod tym lepiej.
A sąsiadka przepraszam bardzo czego się spodziewała po SZCZENIAKU? Super wychowania wyssanego z mlekiem matki? :diabloti:

Oooo, pouczysz mnie co mieliście na szkoleniu, to może z moim przerobię... :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

No bo Isaac jest świetny :D
I ten, młody jest niedysponowany jeśli chodzi o spacery przez najbliższy tydzień... :shake: ale jak najbardziej mogłabym przyjechać sama, wziąć ringówki itd. Więcej czasu byłoby w sumie dla maluszka bez tej mojej paskudy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ty$ka']Isaac jest piękny, serio :loveu: Jak whippety to nie mój typ psa, tak I. baaardzo mi się podoba :loveu:

Jak uczysz młodego zostawania? Klatkujecie się?[/QUOTE]

Dzięki ! :D
Uczymy się klatki, tzn jest uwielbiana przez Is. jak jest otwarta, znosi tam wszystkie zabawki, ale wystarczy, że przymknę drzwi i siądę na kanapie to już panika. Nie chcę go zrazić więc na razie zostaje w pokoju. :)

Asiu, przyjeżdżaj kiedy chcesz ! A co jest z młodym ?

Dziś byliśmy na spacerku z dwoma charcikami, Ania wyczarowała takie oto śliczne zdjęcia:

[IMG]http://img59.imageshack.us/img59/3856/5gzt.jpg[/IMG]

[IMG]http://img43.imageshack.us/img43/7584/mtkg.jpg[/IMG]

[IMG]http://img829.imageshack.us/img829/9752/o0yu.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Haha, mówiłam, że to normalne :D Sam jak podrośnie to będzie tak traktował nowe whippety w stadzie :) Po dziś dzień pamiętam jak na mojego biedaka cała sfora 5 whippetów się rzuciła i "dawaj, gonimy go!" :diabloti: Tyle krzyku ile narobił to sobie nie wyobrażasz, jakby biednego pieseczka mordowali, a to tylko gonitwa była... :evil_lol:
Myślę, ze wpadnę we wtorek, tylko muszę rozgryźć jak dojechać do Was, bo ode mnie się nie da - muszę do centrum jechać. A tak to mogę jeszcze w środę i czwartek wstępnie, bo postanowiłam, że podjadę na trening agility, ale sama; coś z teorii może wyssę, albo ktoś mi pozwoli biegać ze swoim piesiuńciem :razz:

Link to comment
Share on other sites

Może i normalne, ale on zdecydowanie woli wspólną gonitwę za kijem. Uciekanie mu się wcale nie widzi :evil_lol:

Od dworca możesz jechać wszystkim co jedzie na Chełm Witosa, lub na Łostowice, wsysiąść na Sikorskiego, a na przystanek to już my po Ciebie wyjdziemy :P

Link to comment
Share on other sites

Hahaha, no tak, jak młodego raz dorwały i przewaliły to było darcie i zaraz do Pańci w nogi "bo oni chcieli mnie zamordować!" :diabloti: Podoba mi się Isaac pod tym względem, że jest odważny. Raz zapiszczał i w sumie dalej to gonił mojego gnojka i już nic sobie z tego nie robił. A moje pamiętam, że strasznie wycofane było, jak tylko szliśmy na charci spacer to zaraz w nogi się chował i nie odklejał się ode mnie w ogóle, przez cały spacer.

Ok, to jeszcze ogarnę i dam ci znać smsem czy jutro będę. Bardziej prawdopodobna jest środa i czwartek (i może piątek), bo po prostu teraz nie chcę dzieciaka zostawiać samego, bo nie wiem co zrobi pod moją nieobecność z tą raną, czy jej sobie nie wyskubie. A tak to wiem, że mama będzie w domu w środę i czwartek i będzie go "pilnowała" :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rossa_']Haha, a mnie gdzieś utkwiło w pamięci zdjęcie Ratki w identycznej obroży jak ma Isaac i się zastanawiałam czy ktoś sklonował Ratajkę :D[/QUOTE]
Tyy... faktycznie miała chyba taką obrożę... :mdleje: :evil_lol:
Nie no, ale Ratka ma nieco mniej ciemnego koloru na pysiu i chyba z przeciwnej strony niż Is, ale na pierwszy rzut oka nie wiesz, które jest które :cool3:
[quote name='Ana :)']On jest po prostu cudowny <3[/QUOTE]
Wiadomo! :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rossa_']Śliczny whippetek, gratuluję :) Niech zdrowo rośnie i nie rozrabia za bardzo:razz:
Bardzo przypomina mi Ratajkę, a na tym zdjęciu:
[URL]http://img829.imageshack.us/img829/9752/o0yu.jpg[/URL] wypisz wymaluj Ratka :D[/QUOTE]

No właśnie wszyscy nam to mówią, nawet w rodowody patrzą czy nie mają wspólnych przodków :evil_lol:

[quote name='Gezowa']Tyy... faktycznie miała chyba taką obrożę... :mdleje: :evil_lol:
Nie no, ale Ratka ma nieco mniej ciemnego koloru na pysiu i chyba z przeciwnej strony niż Is, ale na pierwszy rzut oka nie wiesz, które jest które :cool3:
[/QUOTE]

Pychol inny ale wyglądają jak bliska rodzina :evil_lol:

[quote name='Ana :)']On jest po prostu cudowny <3[/QUOTE]

Przecudowny,a jaki niedobry :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Isaac mówi że to nie on. Radziliśmy się ostatnio behawiorystki no i jakieś efekty są, tzn wyje tylko do południa a nie 8 godzin :evil_lol: Bajzel niezły robi. Przed nami jeszcze dłuuuga droga, ale wydaje mi się że jest coraz lepiej.
Po dzisiejszym szkoleniu moge stwierdzić że mam wspaniałego psa. Nikt na zajęciach się tak nie skupiał jak on. Ani lablador ani kundel, ani borderek, może jedynie assuie :eviltong: Tramwaje, auta, ludzie w koło, a mój brzdąc patrzył tylko na mnie :loveu: Niedługo dostaniemy zdjęcia z dzisiaj, może coś bedzie się nadawać do pokazania. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...