Jump to content
Dogomania

Idealny wybór szczeniaka -proszę o podpowiedzi :)


martq20

Recommended Posts

Na wiosnę planuje zakupić szczeniaka Cocker spaniel angielski :) Dom z ogrodem (ogrodzone), blisko pola i lasy więc będzie mógł się wybiegać :)
Bedzie wychowywał sie z dwójką małych dzieci (20mcy, 4lata).
Podobno zlote lub jednolite (czarne itd) są agresywne, może wypowie się ktos kto zakupił takiego psiaka z rodowodem?
Wiekszosc osób twierdzi ze tylko psy bez rodowodu mają objawy agresji... hmmm
czym sie kierować przy zakupie psiaka?? mam jeszcze troszkę czasu dlatego zaczyna zbierac informacje :)

Link to comment
Share on other sites

Spaniele z rodowodem są wybierane tak (charakter rodziców itp), żeby właśnie tej agresji uniknąć.
Spaniele z pseudo, czyli bez rodowodu, czyli niekontrolowane rozmnażanie bez potrzebnych badań i wybierania psów z najlepszymi charakterami, często problem z agresją mają. Plus masa problemów zdrowotnych, bo nie mają (rodzice) robionych badań genetycznych.
Chociaż to też nie reguła z tym charakterem, bo sama mam spaniela z adopcji (tj. w typie rasy), czarnego z krawacikiem (bo to elegancik jest :lol:) i to jest pies tak cudowny i spokojny, że aż szok (chociaż typowy spanielowaty uparciuszek) :loveu::evil_lol:

Edited by lucky123
literówki
Link to comment
Share on other sites

[quote name='martq20']Na wiosnę planuje zakupić szczeniaka Cocker spaniel angielski :) Dom z ogrodem (ogrodzone), blisko pola i lasy więc będzie mógł się wybiegać :)
Bedzie wychowywał sie z dwójką małych dzieci (20mcy, 4lata).
Podobno zlote lub jednolite (czarne itd) są agresywne, może wypowie się ktos kto zakupił takiego psiaka z rodowodem?
Wiekszosc osób twierdzi ze tylko psy bez rodowodu mają objawy agresji... hmmm
czym sie kierować przy zakupie psiaka?? mam jeszcze troszkę czasu dlatego zaczyna zbierac informacje :)[/QUOTE]

Ponoć najfajniejsze pod względem charakteru są cocker spaniele kolorowe ;)

Pamiętaj tylko o tym żeby wybrać pieska z rodowodem z hodowli zarejestrowanej w Zwiazku Kynologicznym.

Od siebie mogę polecić Esqueen, Ebony Empire, Xilander, Royal Antidotum i bardzo fajne psy są też w Decapoalfine i Petardeo.


Co do charakteru spaniela- to nie są wbrew pozorm łatwe psy. Łatwo im przychodzi uwodzenie właściciela słodką miną i oczami. Potrzebują masy cierplwiości, konsekwentności i zdecydowania. Nie nadają się na ich właścicieli osoby które odpuszczają, będą dawały psu dużo luzu i pozwolą sobie wejść na głowę.

Spaniel to pies uparty, będziesz mieć czasami go dość jak któryś raz z rzędu będzie próbował postawić na swoim.

Do tego trzeba dodać kwestię aktywności- to dość aktywna rasa, na pewno nie jest to pies typowo smyczowy. On musi mieć gdzie biegac i co robic bo inaczej rozniesie Ci chate i znajdzie sobie zajecie ktore sie Tobie nie spodoba. Codziennie spacery bez smyczy to mus. Tak 2 godziny dziennie powinny spokojnie wystarczyć.

Kolejna rzecz-pielęgnacja. Nie należy do łatwych, przede wszystkim, jeśli nabedziesz spaniela to za nic nie pozwól groomerowi (psiemu fryzjerowi) golić psa maszynką! Spaniele należy trymować!

Weź poprawkę na to że to pies długowłosy, zostawia sporo kłaków w mieszkaniu i to przez cały rok. Do tego sporo też przynosi syfu z dworu- piasek, liście, gałązki- wszystko wplątuje mu się w sierść.



