Jump to content
Dogomania

Nocowanie psa w garażu


arekdabrowski93

Recommended Posts

Witam. Mam do Was pytanie, czy mój 6 miesięczny piesek (bez rodowodu) w świetle prawa może nocować w garażu ? W garażu ma ciepło, wygodnie wyścielone i codziennie świeżą wodę. Pies z tego powodu nie cierpi, zawsze jak go rano wypuszczamy jest wesoły i chętny do zabawy. Pytam ponieważ wredna sąsiadka koniecznie chce nam zrobić na złość i to zgłosić, dlatego trochę się zmartwiłem. Proszę o odpowiedź osoby, które coś wiedzą a nie coś przypuszczają. Dzięki za odpowiedzi ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jeśli go tam zwyczajnie nie więzisz - to nie ma problemu moim zdaniem. Ten garaż ma jakieś połączenie z domem czy jest, jakby to powiedzieć, niezależny? Nawet jak chce to zgłosić to musi mieć jakiś dowód z tego co się orientuję, do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami trzeba dostarczyć film, albo zdjęcie.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

pierwszy raz słyszę że nocowanie psa w garażu mogłoby komuś przeszkadzać.... lepiej w garażu niż zimą na dworze. moje psy śpią w budach, ale jak jest za zimno to też nocują w garażu. myślę, że nie masz się o co martwić a sąsiadce powiedz, że życzysz jej zwierzakom żeby miały tak dobrze jak twoje. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Wiesz garaż a garaż to jest różnica.
Jeżeli psiak jest tam przyzwyczajony, jest tam ciepło, ma legowisko, dostęp do wody i jedzenia, pies jest kontaktowy, szczepiony to prawnie nie ma najmniejszego problemu.
Co innego garaż w znaczeniu jakiejś szopy gdzieś na tyłach ogrodu gdzie zimno, mokro i wietrznie .
Natomiast jeszcze sprawy typu psychika zwierzaka, nie podałeś wielkości, nie podałeś rodzaju szaty - to jest spory wyznacznik co należy zrobić aby psu było dobrze. Prawdą że najlepszym stróżem i towarzyszem jest pies który przebywa z właścicielami non stop - czyli w domu.

Edited by aneta
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...