Jump to content
Dogomania

Pierwsza wystawa !


marzikopter

Recommended Posts

Witam .!
Chciałam zapytać się wszystkich którzy choć raz wystawiali psa, najlepiej akitę lub akitę amerykańską.
Mam zamiar w październiku po raz pierwszy wystawić mojego pieska ale muszę się jeszcze trochę dowiedzieć.

Proszę mi powiedzieć jak to jest na ringu?Na samym początku wychodzi się na środek i robi się kółeczka i co potem ??
Czy sędzia może o coś się zapytać wystawiającego na ringu?? Jak tak to jakie są najczęstsze pytania ?? Czy mógłby mi ktoś opisać cały pokaz jak wygląda ??

Czy wystawiany pies rasy Akita Amerykańska może mieć na białej nodze lekko widoczne czarne plamki ?? Tak czy nie i dlaczego??

A i już ostatnie pytanie :D Ile psów przeważnie jest na ringu?? Wiadomo Akity to dość bojowe psy chodzi mi o to czy są jakieś wymogi ile psów ma być na ringu żeby nie doszło do jakiejś sprzeczki między psami.

Jeśli ktoś ma jakieś rady lub ciekawostki w sprawie wystawiania Akity Amerykańskiej chętnie skorzystam z nowych informacji :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marzikopter'][COLOR=#333333]Chciałam się zapytać czy są jakieś osoby które pojadą na wystawę psów rasowych 6.10 w Rybniku.??[/COLOR]
[COLOR=#333333]Chcę kupić psa pod wystawy AA ale pierwsze chciałabym zobaczyć jak to wszystko wygląda.[/COLOR]
[COLOR=#333333]Poszukuję chętnej osoby z którą mogłabym przebywać na wystawie i wszystkiego się dowiedzieć co i jak.[/COLOR]
[COLOR=#333333]Jeśli ktoś pojedzie proszę o informacje pod postem :)
Będę bardzo wdzięczna :D [/COLOR][/QUOTE]

Hm, przepraszam ale się pogubiłam, [B]marzikopter[/B] wczoraj piszesz że dopiero chcesz kupić akitę, dzisiaj że będziesz wystawiać w Rybniku. Chyba szybkie zakupy były tylko czy przemyślane. :roll:;)

Mniejsza z tym - odpowiadając na pierwszego posta - od samego początku nie tylko to co się dzieje na ringu (bo możę się przydać komuś jeszcze):
1] psa i siebie musisz zarejestrować w ZKwP
2] psa musisz zgłosić na wystawę do odpowiedniej klasy wystawowej w określonym (przez oddział organizujący wystawę) terminie i opłacić zgłoszenie (psy wcześniej nie zgłoszone nie mogą być wystawione)
3] procedura ringowa:
- na początku sędzia pyta się o wiek psa, sprawdza uzębienie + w przypadku samców - jądra, maca psa po całym ciele (niektórzy nie macają - leniwce :evil_lol:)
- każe zrobić dwa kółeczka (lub więcej) wokół ringu (całej stawki w klasie)+ indywidualnie - bieg po kole, bieg po prostej od sędziego i do sędziego, czasem sędzia może poprosić o przebiegnięcie po trójkącie
- potem ocenia / opisuje psa w statyce (na baczność :razz:)
- na koniec może poprosić o jeszcze jedno dwa kółeczka całej stawki w klasie i rozmieszcza psy na lokatach

Po tem w zależności od oceny, lokaty i klasy wystawowej sędzia może poprosić o zaczekanie poza ringiem na tak zwane porównania: o Najlepsze Baby w Rasie, Najlepsze Szczenię w Rasie, Najlepszego Juniora w Rasie, Najlepszego Psa / Sukę w Rasie (obecnie zwane Zwycięzcą), Najlepszego Weterana w Rasie, Zwycięzcę Rasy (BOB) - o tym sędzia poinformuje właściciela i w odpowiedniej chwili obsługa ringu poprosi o ponowne wejście na ring. Psy z dalszych miejsc w klasie od razu otrzymują kartę oceny i mogą jechać do domu.

[quote]Czy wystawiany pies rasy Akita Amerykańska może mieć na białej nodze lekko widoczne czarne plamki ??[/quote]

Może mieć.

[quote]Ile psów przeważnie jest na ringu??[/quote]

Na ringu jest tyle psów ile zostało zgłoszonych do danej klasy. W przypadku kiedy psy nie mieszczą się na ringu (bo jest za mały), sędzia we własnym zakresie dzieli sobie stawkę na raty.

Proponuję samemu pojechać wcześniej na jakąś wystawę i poobserwować to co się dzieje na ringach (procedura wygląda tak samo dla wszystkich ras).

