Jump to content
Dogomania

Poczynania firmy Royal canin


vicvictoria

Recommended Posts

Ja rc nie lubię, odrzuca mnie na samą myśl, że miałabym to dawać psom. Ale takie opinie kształtują się najczęściej na podstawie własnych doświadczeń, a moje psy właśnie po rc sr..ją dalej niż widzą. A wszystkie w schroniskach żarły najgorsze świństwa i było dobrze. Na rc od razu chorują (sprawdzałam kilka).
Rozumiem natomiast, że analogicznie do moich doświadczeń, ktoś może rc karmić, bo jego pies ma się na tym świetnie, za to po innej karmie jest tragedia. Dlatego nie będę nikogo namawiać na zmianę, bo to nie ja będę później z psiakiem biegać w nocy na spacery i płacić za weterynarza.

Uczuliłabym tylko na jedną kwestię: stosując karmy weterynaryjne zawsze trzeba monitorować zdrowie psa. Róbcie regularnie badania krwi, próby wątrobowe. Po pierwsze dlatego, że macie do czynienia z chorym psem, a po drugie karmy wet z założenia są dietami tymczasowymi i tak zostały skomponowane. Często na dłuższą metę nie wychodzą na dobre. Najlepiej byłoby, gdyby po ustabilizowaniu psa można było przejść na zwykłe karmy, wtedy można dopiero powiedzieć, że pies jest zdrowy. Tak to tylko sztucznie podtrzymujemy stan psa i maskujemy problem.
Piszę to dlatego, że niestety spotkałam się już ze skutkami długiego stosowania diet weterynaryjnych. Ostatnio właśnie idealnie pasujący do opisywanych przez Was. Gastro intestinal - pies był na nim kilka lat, wcześniej nie tolerował żadnych innych karm i dopiero na gastro odżył. Wyglądał niesamowicie, widywałam go regularnie i naprawdę zapierał dech w piersiach. Teraz niestety pies znowu wygląda jak kupka nieszczęścia, schudł parę kilo (a to średniak, więc różnica ogromna), sierść matowa i wypadająca, zero blasku w oczach, apatia. Właścicielka zrobiła badania - siada wątroba. No więc teraz jest na Hepaticu, mocno kibicuję temu psu, bo jest naprawdę fantastyczny, a właścicielce współczuję. Tak jak Wy bardzo się stara. Przegapiła sprawę nie robiąc badań. Nie wiem, czy karma ma wpływ na obecny stan psa, na pewno dieta jest ważnym elementem w takich sytuacjach, a gastro ma bardzo wysoką zawartość tłuszczu, co przy problemach z wątrobą jest istotne. Poza tym niestety nie jest to odosobniony tego typu przypadek, jaki znam, więc może jednak coś jest na rzeczy. Warto dmuchać na zimne.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='xxxx52']to pozostaje nam psom gotowac gdyz niektore firmy produkujace karme powinnismy bojkotowac gdyz czynia doswiadczenia na zwierzetach.[/QUOTE]

Dokładnie tak, chyba że chyba że akcje typu rozszarpywanie niedźwiedzia przywiązanego łańcuchem żeby nie mógł się bronić uważasz za bez znaczenia, lub je akceptujesz. Tu nie chodziło o doświadczenia na zwierzętach, ale ich też nie popieramy, bo to dla zwierząt męczarnia i za co?