Najczęściej pojawiające się problemy to przede wszystkim pilnowanie zasobów no i rage syndrom (a tego na pewno nie chcesz przy małych dzieciach bo może źle się skonczyc). O ile to drugie zostało wyeliminowane w hodowli psów rasowych (dlatego tak wazne jest aby nie kupować zwierzaka od byle jakiego hodowcy a już na pewno nie od hodowcy który jest zarejestrowany w innym stowarzyszeniu niż Związek Kynologiczny),o tyle pierwsze zdarza się też u psów rasowych. Nie wiem z czego to wynika, ale zwłaszcza spaniele mają jakieś tendencje do zbytnego pilnowania np. miski. Ważne jest aby od samego początku odpowiednio psa prowadzić i w porę zauważać niepokojące sygnały żeby im w odpowiednio szybkim czasie przeciwdziałać.

Ogólnie spaniele to super psy, mega kontaktowe, przytulaśne, całuśne :) są do tego super aktywne i mają dość duży instynkt łowiecki dlatego trzeba od małego uczyc psa przychodzenia na zawołanie bo inaczej może zwiewać.

Z racji dość małych dzieci pomyślałabym też na Twoim miejscu o cavalier king charles spanielu. Można znaleźć na prawdę sliczne szczenięta, które nie mają splaszczonych mordek :) od siebie polecam hodowlę Dobry Rok i Eonium

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maartaa_89']Ponoć najfajniejsze pod względem charakteru są cocker spaniele kolorowe ;)

Pamiętaj tylko o tym żeby wybrać pieska z rodowodem z hodowli zarejestrowanej w Zwiazku Kynologicznym.

Od siebie mogę polecić Esqueen, Ebony Empire, Xilander, Royal Antidotum i bardzo fajne psy są też w Decapoalfine i Petardeo.


Co do charakteru spaniela- to nie są wbrew pozorm łatwe psy. Łatwo im przychodzi uwodzenie właściciela słodką miną i oczami. Potrzebują masy cierplwiości, konsekwentności i zdecydowania. Nie nadają się na ich właścicieli osoby które odpuszczają, będą dawały psu dużo luzu i pozwolą sobie wejść na głowę.

Spaniel to pies uparty, będziesz mieć czasami go dość jak któryś raz z rzędu będzie próbował postawić na swoim.

Do tego trzeba dodać kwestię aktywności- to dość aktywna rasa, na pewno nie jest to pies typowo smyczowy. On musi mieć gdzie biegac i co robic bo inaczej rozniesie Ci chate i znajdzie sobie zajecie ktore sie Tobie nie spodoba. Codziennie spacery bez smyczy to mus. Tak 2 godziny dziennie powinny spokojnie wystarczyć.

Kolejna rzecz-pielęgnacja. Nie należy do łatwych, przede wszystkim, jeśli nabedziesz spaniela to za nic nie pozwól groomerowi (psiemu fryzjerowi) golić psa maszynką! Spaniele należy trymować!

Weź poprawkę na to że to pies długowłosy, zostawia sporo kłaków w mieszkaniu i to przez cały rok. Do tego sporo też przynosi syfu z dworu- piasek, liście, gałązki- wszystko wplątuje mu się w sierść.



Najczęściej pojawiające się problemy to przede wszystkim pilnowanie zasobów no i rage syndrom (a tego na pewno nie chcesz przy małych dzieciach bo może źle się skonczyc). O ile to drugie zostało wyeliminowane w hodowli psów rasowych (dlatego tak wazne jest aby nie kupować zwierzaka od byle jakiego hodowcy a już na pewno nie od hodowcy który jest zarejestrowany w innym stowarzyszeniu niż Związek Kynologiczny),o tyle pierwsze zdarza się też u psów rasowych. Nie wiem z czego to wynika, ale zwłaszcza spaniele mają jakieś tendencje do zbytnego pilnowania np. miski. Ważne jest aby od samego początku odpowiednio psa prowadzić i w porę zauważać niepokojące sygnały żeby im w odpowiednio szybkim czasie przeciwdziałać.

