Jump to content
Dogomania

"Agresywny" szczeniak, ważna sprawa..


Edziooo

Recommended Posts

Mam w domu szczeniaka, maleńka suczka miała trafić do schroniska więc zabrałam ją od byłego "właściciela" aby poszukać jej domku.
Mam wrażenie, że ten pies ma strasznie zepsutą psychikę.. Chodzi o to, że jest po prostu tak jakby agresywna. Boję się o jej przyszłość, że będzie ustawiała swoich domowników i będą z nią problemy behawioralne. :shake: Ogólnie zachowuje się jak typowy szczeniak biega, skacze, bawi się, jest kontaktowa do ludzi. Szczeniaki zazwyczaj czasem sobie coś tam warkną, zdenerwują się, gryzą w zabawie lub w miocie ustalają hierarchie między sobą i wygląda to jak "walka", ale właśnie mam wrażenie, że u niej tej agresji jest zdecydowanie za dużo.. Na początku myślałam, że po prostu ona ma twardy charakterek i właśnie piszę tutaj żeby się upewnić czy ona ma po prostu taki dominujący charakter czy coś z nią nie tak.. Są takie sytuacje np kucam, wołam ją, cmokam biegnie uradowana, głaskam ją, pobawimy się a ona nagle zaczyna warczeć i to nie jest tak, że powarczy chwilkę i przestaje zaczyna wpadać jakby w jakąś "furie" albo panikę biorę ją drugą ręką odstawiam troszkę z dala ode mnie i zaczynam ją głaskać a ona warczy, lub np jak ją podnoszę, dotykam. W stosunku do moich psów zachowuje się tak samo albo zaczyna sama podbiega do nich warczy i gryzie, oni w ogóle nie reagują a ona dalej w tej swojej furii "wgryza" im się w skórę tymi małymi ząbkami. Teraz brzmi to może śmiesznie i niegroźnie, ale właśnie zastanawiam się co będzie jak podrośnie i nie będzie już takim małym kilogramowym szczylkiem. Dodam, że ma około 7 tygodni. Nie wiem czy ja wpadłam w jakąś "obsesje" i przesadzam czy na prawdę jest w tym jakiś problem.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam inny problem:
[COLOR=#000000]Witam, a co jeżeli molos, jest agresywny wobec osób,które należą do rodziny ale na co dzien nie przebywają w domu? Albo pracowników na posesji? i to do tego stopnia, ze rzuca sie z zębami - dochodzi do pogryzienia...Co robić? Jak pomoc? Jest to młody pies[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Edziooo']Mam w domu szczeniaka, maleńka suczka miała trafić do schroniska więc zabrałam ją od byłego "właściciela" aby poszukać jej domku.
Mam wrażenie, że ten pies ma strasznie zepsutą psychikę.. Chodzi o to, że jest po prostu tak jakby agresywna. Boję się o jej przyszłość, że będzie ustawiała swoich domowników i będą z nią problemy behawioralne. :shake: Ogólnie zachowuje się jak typowy szczeniak biega, skacze, bawi się, jest kontaktowa do ludzi. Szczeniaki zazwyczaj czasem sobie coś tam warkną, zdenerwują się, gryzą w zabawie lub w miocie ustalają hierarchie między sobą i wygląda to jak "walka", ale właśnie mam wrażenie, że u niej tej agresji jest zdecydowanie za dużo.. Na początku myślałam, że po prostu ona ma twardy charakterek i właśnie piszę tutaj żeby się upewnić czy ona ma po prostu taki dominujący charakter czy coś z nią nie tak.. Są takie sytuacje np kucam, wołam ją, cmokam biegnie uradowana, głaskam ją, pobawimy się a ona nagle zaczyna warczeć i to nie jest tak, że powarczy chwilkę i przestaje zaczyna wpadać jakby w jakąś "furie" albo panikę biorę ją drugą ręką odstawiam troszkę z dala ode mnie i zaczynam ją głaskać a ona warczy, lub np jak ją podnoszę, dotykam. W stosunku do moich psów zachowuje się tak samo albo zaczyna sama podbiega do nich warczy i gryzie, oni w ogóle nie reagują a ona dalej w tej swojej furii "wgryza" im się w skórę tymi małymi ząbkami. Teraz brzmi to może śmiesznie i niegroźnie, ale właśnie zastanawiam się co będzie jak podrośnie i nie będzie już takim małym kilogramowym szczylkiem. Dodam, że ma około 7 tygodni. Nie wiem czy ja wpadłam w jakąś "obsesje" i przesadzam czy na prawdę jest w tym jakiś problem.[/QUOTE]

wiesz co ja tymczasuję szczeniaki i 9 na 10 się tak zachowuje i co do ludzi i co do psów starszych
one się dopiero uczą co to jest mocno, nie mają wyczucia kiedy trzeba przestać itp, a najlepszą zabawą są właśnie walki z psami albo podgryzanie nas
szczeniak ma swoje "głupawki" kiedy ma tyle energii nagromadzonej i nie wyładowanej, to jest jak u dziecka, że hamowanie jest słabsze niż pobudzanie
do 6-8 miesiąca powinno jej przejść
ale też można ją trochę uczyć jak masz dość- jak mnie szczeniak za bardzo podgryza to go odstawiam na 2 minuty do innego pomieszczenia ( łazienka), a potem jak wychodzi to sie bawię z nim jakimś przeciągakiem lub rzucam mu piłkę do aportu- to jest najlepsze, i nigdy nie piszcz, bo to je pobudza, mów spokojnie NIE
psy same jak będą jej miały dość jej to pokażą- choćby kłapnięciem i to ją najlepiej uspokoi, wierz mi psy mają duża cierpliowośc do szczeniąt ale tez sa asertywne
daj jej pachnące gryzaki, które ją zajmą, jej idą zęby a to swędzi, musi gryźc, żeby ćwiczyć dziąsła, lepiej neich gryzie gryzaki , nawet jakiś patyk z kory itp niż meble, buty itp
z Twojego opisu jak dla mnie to normalny szczeniak

Link to comment
Share on other sites

masza44
To nie jest mój pierwszy szczeniak w życiu. Jestem tego świadoma, że sobie warkną, poszarpią zębami w zabawie lub coś w tym stylu. Miałam ich dużo a to bo komuś się oszczeniły chciał zabić... a to bo oddadzą do schroniska itd
i tylko u niej zauważyłam, że tej "agresji" jest więcej.. nie przeszkadza mi to ani się tego nie boje, po prostu obawiam się, że w przyszłości będzie agresywna i tyle. Jak ona wpada w taką "furie" to staram się odwrócić jej uwagę i zająć czymś innym. dobrze robię?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...