Link to comment
Share on other sites

Zgadzamy się z tą opinią całkowicie! Wszystkim zainteresowanym ustawieniem odpowiedniej diety dla psa zdrowego, chorego, z alergią, biegunkami itp. polecamy BEZPŁATNE, indywidualne konsultacje ze specjalistą od żywienia psów i kotów, dr Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie prowadzącą liczne badania w tej dziedzinie na naszym portalu (bo właśnie po to został stworzony!) [url]http://dogosfera.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Delph']Ja rc nie lubię, odrzuca mnie na samą myśl, że miałabym to dawać psom. Ale takie opinie kształtują się najczęściej na podstawie własnych doświadczeń, a moje psy właśnie po rc sr..ją dalej niż widzą. A wszystkie w schroniskach żarły najgorsze świństwa i było dobrze. Na rc od razu chorują (sprawdzałam kilka).
Rozumiem natomiast, że analogicznie do moich doświadczeń, ktoś może rc karmić, bo jego pies ma się na tym świetnie, za to po innej karmie jest tragedia. Dlatego nie będę nikogo namawiać na zmianę, bo to nie ja będę później z psiakiem biegać w nocy na spacery i płacić za weterynarza.

Uczuliłabym tylko na jedną kwestię: [B]stosując karmy weterynaryjne zawsze trzeba monitorować zdrowie psa. Róbcie regularnie badania krwi, próby wątrobowe. Po pierwsze dlatego, że macie do czynienia z chorym psem, a po drugie karmy wet z założenia są dietami tymczasowymi i tak zostały skomponowane. Często na dłuższą metę nie wychodzą na dobre. Najlepiej byłoby, gdyby po ustabilizowaniu psa można było przejść na zwykłe karmy, wtedy można dopiero powiedzieć, że pies jest zdrowy. Tak to tylko sztucznie podtrzymujemy stan psa i maskujemy problem.[/B]
Piszę to dlatego, że niestety spotkałam się już ze skutkami długiego stosowania diet weterynaryjnych. Ostatnio właśnie idealnie pasujący do opisywanych przez Was. Gastro intestinal - pies był na nim kilka lat, wcześniej nie tolerował żadnych innych karm i dopiero na gastro odżył. Wyglądał niesamowicie, widywałam go regularnie i naprawdę zapierał dech w piersiach. Teraz niestety pies znowu wygląda jak kupka nieszczęścia, schudł parę kilo (a to średniak, więc różnica ogromna), sierść matowa i wypadająca, zero blasku w oczach, apatia. Właścicielka zrobiła badania - siada wątroba. No więc teraz jest na Hepaticu, mocno kibicuję temu psu, bo jest naprawdę fantastyczny, a właścicielce współczuję. Tak jak Wy bardzo się stara. Przegapiła sprawę nie robiąc badań. Nie wiem, czy karma ma wpływ na obecny stan psa, na pewno dieta jest ważnym elementem w takich sytuacjach, a gastro ma bardzo wysoką zawartość tłuszczu, co przy problemach z wątrobą jest istotne. Poza tym niestety nie jest to odosobniony tego typu przypadek, jaki znam, więc może jednak coś jest na rzeczy. Warto dmuchać na zimne.[/QUOTE]

I to jest kwintesencja całej rozmowy. Ze swojej strony mogę powiedzieć tylko, że mój pies jest pod stałą opieką medyczną ze względu na swój stan i, jak już wcześniej zaznaczałam, obecny stan (podawania RC Gastro) uważam za przejściowy. Mam nadzieję, że niedługo będę mogła odstawić tą karmę i zastosować zupełnie inną, natomiast jeśli po odstawieniu Royala okaże się, że Zara znów ma notoryczne sraczki i ginie w oczach to nie będę się zastanawiać i męczyć psa. Tyle.
Jeśli komuś trudno to zrozumieć to już jego problem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marzanna z dogosfera.pl']Dokładnie tak, chyba że chyba że akcje typu rozszarpywanie niedźwiedzia przywiązanego łańcuchem żeby nie mógł się bronić uważasz za bez znaczenia, lub je akceptujesz. Tu nie chodziło o doświadczenia na zwierzętach, ale ich też nie popieramy, bo to dla zwierząt męczarnia i za co?[/QUOTE]
wszystko razem jest wynikiem naszych decyzji do bojkotu.nie mozna robic interesow ,czy reklamy swoich produktow kosztem cierpien wszystkich zwierzat