Ogólnie spaniele to super psy, mega kontaktowe, przytulaśne, całuśne :) są do tego super aktywne i mają dość duży instynkt łowiecki dlatego trzeba od małego uczyc psa przychodzenia na zawołanie bo inaczej może zwiewać.

Z racji dość małych dzieci pomyślałabym też na Twoim miejscu o cavalier king charles spanielu. Można znaleźć na prawdę sliczne szczenięta, które nie mają splaszczonych mordek :) od siebie polecam hodowlę Dobry Rok i Eonium[/QUOTE]

nie bez powodu wybrałam cockera ;) mam podobny charakterek hehe ;) poza tym potrafię postawić na swoim :D jeśli chodzi o umaszczenie to nie bardzo przypadają mi do gustu ;) nakrapiane, bardziej czekoladowy, podpalany, sobolowy lub czarny :D
[IMG]http://th.interia.pl/50,b8163b5991305880/cockerspanielangielski.jpg[/IMG]
te są cudne :D

ilość włosia mnie nie przeraża ;) mój poprzedni psiurek tyle gubił kłaków w ciągu dnia że mogłabym zrobić dywan hehe ;)
uwielbiam pielędnację psa i ogólnie wszystko co z nimi związane :D
ps: moja ulubiona książeczka z dzieciństwa to Księga Psów, ktora nadal mam :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lucky123']Spaniele z rodowodem są wybierane tak (charakter rodziców itp), żeby właśnie tej agresji uniknąć.
Spaniele z pseudo, czyli bez rodowodu, czyli niekontrolowane rozmnażanie bez potrzebnych badań i wybierania psów z najlepszymi charakterami, często problem z agresją mają. Plus masa problemów zdrowotnych, bo nie mają (rodzice) robionych badań genetycznych.
Chociaż to też nie reguła z tym charakterem, bo sama mam spaniela z adopcji (tj. w typie rasy), czarnego z krawacikiem (bo to elegancik jest :lol:) i to jest pies tak cudowny i spokojny, że aż szok (chociaż typowy spanielowaty uparciuszek) :loveu::evil_lol:[/QUOTE]

piękny ten twój elegancik ;)
cały czas szukam, szperam .... co do hodowli, nie mogę się zdecydować.
Cały czas zastanawia mnie jedno, czy gdy wybiorę psa z rodowodem po świetnych rodzicach to czy hodowca da mi 100% pewności że pies nie będzie agresywny, nie zachoruje??
Pytam bo prawie każdy "trąbi" żeby nie brać szczeniaka z pseudo tylko z zarejestrowanej w ZKwP hodowli, bo pies będzie agresywny.
Co do badań to skąd mam wiedzieć czy hodowca(ze związku) nie załatwił na lewo papiery?? Da się to jakoś sprawdzić?? Ponoć tacy artyści też są :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martq20']piękny ten twój elegancik ;)
cały czas szukam, szperam .... co do hodowli, nie mogę się zdecydować.
Cały czas zastanawia mnie jedno, czy gdy wybiorę psa z rodowodem po świetnych rodzicach to czy hodowca da mi 100% pewności że pies nie będzie agresywny, nie zachoruje??
Pytam bo prawie każdy "trąbi" żeby nie brać szczeniaka z pseudo tylko z zarejestrowanej w ZKwP hodowli, bo pies będzie agresywny.
Co do badań to skąd mam wiedzieć czy hodowca(ze związku) nie załatwił na lewo papiery?? Da się to jakoś sprawdzić?? Ponoć tacy artyści też są :/[/QUOTE]



Agresja najczęściej przejawia się poprzez tzw rage syndrom. I tak- on dotyczy spanieli z pseudohodowli.



Rodowód nie jest gwarancją zdrowia, charakteru czy idealnego wyglądu. To gwarancja pochodzenia, oznacza że ten określony pies pochodzi od tego i tego psa i tej i tej suki, a dziadkami są takie a nie inne psy.

