Jump to content
Dogomania

"PRZYTULISKO" G"- skrajne zaniedbanie i potworna potrzeba miłości! UŚPILI RUDIEGO !!


Bonsai

Recommended Posts

Jeżeli to byłby pierwszy piesek u Państwa to takie zachowanie mnie nie dziwi.Taki domek powinien dostać psiaka z DT,natomiast jeżeli mieli psiaka w przeszłości to dziwi mnie,prawdopodobnie nie chciało im się jechać w taką pogodę i stwierdzili,że poszukają bliżej Wrocławia.Na bank byli niezdecydowani na 100%,że to tylko ta sunia a nie inna.

Link to comment
Share on other sites

Nie ma co drzeć szat. Bajeczka już w drodze do domu, do Poznania. :)

 

Państwo niestety mieli przeprawy z gminą. Bo choć prosiliśmy weta przed weekendem, by zaszczepił wszystkie psy (bo bez książeczek i szczepień gmina nie chce wydawać psów, ale ze szczepieniami zwlekają do momentu, gdy powiemy, że ktoś chce psa adoptować), to książeczki w gminie nie mogli znaleźć. W związku z tym nie chcieli wydać psa. Po naszej interwencji ostatecznie zgodzili się, że doślą książeczkę pocztą... Masakra. Na szczęście Państwo się nie zniechęcili, i gdy z nimi rozmawiałam, byli już w drodze do Poznania razem z suczką, która siedziała zawinięta w kocyk. 

 

Szczęścia, malutka!

Link to comment
Share on other sites

Nie ma co drzeć szat. Bajeczka już w drodze do domu, do Poznania. :)

 

Państwo niestety mieli przeprawy z gminą. Bo choć prosiliśmy weta przed weekendem, by zaszczepił wszystkie psy (bo bez książeczek i szczepień gmina nie chce wydawać psów, ale ze szczepieniami zwlekają do momentu, gdy powiemy, że ktoś chce psa adoptować), to książeczki w gminie nie mogli znaleźć. W związku z tym nie chcieli wydać psa. Po naszej interwencji ostatecznie zgodzili się, że doślą książeczkę pocztą... Masakra. Na szczęście Państwo się nie zniechęcili, i gdy z nimi rozmawiałam, byli już w drodze do Poznania razem z suczką, która siedziała zawinięta w kocyk. 

 

Szczęścia, malutka!

No i bardzo dobrze.Bajeczka bardzo mi leżała na sercu,ponieważ kocham kudłacze i staram się im pomagać głównie,chociaż nie tylko.Mam nadzieję,że będą jakieś wiadomości o Bajeczce i domek był sprawdzony.

Link to comment
Share on other sites

Z niepokojących wieści, nie wiem czy pisałam, nie ma [url=http://fc04.deviantart.net/fs70/f/2014/355/3/2/facebook_js7h0518_by_mofftarkin-d8aohom.jpg]Fido[/url]. "Zniknął" w podobnych czasie, co Morgan. Mam złe przeczucia. Wojtek ma dowiedzieć się w gminie co się z nimi stało... 

Link to comment
Share on other sites

A teraz przedstawiam Wam kolejnego pieska z "G" - moja propozycja imienia to Hugo. 

 

Hugo ma około 5 lat, ale na tak małego pieska to wcale nie wiele. Głową nie sięga nawet kolan. Ma jednak dość krępą budowę ciała, co czyni go uroczym krótkołapym pakerem. ;) Ale bardzo spokojnym i sympatycznym. W boksie cichutko czeka na swoją kolej. W boksie jest bardzo smutny i zrezygnowany. Chyba kiedyś był czyimś kochanym psem. Wie jak się należy zachować i uwielbia podróże samochodem - otwarte drzwi to zaproszenie do wycieczki. :) On zalicza się do psów, o których śmiało można powiedzieć, że "będzie wdzięczny za adopcję". 

 

facebook_js7h1005_by_frecklydog-d8cqqub.

 

facebook_js7h1032_by_frecklydog-d8cqqu7.

 

facebook_js7h1045_by_frecklydog-d8cqqu2.

 

facebook_js7h1059_by_frecklydog-d8cqqtr.

 

facebook_js7h1061_2_by_frecklydog-d8cqqt

 

facebook_js7h1061_by_frecklydog-d8cqqti.

 

facebook_js7h1063_by_frecklydog-d8cqqtb.

Link to comment
Share on other sites

A do niej pasuje mi imię Raksa

 

To młoda suczka, ale niezbyt pewna siebie. Widać, że chce się zapoznać z człowiekiem, ale ostrożność jej nie pozwala, by podejść do bliższej interakcji. Chce się bawić, ale nie ma odwagi. W swoim strachu Jest niestety szczekliwa - w ten sposób daje upust nadmiarom emocji. Ma około 1 roku, jest nieduża (około 8-9 kg) i przepiękna, ale to widać. :)

 

facebook_js7h0926_by_frecklydog-d8cqskp.