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marzanna z dogosfera.pl']Dokładnie tak, chyba że chyba że akcje typu rozszarpywanie niedźwiedzia przywiązanego łańcuchem żeby nie mógł się bronić uważasz za bez znaczenia, lub je akceptujesz. Tu nie chodziło o doświadczenia na zwierzętach, ale ich też nie popieramy, bo to dla zwierząt męczarnia i za co?[/QUOTE]
ale ale-co takiego gotować?
przecież wszystkie przemysłowo hodowane bydlątka są pędzone na antybiotykach/sterydach?
znasz przypadek psa,któremu się otorbieliły jajniki po BARFie na bojlerach?

idąc tropem 'wszystko byle nie gotowe' dochodzimy do punktu w którym sami hodujemy zwierzynę na mięso dla naszych psów[żeby mieć pewność że ich mięśnie mają przyrost od ganiania na świeżym powietrzu i zdrowej paszy,a nie sterydów],sami zabijamy[żeby mieć pewność że zwierzyna na mięso nie cierpiała] i sami przerabiamy dalej.i przechowujemy.
skończy się na jakimś żywieniowym reżimie
nie masz krów na kilku hektarach-nie kupuj psa!

zastanawia mnie też trzecia osoba liczby mnogiej,której używasz.używacie?

Link to comment
Share on other sites

Ja to mam dobrze, do końca przyszłego tygodnia psiak ma potrawkę z dzikiej kaczuszki i sarenki, niestety następny tydzień znowu suche bobki :placz:
a tak serio, to bawi mnie stawianie barfa na piedestale, bo jak parę lat temu jak się powiedziało innym psiarzom, że pies dostaje surowe to się wszyscy za głowę łapali. Każdy właściciel decyduje o tym co jest dla psa najlepsze i wpychanie nosa w nieswoje sprawy jest po prostu hmm.. mało taktowne.
Wracając do tematu, bo zrobił się wielki oftop, mnie tylko bawi, że nikogo nie zainteresowało do czego uprawnia CACT i CACIT, bo teraz każdy umywa ręce, a to wydarzenie pokazuje kompletny brak kontroli FCI nad swoimi członkami .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Koszmaria']ale ale-co takiego gotować?
przecież wszystkie przemysłowo hodowane bydlątka są pędzone na antybiotykach/sterydach?


[/QUOTE]

Tylko, że w karmie oprócz tego mięsa( nie masz nawet kontroli czy to jest rzeczywiście mięso ) masz dodatkowo - multum chemicznej trucizny , i zastanów się jeszcze w jakiej temperaturze ta karma jest wytwarzana !Szkodliwe substancje chemiczne i konserwanty są dodawane do żywności zarówno suchej i mokrej. Są to np. azotyn sodu, ethoxyquin (środek owadobójczy, który został powiązany z rakiem wątroby) BHA i BHT(chemikalia powodujące raka). Dodatki najczęściej występujące w koncernowych karmach:
[LIST]
[*]Środki przeciwzbrylające
[*]Antybiotyki
[*]Przeciwutleniacze
[*]Barwniki
[*]Przyprawy
[*]Środki utwardzające
[*]Środki suszące
[*]Emulgatory
[*]Olejki eteryczne
[*]Wzmacniacze smaku i zapachu
[*]Środki smakowo-zapachowe
[*]Środki utrzymujące wilgoć
[*]Smary
[*]Pochodne ropy naftowej
[*]Środki kontroli pH
[*]Konserwanty
[*]Stabilizatory
[*]Substancje słodzące
[*]Teksturujące
[*]Zagęszczacze
[/LIST]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kyu']
Wracając do tematu, bo zrobił się wielki oftop, mnie tylko bawi, że nikogo nie zainteresowało do czego uprawnia CACT i CACIT, bo teraz każdy umywa ręce, a to wydarzenie pokazuje kompletny brak kontroli FCI nad swoimi członkami .[/QUOTE]
To jest bardziej olewanie zwierząt aniżeli brak nadzoru. FCI doskonale wie co się dzieje podczas tzw. prób pracy i konkursów np. norowania, które odbywają sie w całej Europie, w Polsce również. Więc po co udawać?
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=CaPKyMde7FI[/URL]
Niemieccy myśliwi prowadza nawet szkolenia, konkursy, wręczają nagrody.
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=uDXRYYMHYUc[/URL]
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=HcqDMNEZqh4[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='farabutto']To jest bardziej olewanie zwierząt aniżeli brak nadzoru. FCI doskonale wie co się dzieje podczas tzw. prób pracy i konkursów np. norowania, które odbywają sie w całej Europie, w Polsce również. Więc po co udawać?
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=CaPKyMde7FI[/URL]
Niemieccy myśliwi prowadza nawet szkolenia, konkursy, wręczają nagrody.
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=uDXRYYMHYUc[/URL]
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=HcqDMNEZqh4[/URL][/QUOTE]