Hodowcy cocker spanieli (w większości) wykonują stosowne badania w celu wyeliminowania prawdopodobieństwa zachorowania szczeniąt na choroby które dziedziczone są w głównej mierze genetycznie. Pamiętać jednak należy o tym że genetyka może płatać figle.
Możesz więc kupić pieska z rodowodem i zachoruje on na chorobę genetyczną, podczas gdy równoczesnie zakupiony piesek z pseudohodowli będzie cieszył się dobrym zdrowiem.


Reasumując, bardziej opłaca się kupić szczenię z dobrej hodowli zarejestrowanej w Związku Kynologicznym. Raz że masz pewność że pochodzi od określonych rodziców, dwa wiesz że hodowca włożył serce w wychowanie szczeniaków, w opiekę nad matką, trzy- masz szczenię odchuchane, zaszczepione, odrobaczone, dobrze zsocjalizowane już na początek. Rodzice są przebadani pod kątem chorób charakterystycznych dla rasy, więc istnieje mniejsze prawdopodobieństwo że piesek zachoruje niż w przypadku szczeniaka bez udokumentowanego pochodzenia i nieprzebadanych rodzicach.


Pamiętaj o tym, że nie ma znaku równości między hodowlami ze Związku Kynologicznego. To że dana hodowla jest w nim zarejestrowana nie oznacza od razu że jest godna zaufania i rzeczywiście dobra. Ale jest większa szansa że trafisz na dobrego profesjonalnego hodowcę w ZK niż w innym stowarzyszeniu.

Dlatego rozmawiaj z różnymi hodowcami, zadawaj pytania, nawet te głupie. Możesz poprosić o skany papierów, badań, możesz sama je zobaczyć gy pojedziesz do hodowli. Sporo hodowców zresztą je kseruje i daje razem ze szczeniakiem ;)

Sobolowe, czekoladowe itp spaniele są w hodowli Cocking ;) i ręczę że ci hodowcy nie są oszustami. Podzwoń popytaj, hodowcy mogą też Ci polecić inne hodowle w których aktualnie są szczeniaczki :) w końcu to zamknięty krąg, raczej się orientują co i w jakiej ilości jest u "konkurencji" :D


Teraz maluchy w interesujących Cię kolorach są w hodowli Wrzeciono Czasu- [url]http://tablica.pl/oferta/cocker-spaniel-angielski-rodowod-fci-zkwp-ID3ikyZ.html#7fceed6211[/url]
Też dobra hodowla ;)

Edited by maartaa_89
Link to comment
Share on other sites

Wynika to z tego,że angielski Kennel Club zmienił wzorzec cocker spaniela angielskiego...i kolor sobolowy jest wadliwy. Co ciekawe tam nadal będą sobole hodowane, bo nie muszą być wystawiane,żeby legalnie hodować...
A powodem ,o ile wiem, jest to że im sobole wyszły słabiej niż te hodowane poza Anglią...więc najprościej skasować konkurencję...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka']Wynika to z tego,że angielski Kennel Club zmienił wzorzec cocker spaniela angielskiego...i kolor sobolowy jest wadliwy. Co ciekawe tam nadal będą sobole hodowane, bo nie muszą być wystawiane,żeby legalnie hodować...
A powodem ,o ile wiem, jest to że im sobole wyszły słabiej niż te hodowane poza Anglią...więc najprościej skasować konkurencję...[/QUOTE]

Brak słów :shake:

Link to comment
Share on other sites

a może ktoś orientuje się która hodowla planuje szczeniaki na wczesną wiosnę :) lub początek roku, tak żeby pieska można było odebrać na wiosnę...
póki co nigdzie nie znalazłam informacji na ten temat, a wiadomo o takich rzeczach najszybciej dowiemy sie "pocztą pantoflową" ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Czytałam wiele postów,o których mówi się "te pomocne","agresywne spaniele" itd,,
Jestem na forum po raz pierwszy i pewnie nie ostatni ,bo chciałabym podzielić się tym co wiem TERAZ o tej cudownej rasie jaką jest cocker spaniel,,
Uwierzcie mi proszę -wiem co piszę,zaraz po świętach musieliśmy uśpić naszego 3,5 letniego pupila-i uwierzcie mi-serce mi pękło i pewnie nic już nie będzie tak samo,,,,
Często czytałam że spaniele to psy obciążone agresją,TO NIE PRAWDA trzeba jednak pomyśleć po co nam w domu czworonóg?Pomyślicie :co ona pisze-bez sensu,,A ja wam mówię pomyślcie najpierw sto razy i odpowiedzcie sobie właśnie na to pytanie,,,
Kiedy zdecydowaliśmy się na zakup cudnego złotego "aniołka"nie zadawaliśmy sobie tego pytania-całe życie żyłam wsród psów-w domu rodzinnym były nawet dwa-kochane,pieszczone i szanowane,,a potem decyzja -i w moim domu będzie taki kochany czworonóg.Nie będę się rozpisywać o tym że był cudowny aż nagle -pogryzł moją wtedy 4-letnią córkę,następnie 16-letniego syna(wizyta w szpitalu i podejrzenie uszkodzenia bębenka w uchu)Było tego dużo ,wizyta tresera i walka o miano ALFY-wszystko zakończone porażką,,,dlaczego ?przecież kochaliśmy tego psa?dlaczego zrobił się agresywny-tak bardzo że nie można mu było pomóc?
To teraz posłuchajcie -wszyscy ,którzy myślicie o kupnie tego psa po pierwsze sto razy odpowiedzcie sobie na pytanie dlaczego chcę kupić spaniela-powtarzam sto razy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
To pies ,który NIE MOŻE być w domu SAM-pomyślicie -chyba jakaś obłąkana -przecież trzeba chodzić do pracy-otóż nie obłąkana!!!Spaniel pozostawiony w domu staje się otępiały i po jakimś czasie agresywny-pewnie nie każdy ale tak jest,,Powiecie -przecież wychodzę z psem na spacer jak wrócę z pracy-a ja zapytam-czy na kilka godzin?-czy przejdziesz kilkanaście kilometrów ,albo wypuścisz psa żeby biegał i biegał i biegał?,,,masz na to czas? dla twojego spaniela to PODSTAWA!!!!!!!!!! Spacery wieczorne i przed pracą -normalka powiecie-a ja was zapytam-na 10 minut?bo każdy się spieszy,do pracy ,dzieci do szkoły i do przedszkola,,Poza tym spacery to nie wszystko-Waszemu spanielowi musicie poświęcić maksimum czasu-na zabawę ,naukę ułożenie-bo to pies o anielskich i wiecznie smutnych oczach ale bardzo silnym charakterze-niech Was nigdy nie zwiedzie jego anielski wygląd,bo będzie za póżno już po kilku miesiącach,,,,,to cudowny pies ,oddany ,wesoły ,wierny,ale będzie taki tylko przy silnym przewodniku-zanim więc zdecydujecie się na spaniela odpowiedzcie sobie na pytanie czy tacy właśnie jesteście,,,,,,,,,,,,,,,,,jeśli odpowiecie sobie na TAK- kupcie to SŁOŃCE ale tylko w chodowli (FCI)nigdy,przenigdy nie kupujcie u psełdochodowców!!!!!!!!!!!!!!!!! a ja chętnie poczytam na innych forach jak dobrze wam z Waszym kochanym spanielem,,Powodzenia!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Myślę,że demonizujesz...znam masę osób normalnie pracujących i spaniele niekoniecznie szalejące godzinami w lasach...i wszystko jest ok.
Miałaś pecha, domyślam się, że to nie był rasowy cocker spaniel angielski...i sądzę, że nie zrobił się agresywny z dnia na dzień...gdzieś popełniliście błąd, może za późno poprosiliście o pomoc szkoleniowca (pytanie czy dobry... ) i to się złożyło na całą tę sytuację...
Szkoda tylko,że zawsze za takie sytuacje najwyższą cenę płaci pies.