 

facebook_js7h0928_by_frecklydog-d8cqskl.

 

facebook_js7h0935_by_frecklydog-d8cqsk7.

 

facebook_js7h0934_by_frecklydog-d8cqskd.

 

facebook_js7h0941_by_frecklydog-d8cqsk3.

 

facebook_js7h0948_by_frecklydog-d8cqsjv.

 

facebook_js7h0949_by_frecklydog-d8cqsjq.

Link to comment
Share on other sites

Postaram się je jutro ogłosić :)

Powiedzcie tylko, czy któreś z nich - Raksa, czy Hugo są czekoladkami, czy oba są czarne, bo z kolorkami na zdjęciach różnie bywa :)

 

A czy na Twoim monitorze są czekoladowe? Staram się obrabiać zdjęcia tak, by oddać naturalny kolor sierści, ale z tym różnie wychodzi. 

 

 

Oba pieseczki przeurocze, a czarnulka wygląda jak diabeł tasmański.

Wygląda na dość wysoką skoro sięga z góry do wiaderka.

 

Nie jest wysoka, głową nie sięga kolana. Niestety nie mam zdjęć przy człowieku, bo się boi, więc jest w stanie podejść jedynie do wyciągniętej ręki, ale nie bliżej. 

 

 

 

Mała piękna diabełka, i te oczy ;-)

Zdjęcia cudowne.

 

Dziękuję. :) Oczy rzeczywiście ma śliczne. 

Link to comment
Share on other sites

To może tego zdjęcia przy wiadrze nie wrzucajmy do ogłoszeń bo raz, że przekłamuje wielkość psa, to dwa - jego kolor. 

 

A prawda jest taka, że martwy włos czarnego psa jest bardziej brązowy niż czarny, ale to trzeba się przyjrzeć na żywo, a na zdjęciach trzeba z tym walczyć. ;) 

Link to comment
Share on other sites

A to maleństwo... och, ciężko będzie mu/jej pomóc w przytulisku. Nawet nie jesteśmy w stanie poznać płci tego psa (na 80% obstawiamy, że to suczka)... Zawsze siedzi w budzie, a gdy tam zaglądamy, kamienieje udając, że jest niewidzialny/a. Jest przerażony/a. Gdy wpychaliśmy słomę do jego/jej budy, próbował/a kąsać.

 

A to śliczne stworzenie, niewielkie - ok. 7-8 kg ważące. Niestety bez DT nie ma najmniejszych szans na adopcję. Plus jest taki, że psiak jest młody - więc i szanse na rehabilitacje większe. 

 

10897794_10205554091641120_8138637760899

 

1040232_972957786052003_9137150960897291

Link to comment
Share on other sites

Czekoladowo wyglądający czarny to raczej kwestia parametrów fotografii, fotki Raksy mają zresztą wyraźny żółto-brązowy zafarb :) Dlatego wolałam się upewnić co do koloru sierści, żeby nie napisać w ogłoszeniu np. Czekoladowa Raksa :) :)

Zdjęcia z wiadrem i tak bym nie dała do ogłoszeń z zupełnie innego powodu :) Ale oczy ma na tej fotce nie-sa-mo-wi-te :)

 

Co do suczki/pieska na ostatnich fotkach... Trzeba by upewnić się co do płci, wtedy nadać "robocze" imię i może jeszcze parę ładnych fotek zrobić - wtedy ogłosimy z prośbą o choćby dt. Rzeczywiście bidulka/lek... :( Dokładnie tak samo zachowywała się w schronisku nasza Fryga, nawet jak po nią przyjechaliśmy. Warczała w klatce, starała się być groźna, choć była jeszcze właściwie szczeniakiem. Potem okazała się łagodną, kochającą sunią, bez najmniejszych oznak agresji. Nigdy.

To wszystko stres i strach, reakcje obronne...

Link to comment
Share on other sites

[URL=http://olx.pl/oferta/hugo-na-krotkich-lapkach-CID103-ID8pCp3.html]HUGO[/URL]

[URL=http://olx.pl/oferta/raksa-oryginalna-sunia-o-cudownych-oczach-CID103-ID8pCuz.html]RAKSA[/URL]

 

na: olx.pl, alegratka.pl, gumtree.pl i wkrótce na:

oglaszamy24.pl, lento.pl, zwierzaki.a4z.pl, przygarnijzwierzaka.pl, adopcje.org, morusek.pl, e-zwierzak.pl, naszemiasto.pl, ogloszenia.wp.pl, doadopcji.pl, pethome.com, zoomia.pl

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...