Jump to content
Dogomania

"PRZYTULISKO" G"- skrajne zaniedbanie i potworna potrzeba miłości! UŚPILI RUDIEGO !!


Bonsai

Recommended Posts

[quote name='Bonsai']A jutro o 14:00 spanielka jedzie do fryzjera pozbyć się kudłów. Ta przyjemność będzie nas kosztowała 60 zł - mam nadzieję, że nie macie nic przeciwko?[/QUOTE]

Jak najbardziej popieram inicjatywę :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marycha35']CZY NIKT NIE DA RADY PRZYTULIĆ MIKI????? Rozesłałam pytko po wątkach, może jakiś cudem zdobyty DT lub BDT się jednak dla niej trafi...[/QUOTE]

Ja bym chętnie przytuliła, ale od kiedy mam kotkę nastolatkę nie mogę przyjąć żadnego psiaka.
Marysiu, czy dobrze zrozumiałam, że weźmiesz odpowiedzialność za sunię?

Szukacie tylko BDT czy hotelik też jest brany pod uwagę?

Link to comment
Share on other sites

Gabi kochany smoku dzięki za odzew:) Tak, biorę za nią odpowiedzialność:) Sunia nie da rady dłużej w tym potwornym miejscu, musimy ją zabrać!!! Hotelik to chyba tylko taki domowy, w tym sensie, że w kojcu/boksie to ona cały czas jest i znosi to coraz gorzej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marycha35']Gabi kochany smoku dzięki za odzew:) Tak, biorę za nią odpowiedzialność:) Sunia nie da rady dłużej w tym potwornym miejscu, musimy ją zabrać!!! Hotelik to chyba tylko taki domowy, w tym sensie, że w kojcu/boksie to ona cały czas jest i znosi to coraz gorzej.[/QUOTE]

Czyli taki, jak np. u Kasi, gdzie jest "nasza" Aisza.

Przepraszam, tak na szybko czytałam, Milka nie zgadza się z innymi suniami?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marycha35']Była chodzącą łagodnością, z wszystkimi psiakami się przyjaźniła, ustępowała pola, była bardzo łagodna. Teraz nie daje rady psychicznie, zaczyna być zazdrosna:shake:[/QUOTE]

Może ona po prostu się boi???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poker']Przestańcie nazywać morderstwo eutanazją. Eutanazja to tzw.dobra śmierć , aby wyzwolić kogoś z cierpień.
A to były zwykłe, barbarzyńskie , z premedytacją[B] MORDERSTWA[/B] :angryy:[/QUOTE]

To prawda, [B]MORDERSTWA, jak zobaczyłam tytuł wątku, to aż mnie zmroziło.
Cholera...[/B]:angryy:

Edycja: Obejrzałam filmik z Rudim, ryczę, jak bóbr:placz:

Edited by Gabi79
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Marycha za pomoc dla Miki. :) Myślę, że przy wprawnym psiarzu sunia nie powinna sprawiać problemów w kontaktach z innymi psami - dużo na pewno też zależy od innych psów. Najlepiej, żeby to były zrównoważone, spokojne psy.

Natomiast jeśli miałaby iść prosto do DS, do osoby, która nie zna sie najlepiej na psiej komunikacji (czyli jakieś 99% społeczeństwa), to lepiej żeby poszła do domu bez psów. I to niekoniecznie tylko z tego powodu, że może być niefajna do innych psów (choć nie musi), ale również dlatego, że niewprawne oko może np. poczytywać pewnego rodzaju zachowania psów za zabawę, co niekoniecznie zabawą musi być (zabawa jest tylko wtedy, gdy obu stronom się podoba, a nie np. jeden goni drugiego bez wytchnienia dla uciekającego). Mika pewnie byłaby słabszą stroną, co wcale spokoju by jej nie przyniosło.

[quote name='Gabi79']

Edycja: Obejrzałam filmik z Rudim, ryczę, jak bóbr:placz:[/QUOTE]

Ja myślałam, że mi już minęło, ale dziś opowiadałam o tym znajomej i znów mi się głos zawiesił. :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monika083']Zsluchajcie jestem do niedzieli na urlopie i mam slaby dostep do netu.jesli u lilu jest wolne miejsce to wezme na siebie odpiwiedz.finansowa za umieszczonego u niej psa.moze Etna? Trzeba wyciagnac jakas bide![/QUOTE]