Link to comment
Share on other sites

tak,mój spaniel nie był rasowy,tak może i jak to przeczytałam"demonizuję",ale bardziej chodziło mi o to ,że zakup cocker spanieli często jest nieprzemyślany,a to nie jest taki "zwykły" piesek ,gdzie popełniliśmy błąd-pewnie wiele razy,ale zanim ktoś będzie chciał stać się właścicielem tego aniołka niech lepiej dobrze się do tego przygotuje-wolę demonizować niż oglądać zdjęcia schronisk,w których jest kilkanaście tych pięknych psów smutnych,porzuconych i poniżonych-to było i jest główną moją myślą przewodnią

Link to comment
Share on other sites

Ja rozumiem, że jesteś po trudnych przeżyciach,ale Twoja wypowiedź - choć niewątpliwie zamiar był dobry - trochę namieszała...
A rzecz w tym,żeby posiadanie psa (nie tylko spaniela) dobrze przemyśleć. To nie może być hurra-decyzja,bo takie najczęściej kończą się katastrofą.... w najlepszym przypadku oddaniem psa do schroniska,w gorszym - jak u Ciebie - pogryzieniem i w efekcie uśpieniem psa...
Nie można ulegać wdziękowi spanielowych szczeniąt, od początku cała rodzina musi wytyczyć granice i trzymać się jasnych zasad - wtedy pies wie, czego od niego oczekujemy i że nie tolerujemy jego pomysłów...
Bardzo ważny jest wybór dobrej hodowli (tylko FCI),a jeśli pies z adopcji, to możliwie jak najlepsze poznanie go.
Ja żyję i mieszkam z cockerami blisko 26 lat i nie zamieniłabym tej rasy na żadną inną...

Link to comment
Share on other sites

Nawet sobie nie wyobrażasz jak ci zazdroszczę ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,i tak sobie pomyślałam że jeśli namieszałam to też chyba trochę dobrze ,bo jeśli ktoś to przeczyta i trochę głębiej się zastanowi,poczyta porozmawia z domownikami albo po prostu weżmie do ręki odpowiednią lekturę-to efekt będzie zamierzony,,,,,ja cały czas będę zdania że to najcudowniejsze zwierzęta pod słońcem i kiedy tylko przypomnęsobie jego spojrzenie-serce mi pęka po raz kolejny,,i kolejny,,,i kolejny

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwia76']Nawet sobie nie wyobrażasz jak ci zazdroszczę ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,i tak sobie pomyślałam że jeśli namieszałam to też chyba trochę dobrze ,bo jeśli ktoś to przeczyta i trochę głębiej się zastanowi,poczyta porozmawia z domownikami albo po prostu weżmie do ręki odpowiednią lekturę-to efekt będzie zamierzony,,,,,ja cały czas będę zdania że to najcudowniejsze zwierzęta pod słońcem i kiedy tylko przypomnęsobie jego spojrzenie-serce mi pęka po raz kolejny,,i kolejny,,,i kolejny[/QUOTE]


każdy ma swój rozum, decydując się na psa trzeba wszystko przemyśleć, raczej normalne.

