Jump to content
Dogomania

Całkowity paraliż


black sheep

Recommended Posts

Czy ktoś mi może coś doradzić... byłam u weterynarza dziś, ale może ktoś coś pomoże:( Bardzo się boję, że sunia umrze. Dodam, że suczka już przez to przechodziła, 3 tygodnie była nieruchoma. Ma trzy lata, 8 kg.

Przyszła do nas babcia, taka stara z chusteczką, że ma suczkę chorą. Że tylko głową rusza i leży:-( Pojechałam do niej, miałam nadzieję, że to jednak nic poważnego... niestety, jak ją zobaczyłam to się załamałam... Suczka wyglądała, jak konająca! Tylko dyszała, całkowity paraliż! Od razu do auta i pojechałam do lecznicy. Nie połamana, w środku wszystko ok. Wysiadł cały układ nerwowy. Rusza tylko delikatnie głową, oczkiem, zęby szczerzy. Je i pije, kup nie robi.

Dostała 3 zastrzyki, ostatni z witaminami. Co dwa dni muszę do niej jeździć i dawać trzy. Jeden mi wetka dała, niestety nie wiem co to, na dwa pozostałe mam receptę: nivalin i milgamma.

[IMG]http://images63.fotosik.pl/50/6a2ef6baad888721med.jpg[/IMG]


[IMG]http://images65.fotosik.pl/50/33d5f9dd41f2badamed.jpg[/IMG]

[IMG]http://images63.fotosik.pl/50/21a18dff5c1f1e3cmed.jpg[/IMG]

Edited by black_sheep
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie robiliśmy rtg bo to dodatkowy koszt, a chyba nie było to potrzebne do leczenia... Na moim wątku [I](Denisa, z podpisu)[/I] opisałam to samo i dowiedziałam się, że to zapalenie nerwów, w sumie wetka też coś takie mówiła, ale nie umiałam tego powtórzyć, i że powinna z tego wyjść. Tylko martwi mnie to, że cholerstwo może powracać, kto wie, czy następnym razem babcia nam to przyzna:(

Link to comment
Share on other sites

Ja już jej nie chcę prosić, szczerze, to myślałam, że może przy kolejnej emeryturze namówię ją na sterylkę, sunia mieszka z psem...
Nie wiem czy babulkę namówię na oddanie psa, ona go kocha i ma tam przysięgam raj, cudny i dobrze ogrodzony ogródek, biega sobie i śpi w domu. Kto będzie chciał taką chorowitkę...
Co może wykazać prześwietlenie?

Edited by black_sheep
Link to comment
Share on other sites

Ja mam minimalne doświadczenie z paraliżem, mój piesek był sparaliżowanym hym, od pasa w dół;), przez zwapnienie na kręgosłupie.
Na razie umieram ze strachu, czy ona żyje. Zaraz tam mamę wyślę z jakimś smakołykiem dla biedulki. Jakbyście ją widziały, nie do opisania:( Nawet pani jedna z pań wet. miała łzy w oczach:( Pies bezwładny, rusza tylko oczami:placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ulvhedinn']Ja bym rtg zrobiła, nie jest to ogromny koszt, a to może być zapalenie nerwu, ale może być też ucisk - np na skutek dyskopatii, czy zwichnięcia (tak było np u Pi).[/QUOTE]

Dokładnie. Zdjęcie potwierdzi bądz wykluczy ; ucisk, zwyrodnienie , stan zapalny itp w ten sposób bedzie można lepiej dobrać w przyszłości leki i zastosować odpowiednią profilaktyke.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='black_sheep'] Nawet pani jedna z pań wet. miała łzy w oczach:( Pies bezwładny, rusza tylko oczami:placz:[/QUOTE]
Lepiej , zeby Rtg zrobila niż lzy ronila.. (- Wstyd brać kase od tak biednej osoby lecząc nie znając diagnozy (-

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']czy piesek otrzymuje pomoc w postaci zastrzykow ?
co powiedzial wet?[/QUOTE]

Wszystko, łącznie z tym jakie leki w zastrzykach są podawane pisze w krótkim pierwszym poście.

[quote name='arima']Lepiej , zeby Rtg zrobila niż lzy ronila.. (- Wstyd brać kase od tak biednej osoby lecząc nie znając diagnozy (-[/QUOTE]

Kochana, co Ty pleciesz?

[quote name='Delph']A poprzednim razem jak z tego wyszła? Była leczona?[/QUOTE]

Nie była leczona, a wyszła z tego, to mnie pociesza...

[quote name='gryf80']jest niestety szereg chorób przebiegajacych z nazwijmy to "porażeniem układu nerwowego"np.ch.pasożytnicze.diagnostyka jest dość kosztowna.licze na to że te injekcje które otrzymuje pomoga suni choćby w niewilkim procencie stanąć na nogi[/QUOTE]

Sunia według babci urazu nie miała. Na razie myślę tylko o tym, żeby wyzdrowiała:(

Link to comment
Share on other sites

Czyli to coś przewlekłego. I niestety trzeba brać pod uwagę, że w przyszłości może się powtórzyć.
Leki które podałaś usprawniają przewodnictwo nerwowe i regenerację nerwów. Są też dosyć bolesne, a przyjmować je trzeba dłuższy czas. Ma do tego lidokainę?
Rozumiem, że sytuacja finansowa jest nieciekawa, ale napiszę: gdyby była możliwość zrobilabym rtg. Do tego niestety diagnostyka neurologiczna jest kosztowna, specjalistów w Polsce mamy niewielu, żeby nie powiedzieć żadnych, a badania typu rezonans można zrobić tylko w większych miastach. A później i tak nie wiadomo, czy znajdzie się specjalista, który zdiagnozuje psa.
Trzymam za Was kciuki, piszę to nie po to, żeby podciąć Ci skrzydła, tylko żebyś wiedziała, jak wygląda sytuacja i w którą stronę iść. Czasami lepiej od razu wyłożyć pieniądze na specjalistę, niż ciągnąć długo leczenie w ciemno, które pochłonie większe koszty, a psu nie pomoże.

Link to comment
Share on other sites

No tak, ale u mnie nie ma gdzie zrobić takich badań no i musiałabym się starać o sfinansowanie czy jakąś dopłatę. Dobrze, że w ogóle jest możliwość zrobić to rtg u nas, od niedawna mamy w Suchej... Przeraża mnie to, że suczka ma 3 lata a stało jej się to drugi raz:(
Nie wiem co jest w tym trzecim zastrzyku, może lidokaina, ale nie miała książeczki więc nie wiem. Ona i tak na razie nie czuje tego, że jej się robi zastrzyk:(

Link to comment
Share on other sites

Jesteśmy po dzisiejszych zastrzykach i mogę powiedzieć, że już jest poprawa!!! Sunia kręci główką, podnosi ją i ma czucie! Dwa dni temu nie czuła jak się ją dotykało po grzbiecie, dopiero bardzo mocne ściśnięcie łapek dawało jakiś odruch, teraz leciutkie dotknięcie, minimalne głaśnięcie i szczerzy ząbki:) Ale jestem szczęśliwa!

Oto dowód:))))

[IMG]http://images63.fotosik.pl/55/853e5c142eff174cmed.jpg[/IMG]

Edited by black_sheep
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...