Jump to content
Dogomania

Strach i zazdrość psa


Eliot

Recommended Posts

Witam!
Mam problem z moją suczką. Jest ze schroniska, zaadoptowałam ją rok temu. Specjaliści twierdzą, że ma 7-10 lat. Problem jest taki, że bardzo boi się innych psów. Gdy jesteśmy na spacerze i widzi jakiegoś psa cała się najeża, szczeka oraz omija go szerokim łukiem. Psy ze schroniska moich znajomych też się boją innych psów. Moja suczka w dodatku jest strasznym zazdrośnikiem. Gdy raz pogłaskałam psa mojej znajomej zaczęła szczekać i podeszła bliżej mnie. Co robić, aby bardziej polubiła inne psy? Chciałabym mieć drugiego psa, jednak nie chcę, aby moja suczka wpadła w depresję.
Co robić? :placz:

Link to comment
Share on other sites

Mam 6 letniego weimara i też jest starsznie zazdrosny o inne psy.
Mam sąsiada który ma setera irlandzkiego bardzo przyjaźnie nastawionego do innych.
Zawsze gdy podchodzę pogłaskać Pako głaszcze też swojego.
Albo zamieniamy się smyczami tz. sąsiad trzyma mojego psa i na odwrót.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kropi124']Mam 6 letniego weimara i też jest starsznie zazdrosny o inne psy.
Mam sąsiada który ma setera irlandzkiego bardzo przyjaźnie nastawionego do innych.
Zawsze gdy podchodzę pogłaskać Pako głaszcze też swojego.
Albo zamieniamy się smyczami tz. sąsiad trzyma mojego psa i na odwrót.[/QUOTE]
Dzięki!
Spróbuje. Sąsiedzi mają bardzo przyjazną suczkę.
Piesek przekonuje się do jednego Szpica średniego i jest coraz lepiej. :multi:

Link to comment
Share on other sites

To poćwicz w taki sposób że idziesz w ich kierunku i jak głaszczesz psa to ukucnij i jednego po prawej i drugiego po lewej:)
I każdemu smakołyk ze słowem " Dobry pies".
Zamiana psem też jest dobra bo jak kiedys będziesz chciała wprowdzić drugiego psa to będzie problem z głowy;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...