Bardzo, bardzo cenny głos w tej dyskusji - właśnie po co UDAWAĆ!

Link to comment
Share on other sites

Nie tylko Niemieccy, w konkursach norowców przeprowadzonych zgodnie z przepisami nie ma dla mnie nic złego [SIZE=1]( wiem jestem zwyrodnialcem)[/SIZE]
[SIZE=1][SIZE=2]Ale konkurs z niedźwiedziem, którego zachowanie i możliwość obrony są kontrolowane przez ludzi jest rażący.

edit: btw. nie tylko myśliwi biorą udział w konkursach norowców, bo spora część to hodowcy i wystawcy.

Dobra EO, to na osobny temat.
[/SIZE]
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vicvictoria']Tylko, że w karmie oprócz tego mięsa( nie masz nawet kontroli czy to jest rzeczywiście mięso ) masz dodatkowo - multum chemicznej trucizny , i zastanów się jeszcze w jakiej temperaturze ta karma jest wytwarzana !Szkodliwe substancje chemiczne i konserwanty są dodawane do żywności zarówno suchej i mokrej. Są to np. azotyn sodu, ethoxyquin (środek owadobójczy, który został powiązany z rakiem wątroby) BHA i BHT(chemikalia powodujące raka). Dodatki najczęściej występujące w koncernowych karmach:
[LIST]
[*]Środki przeciwzbrylające
[*]Antybiotyki
[*]Przeciwutleniacze
[*]Barwniki
[*]Przyprawy
[*]Środki utwardzające
[*]Środki suszące
[*]Emulgatory
[*]Olejki eteryczne
[*]Wzmacniacze smaku i zapachu
[*]Środki smakowo-zapachowe
[*]Środki utrzymujące wilgoć
[*]Smary
[*]Pochodne ropy naftowej
[*]Środki kontroli pH
[*]Konserwanty
[*]Stabilizatory
[*]Substancje słodzące
[*]Teksturujące
[*]Zagęszczacze
[/LIST]
[/QUOTE]

