Jump to content
Dogomania

Dwutygodniowy kundelek bez matki - pomocy


malaluna

Recommended Posts

Witam,

od trzech dni w moim domu gości szczeniaczek, który został znaleziony wraz z rodzeństwem porzucony w miejscu budowy stacji benzynowej. Od kiedy jest przygarnięty karmię go specjalnym mlekiem dla szczeniąt melvita. Nie ma jeszcze otwartych oczu, więc wnioskuję, że ma mniej niż dwa tygodnie. Weterynarz określił, że będzie suczką do 20kg, ale to się jeszcze okaże! ;) Mam pytanie, ile taki szczeniaczek powinien dostawać mleka? Osobiście karmię ją wtedy kiedy jest głodna - zdarzy jej się zjeść 10ml a czasem aż 40ml. Zastanawiam się też czy jest możliwość zastąpienia sutka matki w jakiejś innej postaci niż wszystkie palce u rąk :eviltong:. Mała robi bez problemu siku i zaczyna już sama robić kupę bez stymulacji miejsca intymnego :). Jeszcze zastanawiam się w jaki sposób mogę ją przemyć? Robię to wilgotną szmatką, a później kładę na termoforze i zawijam kocykiem. Proszę o rady dotyczące mojej Luny, z góry dziękuję!

Kasia :)[attachment=2585:10327.attach]

Link to comment
Share on other sites

Ja ją tylko, hm, podmywam jak się np. obsika :). Na opakowaniu jest napisad, żeby podawać 8 razy dziennie ok. 20 ml, przecież nie będę psu wciskać jak nie chce ;p

Jeszcze jedno takie maleństwo jest do oddania z Wrocławia:
[url]http://tablica.pl/i/oferta/2-tygodniowa-suczka-do-oddania-w-dobre-rece-ID3rgT5.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam ponownie wszystkich,

moja Luna rośnie w siłę, ma już prawie miesiąc, zastanawiam się czy zacząć podawać jej wodę do picia oprócz mleka i czy powoli pokarm (rozmoczoną karmę dla szczeniaków). Po odrobaczeniu i zmianie mleka nie miała żadnych rewolucji żołądkowych, więc nie powinno być problemu jeśli chodzi o to. Martwi mnie jedynie fakt, że robi kupę raz dziennie, max dwa razy, ale brzuszek miękki cały czas. Proszę o rady ;)
[IMG]https://sphotos-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/1234994_665724303438990_814720168_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...