Link to comment
Share on other sites

Niestety,jak patrzę na strony schronisk trudno mi wyjść z tego założenia,,,,,,,,,,,a tak nawiązując do wątku ,jeśli już ktoś chciałby kupić aniołka z dobrej hodowli to już taką znam-pojechaliśmy tam nie po kupno psa-ale żeby zobaczyć miejsce,w którym ludzie z miłością i troską hodują te piękne psy-i powiem wam-cudowni hodowcy -cierpliwi,wyrozumiali i odpowiedzą na wszystkie pytania-można tam pojechać nie tylko po to żeby pieska kupić,ale również zobaczyć tą rasę,jak się zachowuje-poznać rodziców szczeniąt-naprawdę warto- Blue Valley -ostatnio przyjechali po szczeniaka ludzie aż z Warszawy-czyli z bardzo daleka i wiem jakiego kupili ,będą mieli cudownego przyjaciela w domu :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwia76'] Uwierzcie mi proszę -wiem co piszę,zaraz po świętach musieliśmy uśpić naszego 3,5 letniego pupila-i uwierzcie mi-serce mi pękło i pewnie nic już nie będzie tak samo,,,, Często czytałam że spaniele to psy obciążone agresją,TO NIE PRAWDA trzeba jednak pomyśleć po co nam w domu czworonóg?
Kiedy zdecydowaliśmy się na zakup cudnego złotego "aniołka"nie zadawaliśmy sobie tego pytania-całe życie żyłam wsród psów-w domu rodzinnym były nawet dwa-kochane,pieszczone i szanowane,,a potem decyzja -i w moim domu będzie taki kochany czworonóg.Nie będę się rozpisywać o tym że był cudowny aż nagle -pogryzł moją wtedy 4-letnią córkę,następnie 16-letniego syna(wizyta w szpitalu i podejrzenie uszkodzenia bębenka w uchu)Było tego dużo ,wizyta tresera i walka o miano ALFY-wszystko zakończone porażką,,,dlaczego ?przecież kochaliśmy tego psa?dlaczego zrobił się agresywny-tak bardzo że nie można mu było pomóc?
To teraz posłuchajcie -wszyscy ,którzy myślicie o kupnie tego psa po pierwsze sto razy odpowiedzcie sobie na pytanie dlaczego chcę kupić spaniela-powtarzam sto razy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
To pies ,który NIE MOŻE być w domu SAM-pomyślicie -chyba jakaś obłąkana -przecież trzeba chodzić do pracy-otóż nie obłąkana!!!Spaniel pozostawiony w domu staje się otępiały i po jakimś czasie agresywny-pewnie nie każdy ale tak jest,,Powiecie -przecież wychodzę z psem na spacer jak wrócę z pracy-a ja zapytam-czy na kilka godzin?-czy przejdziesz kilkanaście kilometrów ,albo wypuścisz psa żeby biegał i biegał i biegał?,,,masz na to czas? dla twojego spaniela to PODSTAWA!!!!!!!!!! Spacery wieczorne i przed pracą -normalka powiecie-a ja was zapytam-na 10 minut?bo każdy się spieszy,do pracy ,dzieci do szkoły i do przedszkola,,Poza tym spacery to nie wszystko-Waszemu spanielowi musicie poświęcić maksimum czasu-na zabawę ,naukę ułożenie-bo to pies o anielskich i wiecznie smutnych oczach ale bardzo silnym charakterze-niech Was nigdy nie zwiedzie jego anielski wygląd,bo będzie za póżno już po kilku miesiącach,,,,,to cudowny pies ,oddany ,wesoły ,wierny,ale będzie taki tylko przy silnym przewodniku-zanim więc zdecydujecie się na spaniela odpowiedzcie sobie na pytanie czy tacy właśnie jesteście [/QUOTE]

No powiem szczerze załamka. Jak można przezyć kilka lat z psem i nie mieć pojęcia o rasie, wypisując podobne bzdury. Wiadomo, jak każdy pies mysliwski,CS bedzie potrzebował wiecej ruchu niż ozdóbki i wiekszość mieszańców. Są dziesiątki ras bardziej wymagajacych, zarówno wkładu pracy w szkolenie, jak i czasu poswięconego psu. Nie popadajmy w paranoję, ale z drugiej strony myślmy przed zakupem, bo zaden pies nie zasługuje na trzykrotne wyjscie dookoła bloku na spacer, chyba że jest zniedołęzniałym staruszkiem. Jeżeli kupuje się złotego CS i to jeszcze z pseudo trzeba sie liczyc z range syndrom - ostatecznie dlaczegoś przodkowie tego psa uprawnień hodowlanych nie dostali. No i trzeba wziąść poprawkę, że był okres mody na te psy, co się zawsze kończy żle zarówno dla psychiki jak i zdrowia rasy. Mając dzieci w domu, naprawdę trzeba zwrocić wielka uwagę na miejsce nabycia psa.

A teraz, co za bzdury z walką o pozycję alfy z psem. Jeżeli nie było wczesniejszych objawów agresji i nienormalnych zachowań pojawiły się one nagle, to raczej należałoby pomysleć o kwestiach zdrowotnych. W przypadku "range syndrom" z badań przeprowadzonych na springelach wynika, że przyczyną agresji jest nienormalnie niski poziom serotoniny, zwieżę atakuje bez żadnych sygnałów ostrzegawczych, bo własnie serotonina zarówno u zwierząt , jak i ludzi jest jednym z neuroprzekaźników, substancji chemicznych w mózgu, który ma działanie uspokajające. Zwierzę nie jest w stanie zapanować nad agresją.
Przyczyną ataków mógł być także rozwijający się nowotwór mózgu, czy niedoczynność tarczycy.