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

Coś ty bety :D
Nie jestem osobą która kupuje psa bez zastanowienie. :P Nigdy nie kupiłabym psa z dnia na dzień nie zastanawiając się wcale nad tym :D Ale znajomy złożył mi propozycje żebym jechała z nim i jego pieskiem Akita Amerykańska na wystawę :D Więc orientuje się w tych sprawach gdyż jestem bardzo podekscytowana :D

Bo myślałam nad tym czy nie zasypać mu tych czarnych plamek czymś ale jak piszesz że może mieć to po co to robić :D

Dziękuję za tyle cennych informacji :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marzikopter']
Bo myślałam nad tym czy nie zasypać mu tych czarnych plamek czymś ale jak piszesz że może mieć to po co to robić :D

[/QUOTE]

No ładnie :crazyeye: - tuszowanie wad (nie ważne jak poważnych) to zwykłe oszustwo :shake: :nono:


Pzdr

Link to comment
Share on other sites

Ja nie wiedziałam czy pies może mieć takie plamki czy nie ale dostałam rade od jednego z hodowcy że jeśli są małe plamki to zasypać, ale było mi to podejrzane więc wolałam zapytać się na forum a nie sugerować się opinią jednego z hodowców :)

Dziękuję za wytłumaczenie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marzikopter']Ja nie wiedziałam czy pies może mieć takie plamki czy nie ale dostałam rade od jednego z hodowcy że jeśli są małe plamki to zasypać, ale było mi to podejrzane więc wolałam zapytać się na forum a nie sugerować się opinią jednego z hodowców :)

Dziękuję za wytłumaczenie :)[/QUOTE]

Proszę bardzo.

No to super hodowca Ci się trafił - radzę omijać go szerokim łukiem, mało że nie zna się na standardzie AA to jeszcze namawia do oszustwa. :mad: To są właśnie skutki tego, że za hodowlę psów biorą się przypadkowi ludzie. :shake:

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

Mój piesek to suczka Labradora Kora ,a kolegi pies rasy Akita Amerykańska Rico ♥ :)
[attachment=2580:10314.attach]
[attachment=2581:10315.attach]
[attachment=2582:10316.attach]
[attachment=2583:10317.attach]

I co sądzicie o pieskach ??

P.S : Jak zrobić żeby dodać większe zdjęcia ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marzikopter']Mój piesek to suczka Labradora Kora ,a kolegi pies rasy Akita Amerykańska Rico ♥ :)
[ATTACH=CONFIG]11300[/ATTACH]
[ATTACH=CONFIG]11301[/ATTACH]
[ATTACH=CONFIG]11302[/ATTACH]
[ATTACH=CONFIG]11303[/ATTACH]

I co sądzicie o pieskach ??

P.S : Jak zrobić żeby dodać większe zdjęcia ??[/QUOTE]

Przystojniachy:-)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witajcie :hand:

sprawdza uzębienie + w przypadku samców - jądra, :hmmmm:  a co jeśli pies warczy i chcę ugryść ?????????

 

Wedle wzorca taki pies podlega dyskwalifikacji, ale niektórzy sędziowie przymykają oko przy szczeniakach (głównie polscy sędziowie, bo zagraniczni są bardziej rygorystyczni). Dorosłe agresywne psy bezwzględnie powinny być dyskwalifikowane zarówno na wystawach jak i w hodowli (zwłaszcza w przypadku agresji do ludzi) - natomiast zdarza się sędzia "z dobrym sercem" :lookarou:  i takiego psa np.: oceni jako "nie do oceny".

 

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

Nasz psiak dla nas jest miły i kochany, czasami tylko podszczypuje jak chce się bawić albo jak drapie się go po grzbiecie :megagrin:

do obcych to różnie bywa, tzn nie kiedy sam aż do nich ciągnie a nie kiedy wręcz odwrotnie nie życzy sobie żeby go głaskać czy coś :hmmmm: ale to chyba normalne ? do pyska zaglądam mu praktycznie codziennie jak dostaje witaminy i nie protestuje w ogóle

tylko właśnie nie wiem jak zachowałby się przy obcym dlatego pytam :fadein:

Link to comment
Share on other sites

Nasz psiak dla nas jest miły i kochany, czasami tylko podszczypuje jak chce się bawić albo jak drapie się go po grzbiecie :megagrin:

do obcych to różnie bywa, tzn nie kiedy sam aż do nich ciągnie a nie kiedy wręcz odwrotnie nie życzy sobie żeby go głaskać czy coś :hmmmm: ale to chyba normalne ? do pyska zaglądam mu praktycznie codziennie jak dostaje witaminy i nie protestuje w ogóle

tylko właśnie nie wiem jak zachowałby się przy obcym dlatego pytam :fadein:

 

Normalne jest, że akita nie lubi dotyku obcych, nie powinna natomiast reagować agresywnie. Może odsunąć się od obcego ale nie warczeć czy atakować. Jeśli myślicie na poważnie o wystawach to musicie ją nauczyć tolerować dotyk obcego - sędziowie "macają" psy. Proście znajomych, sąsiadów, rodzinę o dotykanie, głaskanie, nie brońcie obcym głaskania (no chyba że to są podejrzane indywidua np: jakieś pijaczki albo coś w tym guście ;-) ). Chwalcie psa, dajcie smakołyk jak da się grzecznie pogłaskać - nie pozwalajcie natomiast "dokarmiać" go przez osoby postronne (żeby nie nauczył się że od obcych można brać jedzenie).

Tego podszczypywania Was też radzę oduczyć, u akit takie niewinne zabawy mogą w późniejszym okresie przerodzić się w wyzwanie stawiane właścicielowi.

 

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...