Jump to content
Dogomania

Pies boi się obcych ludzi kiedy wyciągają do niego rękę


bonkers

Recommended Posts

Piesek ze mną jest już od szczeniaka i spędzam z nim praktycznie cały czas, zawsze był otwarty na ludzi jednak od ok miesiąca lub dwóch zauważam że boi się ludzi. Ale nie wszystkich których spotyka na chodniku itp ale jedynie tych którzy chcą go pogłaskać i wyciągają do niego rękę, chowa wtedy ogon pod siebie chowa się za mnie a czasami nawet szczeka. Nie wiem co mogło się stać napewno nie spotkała go żadna krzywda ze strony innego człowieka ponieważ piesek jest zawsze ze mną albo z kimś z rodziny. Piesek po czasie jak się oswoi z nową osobą już się cieszy i reaguje spontanicznie i naturalnie. Dziwne to dla mnie jest ponieważ wcześniej tak nie miał. Czy to jest kwestia kiepskiej socjalizacji ?? mieszkamy w bloku i co chwila na spacerze ktoś chce go pogłaskać i nigdy nie było z tym problemu a teraz ucieka od ręki nieznajomej osoby. Jest to kłopotliwe ponieważ już usłyszałem komentarz że pies jest bity :crazyeye: dodam ze nikogo z naszej rodziny się nie boi i krzywda z naszej strony go nie spotkała

Link to comment
Share on other sites

Stoją zawsze, jak to osoby spotkane na spacerze, osoby które już pamięta bo spotykamy się kilka razy w tygodniu np. pamięta i się ich nie boi, jedynie tych którzy chcą go pogłaskać a widzimy sie po raz pierwszy. Są to zwykłe sytuacje typu, spotykamy kogoś na chodniku " ale ładny piesek " i ktoś wyciąga do niego ręke ....

Link to comment
Share on other sites

Zawieś mu na plecy kartkę : Boję się! Nie dotykaj mnie!
Albo jak widzisz że ktoś go chce pogłaskać to go jakoś wystrasz. Ty będziesz miała się z czego posmiać a pies nie będzie musiał przeżywać strachu.

Ja mam już w prawdzie dorosłego weimara i on też nie lubi byc głaskany przez obcych. Ucieka od nich jak najdalej.
W mieście chodzi troche zestresowany.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...