Link to comment
Share on other sites

Załamka- piszesz-każdy ma swoje zdanie i jestem już w tym wieku że każde szanuję,tylko jeśli każdy posiadacz czworonoga tak sumiennie przygotowuje się na zakup lub adopcję psa-powiedz mi proszę skąd tyle zwierząt w schroniskach?Wiem że to ludzie posiadający spaniele od wielu lat wypowiadają się często na tego typu forach,wiedzą co pisz i w gruncie rzeczy dobrze znają temat,ale czy wiesz,że tysiące ludzi wogóle na takie fora nie zagląda?że są równie mocno kochającymi zwierzęta ludżmi co WY-super znający spaniele,że chcą dać im swój dom i serce ,a jeśli nie czytają o RASIE-to w moim mniemaniu w niczym im to nie uwłacza!
Przed zakupem naszego spaniela przez cały czas przeglądałam strony o nich-czytałam ze względu na moje dzieci,jak pies będzie reagował na mniej lub bardziej chciane pieszczoty,więcej niż przeciętnie gwaru w domu,,,,,,,nigdy się przed nikim nie usprawiedliwiałam,cały czas nie mogę się z tym wszystkim pogodzić,,,,ale jedno jest pewne-nie zastanawiałam się nigdy gdzie psa kupić-hodowla?z ogłoszenia?-było mi wszystko jedno tak i wielu ludziom już posiadającym psy-to był błąd!!!!!!!!!!!!!!!nie wiem czy jeszcze kiedyś zdecyduję się na psa,ale jeśli tak ,na pewno będzie to Spaniel i na pewno z hodowli,,,,,

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwia76']Załamka- piszesz-każdy ma swoje zdanie i jestem już w tym wieku że każde szanuję,tylko jeśli każdy posiadacz czworonoga tak sumiennie przygotowuje się na zakup lub adopcję psa-powiedz mi proszę skąd tyle zwierząt w schroniskach?Wiem że to ludzie posiadający spaniele od wielu lat wypowiadają się często na tego typu forach,wiedzą co pisz i w gruncie rzeczy dobrze znają temat,ale czy wiesz,że tysiące ludzi w ogóle na takie fora nie zagląda?że są równie mocno kochającymi zwierzęta ludżmi co WY-super znający spaniele,że chcą dać im swój dom i serce ,a jeśli nie czytają o RASIE-to w moim mniemaniu w niczym im to nie uwłacza!
Przed zakupem naszego spaniela przez cały czas przeglądałam strony o nich-czytałam ze względu na moje dzieci,jak pies będzie reagował na mniej lub bardziej chciane pieszczoty,więcej niż przeciętnie gwaru w domu,,,,,,,nigdy się przed nikim nie usprawiedliwiałam,cały czas nie mogę się z tym wszystkim pogodzić,,,,ale jedno jest pewne-nie zastanawiałam się nigdy gdzie psa kupić-hodowla?z ogłoszenia?-było mi wszystko jedno tak i wielu ludziom już posiadającym psy-to był błąd!!!!!!!!!!!!!!!nie wiem czy jeszcze kiedyś zdecyduję się na psa,ale jeśli tak ,na pewno będzie to Spaniel i na pewno z hodowli,,,,,[/QUOTE]

nie udało Ci się z wychowaniem psa, który zaatakował domowników, a będziesz teraz pouczała jak z psem postępować czy gdzie go nabyć??? Bo w schroniskach jest pełno spanieli?? Kobieto w schroniskach jest wiele innych ras, kundelków. Realia są takie że było tak od zawsze, jest i będzie. No chyba że hodowcy w umowie kupna sprzedaży zaznaczą, że niewystawowe szczeniaki trzeba wykastrować. Może coś się zmieni...
Nie wiem czy zauważyłaś ale kilka wpisów w górę jest napisane NIEAKTUALNE :P
nie kupiliśmy spaniela :P
powtarzam NIEAKTUALNE.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...