Wow, dzięki. :) Najbardziej, poza Miką, wyciągnięcia potrzebują Gucio (mikropies, co do którego boję się co zrobi z nim gmina), Shaggy (w przytulisku od 4 lat), spanielka (fatalnie znosi warunki w przytulisku). Z tych trzech najprostsza wydaje się adopcja Gucia, ale z tym, wiadomo, bywa różnie. On wygląda strasznie zwyczajnie, to jego wada. Moim zdaniem jedyna. :) Poza tym jest cudowną piłeczką kauczukową. ;) A przynajmniej tak wygląda, gdy się cieszy :)

Etna jest mała, słodka, tyle że energiczna - dziś zrobiłam jej wyróżnione ogłoszenie na Poznań - liczę, że ktoś się odezwie. No i jej raczej nic nie grozi ze strony gminy - poza syfem, kiepską karmą i brakiem wody...

Ewentualnie można wyciągnąć te dwie nowe sunie- szczeniaczki, są małe i urocze, będą miały wzięcie, a w przytulisku mogą coś złapać jakieś choróbska. Ich adopcja to raczej będzie ekspress, trzeba będzie wybrać domek najlepszy z możliwych.


Jutro postaram się wrzucić zdjęcia nowych psów.

Link to comment
Share on other sites

Zapytam Lilu. Może nam ułatwi decyzję. Bo np. z Shaggym jest ten problem, że żadne ogrodzenie nie stanowi dla niego najmniejszej przeszkody:

[video=youtube_share;x049JZNvQ88]http://youtu.be/x049JZNvQ88[/video]

Edited by Bonsai
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bonsai']Wow, dzięki. :) Najbardziej, poza Miką, wyciągnięcia potrzebują Gucio (mikropies, co do którego boję się co zrobi z nim gmina), Shaggy (w przytulisku od 4 lat), spanielka (fatalnie znosi warunki w przytulisku). Z tych trzech najprostsza wydaje się adopcja Gucia, ale z tym, wiadomo, bywa różnie. On wygląda strasznie zwyczajnie, to jego wada. Moim zdaniem jedyna. :) Poza tym jest cudowną piłeczką kauczukową. ;) A przynajmniej tak wygląda, gdy się cieszy :)

Etna jest mała, słodka, tyle że energiczna - dziś zrobiłam jej wyróżnione ogłoszenie na Poznań - liczę, że ktoś się odezwie. No i jej raczej nic nie grozi ze strony gminy - poza syfem, kiepską karmą i brakiem wody...

Ewentualnie można wyciągnąć te dwie nowe sunie- szczeniaczki, są małe i urocze, będą miały wzięcie, a w przytulisku mogą coś złapać jakieś choróbska. Ich adopcja to raczej będzie ekspress, trzeba będzie wybrać domek najlepszy z możliwych.


Jutro postaram się wrzucić zdjęcia nowych psów.[/QUOTE]
no i niekończąca się opowieść, komu pomóc, teraz nie wiadomo jeszcze bardziej komu, bo nie wiadomo, czy to nie jest ratowanie życia:(
szczeniaki mają największą szansę złapać wirusówki, ale też największą szansę na szybką adopcję, Gucio, rzeczywiście, przy sukcesywnym ogłaszaniu, też ma szansę, ale mnie rozkłada na łopatki, weteran Shaggy:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nutusia']Mocno trzymam kciuki za Mikę...
Spanielkę zgłosiłyście do wielbicielek rasy?... W jakim ona jest wieku?
A te szczeniory to na jakie doroślaki wyrosną? ;)[/QUOTE]

Jeszcze nie zgłosiliśmy spanielki, ale to zrobimy - muszę tylko znaleźć chwilkę na wywołanie i wstawienie zdjęć. ;)

Spanielka może mieć koło 5-6 lat, ma spory kamień nazębny i trochę siwy pychol.

Szczeniory... To są raczej siostry, z czego jedna jest i raczej będzie mniejsza (moim zdaniem [U]max.[/U] 8 kg), a druga jest i będzie trochę większa ([U]max.[/U] 12 kg). Ogólnie to duże nie będą. No i może nie są jakimiś bardzo szczeniakami, to takie podrostki, mają koło 4-6 miesięcy.

Link to comment
Share on other sites

Spanielka już po fryzjerze :) Była bardzo zestresowana całym zabiegiem. Miała okropne kołtuny na uszach i dwa kleszcze.
Może dzisiaj uda się wrzucić zdjęcia "po".

Ponoć jest urocza i czarująca. Czy mogłabym nieśmiało zaproponować dla niej imię - Czarka? :)

Pani, która się zajęła będzie rozpytywać wśród znajomych o dom dla niej, możemy też zostawić u niej ogłoszenie suni :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...