ja nic takiego w karmie czy to rc czy innej nie wyczytałam,gdyby to pewnie była prawda to psy /koty żyły by po 3-5 lat,a np.moje dawno przekroczyły te liczbę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vicvictoria']Tylko, że w karmie oprócz tego mięsa( nie masz nawet kontroli czy to jest rzeczywiście mięso ) masz dodatkowo - multum chemicznej trucizny , i zastanów się jeszcze w jakiej temperaturze ta karma jest wytwarzana !Szkodliwe substancje chemiczne i konserwanty są dodawane do żywności zarówno suchej i mokrej. Są to np. azotyn sodu, ethoxyquin (środek owadobójczy, który został powiązany z rakiem wątroby) BHA i BHT(chemikalia powodujące raka). Dodatki najczęściej występujące w koncernowych karmach:
[LIST]
[*]Środki przeciwzbrylające
[*]Antybiotyki
[*]Przeciwutleniacze
[*]Barwniki
[*]Przyprawy
[*]Środki utwardzające
[*]Środki suszące
[*]Emulgatory
[*]Olejki eteryczne
[*]Wzmacniacze smaku i zapachu
[*]Środki smakowo-zapachowe
[*]Środki utrzymujące wilgoć
[*]Smary
[*]Pochodne ropy naftowej
[*]Środki kontroli pH
[*]Konserwanty
[*]Stabilizatory
[*]Substancje słodzące
[*]Teksturujące
[*]Zagęszczacze
[/LIST]
[/QUOTE]
a studjujesz kazde opakowanie co homo-sapiens spozywa nie mowiac o szkoliwosci spozywania miesa szczegolnie z drobiu i swini,na opakowaniach jest prawie podobny sklad.Stad ludzie i zwierzeta choruja sa otyli ,choruja na raki p/pokarmowego ,wylewy,zawaly,cukrzyce,alergie itdDuzo za duzo ludzi i zwierzat umiera za wczesnie.Zwierzeta oprocz tego choruja z powodu przechodowania i wad gentycznych typowych dla niektorych ras.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vicvictoria']Uważasz , że będą się przyznawać , żeby zbankrutować ? Ludziom też się wciska świństwo , mało było afer ? [URL]http://www.zwierzaczek-wroclaw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=154&Itemid=122[/URL][/QUOTE]


Chyba jednak masz problem z czytaniem ze zrozumieniem, tu nie chodzi o WSZYSTKIE suche karmy.
Chodzi o wybór jakiego możemy dokonać przy jej zakupie...

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]"przecież wszystkie przemysłowo hodowane bydlątka są pędzone na antybiotykach/sterydach?"[/QUOTE]

Jak wiadomo, mięso (powiedzmy szczerze: jego śladowa ilość) które jest w karmach przemysłowych pochodzi od ekologicznie hodowanych zwierzątek, wołów z samego serca Argentyny, kurczaków z najdroższego chowu pozaklatkowego i w ogóle. :evil_lol:

Słowem: gotując mięso & dodatki - takie, jakie są nam dostępne, takie, jakie sami jemy - owszem, dostarczamy psom te nieszczęsne sterydy i antybiotyki.
Podając karmę przemysłową, dostarczamy im to samo, tylko dodatkowo potraktowane całą tablicą Mendelejewa. :diabloti:

[QUOTE]"Jestem pewien, że nie ma na całym świecie ani jednego przypadku otorbienia jajników po BARF'ie na bojlerach."[/QUOTE]

Celne! You've made my day! :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vicvictoria']Radzę się zapoznać z zakładką " praktyki koncernów " [URL]http://www.zwierzaczek-wroclaw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=154&Itemid=122[/URL][/QUOTE]
Problem z czytaniem to chyba ty masz ! Trzeba się zapoznać z całym wątkiem , a potem zabierać głos ! Mowa jest o RC i innych karmach koncernowych !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vicvictoria']Problem z czytaniem to chyba ty masz ! Trzeba się zapoznać z całym wątkiem , a potem zabierać głos ! Mowa jest o RC i innych karmach koncernowych ![/QUOTE]

Na dobrą sprawę temat zrzedł .. no właśnie na wszystko
Na to jak RC jest zły
Jacy to właściciele psów karmionych suchą karmą są źli i leniwi
Jak to 'suche bobki' wywołują raka
Jak to 'ktoś' na dobrą sprawę promuje swój portal :roll:

Link to comment
Share on other sites

Dobra, to wracając do tematu - akcje bojkotu mogą (choć nie muszą) jakiś tam skutek odnieść.
Bo faktycznie, nie może tak być, żeby coś takiego firmował producent karm który stara się uchodzić za cenionego i uznanego. :angryy:
Ważne jednak żeby do sławetnej "centrali" dotarły informacje o protestach, bojkocie i tak dalej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...