Jump to content
Dogomania

Problem z zapisaniem psa na wystawy.net


Beardedo

Recommended Posts

Witam ! :)

Mam problem z dodaniem nowego psa na wystawy.net
Szczeniak jest z Czech i nie ma jeszcze rodowodu , za 3 miesiące dopiero dostane rodowód exportowy do domu , a chce go zgłosić na wystawę krajową w Warszawie.
Jak jest prośba o numer rodowodu to zaznaczyłam że jest dopiero w przygotowaniu.(chociaż pisze że pod warunkiem że jest zarejestrowany w ZKwP a nie jest jeszcze) Tylko teraz problem jest z rejestracją oddziałową (pisze : "Numer rejestracyjny w oddziale ZKwP jest bezwzględnie wymagany dla wszystkich psów będących w posiadaniu członków ZKwP." jest przykład jak ma wyglądać ten numer: [B]"[/B][COLOR=#808080][FONT=Tahoma](np. 00000/XXII/00)
[/FONT][/COLOR][FONT=Verdana]Ho[/FONT][FONT=Verdana]dowczyni mi wysłała numer rejestracyjny na wystawy tylko że zaczyna się on CMKU/BD/4literki/2literki więc nie wiem gdzie go mam wpisać[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Zgłaszasz jako wystawca zagraniczny.[/QUOTE]

Tylko że jak daję wersję dla obcokrajowców i wpisuje email i moje konto to już jest dla polaków.
Muszę zrobić nowe konto ? Czy poprosić hodowczynie żeby zgłosiła go za mnie ?I jako właściciel kogo mam podać ?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

"Numer rejestracyjny w oddziale ZKwP jest bezwzględnie wymagany dla wszystkich psów będących w posiadaniu członków ZKwP."


z tego co pamiętam to jest Twój nr - powinnaś mieć go w książeczce, którą dostałaś jak się zapisywałaś do ZKwP - bo żeby wystawić psa musisz być członkiem ZKwP i mieć opłaconą składkę.

Jeśli nie jesteś zarejestrowana w ZKwP (ty jako ty, a nie pies) to jesteś "wystawcą zagranicznym" i powinnaś wypełnić formularz w języku angielskim, bo ten w języku polskim jest tylko dla członków ZKwP :) i wtedy chyba jednak musisz nowe konto założyć.

Link to comment
Share on other sites

sachma ,nie wprowadzaj ludzi w błąd,nr.rejestracyjny to numer pod jakim jest PIES zarejestrowany w oddziale. Pies sprowadzony z zagranicy może być zarejestrowany dopiero po nostryfikacji rodowodu i wtedy otrzyma nr. rej.
Jak zgłosić przez wystawy.net niestety nie wiem,chyba konto musi mieć hodowca psa i zgłoszenie na niego,ale myślę ,że do tej pory założycielka wątku już sobie z tym poradziła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rottaska']sachma ,nie wprowadzaj ludzi w błąd,nr.rejestracyjny to numer pod jakim jest PIES zarejestrowany w oddziale. Pies sprowadzony z zagranicy może być zarejestrowany dopiero po nostryfikacji rodowodu i wtedy otrzyma nr. rej.
Jak zgłosić przez wystawy.net niestety nie wiem,chyba konto musi mieć hodowca psa i zgłoszenie na niego,ale myślę ,że do tej pory założycielka wątku już sobie z tym poradziła.[/QUOTE]


sprawdziłam. [B]Rejestracja oddziałowa[/B] u mnie to dokładnie ten sam nr który mam w legitymacji, czyli nikogo nie wprowadzam w błąd - u mnie jest to jeden i ten sam numer.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sachma']sprawdziłam. [B]Rejestracja oddziałowa[/B] u mnie to dokładnie ten sam nr który mam w legitymacji, czyli nikogo nie wprowadzam w błąd - u mnie jest to jeden i ten sam numer.[/QUOTE]

Trochę to dziwne... U mnie każdy pies ma indywidualny numer rejestracji. A w legitymacji jest mój numer jeśli dobrze pamiętam :))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']Trochę to dziwne... U mnie każdy pies ma indywidualny numer rejestracji. A w legitymacji jest mój numer jeśli dobrze pamiętam :))[/QUOTE] Dokładnie tak. Zresztą nr legitymacji ma inny format 0000/XX, a rejestracji 00000/XX/00 (rzymskie liczby mówią nam jaki oddział, a na końcu jest rok ur konkretnego psa). Mój starszy pies 00000/IV/07 i młodszy 00000/IV/12.
Sachma, może faktycznie masz wpisany ten nr rejestracyjny na legitymacji zk, ale nie jest on tym samym co nr legitymacji.

Link to comment
Share on other sites

Z rejestracją Ci nie pomogę, ale powiem tylko tyle że jak już się z tym uporasz to na wszelki wypadek potem tam zadzwoń i dopytaj sie czy wszystko gra.

Miałam kiedyś taką sytuację z moim psem , że przez niejasność formularza źle go zgłosiłam i nie było go na liście wstepnej. Hodowczyni zadzwoniła i miało być wszystko ok. Wystawa się zbliżała a psa nadal nie było na listach.Zadzwoniłam i pani powiedziała mi że przykro jej, ale przepadło i że pies nie jest widocznie zgłoszony... Omal nie dostałam szału, bo rejestrowałam go od razu na początku, narobiłam rabanu, więc kazali mi wysłać wszystkie potwierdzenia. Okazało się nagle że mój pies na wystawe nadal zgłoszony nie jest mimo że zgłoszenie i oplata zostały zrobione, w dodatku potwierdzone... do ostatniego momentu nie wiedziałam czy zostaniemy wogóle wpuszczeni... Na szczęście pies wystąpił, tyle że poza katalogiem... Ale się nadzwoniłam i nadenerwowałam nieźle...

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Zresztą nr legitymacji ma inny format 0000/XX,[/QUOTE]

lol.. u mnie jak byk LEGITYMACJA Nr 00000/X/00 o.O i na zewnątrz i w środku, a w dokumentach psa dokładnie ten sam nr o.O

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-Cu00RIlzb1M/UjiEl0T2vAI/AAAAAAAABAw/cLuFboodQV8/w464-h619-no/WP_001011.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sachma']lol.. u mnie jak byk LEGITYMACJA Nr 00000/X/00 o.O i na zewnątrz i w środku, a w dokumentach psa dokładnie ten sam nr o.O
[url]https://lh3.googleusercontent.com/-Cu00RIlzb1M/UjiEl0T2vAI/AAAAAAAABAw/cLuFboodQV8/w464-h619-no/WP_001011.jpg[/url][/QUOTE] Masz po prostu wpisany nr rejestracyjny psa w miejscu nr legitymacji. Oddział Sopot, pies urodzony w 2010 roku.

[url]http://i717.photobucket.com/albums/ww179/vpassione/inne/P1370518-IV_zps42e18544.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

spoko i tak muszę iść do związku, bo zmieniłam nazwisko i chcę żeby mi to zmienili w legitymacji i w rodowodzie psa :P więc może wymienią mi całą legitkę.. tylko najpierw muszę opłacić zaległą składkę XD a jakoś ciągle przypominam sobie o tym jak konto świeci pustkami :oops:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...