Jump to content
Dogomania

Bezdomne Labradory do pracy w Policji USA


jamor

Recommended Posts

napisałem na forum labków, ale wkleje i tu,


[TABLE="width: 100%"]
[TR]
[TD="colspan: 2"]Witam . Dawno do Was nie zagladałem, ale dzis miałem rozmowę z kol. Łukaszem P. Łukasz P to fachowiec od psów użytkowych. Pracował w policji USA jako przewodnik a juz od wielu lat zajmuje się wyszukiwaniem dla amerykańskiej policji dobrych psów do służby na terenie Polski. W sumie skupuje psy takie ktore wie na 100% że bedą sie do tego nadawały. Z uwagi na to ,że przez moj hotelik przewija sie sporo róznych psów na DT , w wiekszości same mixy , a niektore o cechach uzytkowych - zadałem mu pytanie - czy jest w stanie dac ktoremus prace w USA. Łukasz odpowiedział, że osobiscie by bardzo chetnie sam pracował z kundelkiem, ale wymogi policji USA są konkretnie sporecyzowane. Owczaqrki niemieckie, belgijskie i labradory. NIe muszą byc rasowe ale choć zblizone wyglądem.
Powiedział, że na dzien dzisiejszy jest duze zapotrzebowanie na ladbradory jako psy spedcjalistyczne - materiały wybuchowe i narkotyki.
Pytam - a bezdomne ?
[B]odp[/B] - [B]nie ma znaczenia pochodzenie - ma byc zdrowy , dobry socjal, super pasja do aportu, nie musi byc ładny, moze demolować i rozrabiac- najwazniejsze aby chcial bawic sie aportem. Znajdziesz takiego psa to ja go przebadam, przeswietle, zapłace za przelot , dostaniesz inf. potem co sie z nim dzieje, fotografie z nowym przewodnikiem amerykanskiej policji. Ja potrzebuje tydzien -dwa aby przebadac psa i sprawdzic jego wytrwałosc do zabawy aportem. Spełni moje kryteria to kupuje mu bilet, nie spełni to bedziesz musiał go zabrac. sparwe stawiam jasno[/B]

Znam Łukasza jeszcze z czasów jak pracowałem w Sułkowicach. Przyjezdzał na przyjecia psów na kursy i wyłapywał od hodowców i handlarzy najlepsze egzemplarze.
Moje zdanie jest takie - w polskiej policji jest mnóstwo przewodników ktorzy idą na przewodnika psa nie z miłosci do psów ale z checi załapa nia sie na etat, bo to dwie grupy wyzej niz zwykła patrolówka, wiec pare złoty wiecej do pensji, kiedys musiał miec conajmniej 3 lata słuzby a teraz juz bez zadnego stażu prosto z kursu podstawowego przysyłają do Sułkowic - zenada
W usa trzeba miec wysługę, stopien, szkoły - wtedy stajesz sie kandydantem na przewodnika. Pies ma tam uznanie i porzadny wikt i opierunek.
Uważam że warto wykorzystać taką szansę[/TD]
[/TR]
[TR]
[/TR]
[/TABLE]

namiary na Łukasza znajdziecie w google, wpisać Łukasz Polański psy

Edited by jamor
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...