Jump to content
Dogomania

Całkowity paraliż


black sheep

Recommended Posts

[quote name='Delph']Super, że coraz lepiej z sunią. Nadal zaciskam kciuki, żeby wróciła do zdrowia.

Dżdżowniś, nużeniec nie zawsze robi okulary. Moja tymczasowiczka np. miała tylko zmianę na środku czoła, nigdzie indziej. Ale jak wiesz jak wygląda, to raczej byś zobaczyła, czy to coś przypominającego nużycę.[/QUOTE]
zgadza się ,wielokrotnie widziałam psy(wszsytko potwierdzone zeskrobinami oczywiście) bez okularów a ze świądem i wyłysieniami czy to np.na klatce piersiowej,kończynach czy "policzkach".uważam że warto zrobić zeskrobinę gdyż nie tylko nużeniec z psich pasozytów skórnych może wystepować-ten akurat raczej zoonozą nie jest ale świerzb skórny być nia może.to tyle.oczywiście zrobisz jak uważasz.
[B]dżdżowniś:


[/B]może załóż temat w dziale dermatologia coby watku [B]black sheep[/B] nie zaśmiecać

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='gryf80']ale moge ci zagwarantować że to nie zakażne ;),cierpliwości....[/QUOTE]

Haha:) Na szczęście szybka reakcja chyba pomogła i Werka dziś nadal ma czucie w nóżkach i chodzi, co jest dużym sukcesem:)
Panienka Roza natomiast podczołguje się już intensywnie, lada dzień wstanie:)

[IMG]http://images63.fotosik.pl/99/ccd17aa22ef93cb2med.jpg[/IMG]

[IMG]http://images65.fotosik.pl/99/7ec1310fa6370437med.jpg[/IMG]

[IMG]http://images65.fotosik.pl/99/8d2a3462965561cdmed.jpg[/IMG]

[IMG]http://images63.fotosik.pl/99/a564fe5108f65b0dmed.jpg[/IMG]

O rany, wszystko dobrze, aż trudno w to uwierzyć:)

Link to comment
Share on other sites

Czy po tych lekach (nivalin, rapidexon, milgamma) mogą występować jakieś uderzenia ciepła, zwiększone pragnienie ale przy tym brak gorączki? Werka ma 38,4 stopnie, ale czasem dyszy długo, pije dużo wodę, ciągle dolewam do miski, a ona raczej mało się zawsze ruszała i mało zawsze piła.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wszystko było dobrze, z dnia na dzień postępy widoczne gołym okiem. Niestety, od jakiegoś 1,5 tygodnia brak popraw. Czucie w łapach jest, ale nie ma sił by na nich się utrzymać, jedynie się podczołguje jak foczka. Same końcówki przednich łap, nie wiem jak to nazwać - dłonie;) są bezwładne. Od jutra, jeśli zdążę wykupić receptę, wrócimy do serii zastrzyków, 3 x co 2 dni: nivalin, milgamma i rapidexon. Kciuki znowu potrzebne, jeśli się nie uda wyleczyć suni, to nie wiem co będzie. Najczarniejszy scenariusz też jest realny:(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Losia bardzo zgrubła - waży 9 kg... Niestety w walentynki odebrałam telefon, Losi się pogorszyło:( Myślałam, że zasłabnę "teraz to koniec" pomyślałam". W te pędy, aby zdążyć jeszcze na busa (bo wybierałam się w krótką podróż) popędziłam z nią do lecznicy. Wepchnęłam się w kolejkę, udało się, dostała zastrzyki. Dzięki temu po powrocie do moim powrocie do domu w poniedziałek, Losia już stała na nóżkach:) Dostała jeszcze 3 dawki podwójnych zastrzyków i już przy przedostatniej brykała jak wcześniej:) Czyli jest nadzieja, że choroba nie powróci jeśli odpowiednio szybko dostanie leki.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Nawrót choroby: 23.06.2014 :( Pies jest całkowicie sparaliżowany:( Tym razem poszłam z Lośką do innego Weterynarza. Przepisał [B]TROCOXIL[/B]. Nie pisałam od razu, bo nie wiedziałam jakie przyniesie skutki. Ale jest rewelacyjnie! Działa o wiele szybciej niż zastrzyki i nie jest zastrzykiem tylko tabletką. Zażywa się je praktycznie co miesiąc, gdyż lek utrzymuje się w organizmie 30 dni. Rewelacja. Mijają 3 tygodnie, a poprawa jest kolosalna. Lośka od razu zaczęła podnosić głowę, teraz rusza łapami, na przednich się utrzymuje, czołga się i wesoło macha ogonkiem:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...