Jump to content
Dogomania

Całkowity paraliż


black sheep

Recommended Posts

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='black_sheep']Jesteśmy po dzisiejszych zastrzykach i mogę powiedzieć, że już jest poprawa!!! Sunia kręci główką, podnosi ją i ma czucie! Dwa dni temu nie czuła jak się ją dotykało po grzbiecie, dopiero bardzo mocne ściśnięcie łapek dawało jakiś odruch, teraz leciutkie dotknięcie, minimalne głaśnięcie i szczerzy ząbki:) Ale jestem szczęśliwa!

Oto dowód:))))

[IMG]http://images63.fotosik.pl/55/853e5c142eff174cmed.jpg[/IMG][/QUOTE]

Kurde jaki to śliczny piesek jest. Ja wiedziałam że dobrze będzie ale według mnie to ona coś gdzieś ma na kręgosłupie i trzeba ją prześwietlić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='black_sheep']Muszę poprosić babcie, żeby poszukała książeczkę albo jej założyć i wszystko wpisać. Zastrzyki nie podobały jej się, ale może jak szybko wyzdrowieje, to nie trzeba będzie dawać tak dużo:)[/QUOTE]

O tak tak. U mojej wetki nawalił program w kompie i poznikały wpisy z leczenia zwierzakow. Na mojej karcie zniknęło leczenie Sprężki. Książeczka to ważna rzecz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dżdżowniś']Kurde jaki to śliczny piesek jest. Ja wiedziałam że dobrze będzie ale według mnie to ona coś gdzieś ma na kręgosłupie i trzeba ją prześwietlić.[/QUOTE]

Zrobię to prześwietlenie na swój koszt, ale jak suczka będzie lepsza:) I o ile za te krzywdy co jej robię mnie nie będzie chciała pożreć, bo strasznie ma ochotę:) Czy to rtg można dostać do domu? Bo ja robiłam wiele raz i zawsze tam zostawało

Link to comment
Share on other sites

Black sheep, Delph ma rację, jeśli masz taką możliwość zrób RTG teraz. Wynikną z tego sam korzyści. Sunia się nie rusza, więc łatwo ją będzie ułożyć do zdjęcia. Jak wyzdrowieje pewnie trzeba będzie użyć głupiego jasia żeby zdjęcie wyszło prawidłowo. Druga korzyść jest prawdopodobieństwo, że ta zmiana jest przejściowa skoro występuje 2 raz i wyjdzie na zdjęciu, a jak sunia wyzdrowieje to się tej zmiany nie zobaczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='black_sheep']Zrobię to prześwietlenie na swój koszt, ale jak suczka będzie lepsza:) I o ile za te krzywdy co jej robię mnie nie będzie chciała pożreć, bo strasznie ma ochotę:) Czy to rtg można dostać do domu? Bo ja robiłam wiele raz i zawsze tam zostawało[/QUOTE]

Trudno jak cie znienawidzi :D to dla jej dobra. Dziewczyny mają racje. Fote kregosłupa najlepiej teraz jej cyknąć póki sie nie rusza. Obawiam sie ze po tych akcjach zrobi się bardziej zajadla i trzeba będzie ją ogłupić inaczej bedziesz z nią walczyć.

Link to comment
Share on other sites

A tymczasem u naszej ulubionej pacjentki:) Trzyma sama głowę:

[IMG]http://images62.fotosik.pl/58/d5bc5dc6c7de5fc2med.jpg[/IMG]

[IMG]http://images61.fotosik.pl/58/6de3f6093b66f145med.jpg[/IMG]

Muszę wziąć kiedyś do niej aparat, bo jest taka śliczna, te wieeelkie oczy, tego nie widać na tych zdjęciach z komórki:/

Pani opowiedziała mi o niej. Jakiś facet rzucił hasło na wsi "jedziemy na pieski", w sensie kupić. No i jednak babka ze sklepu chciała suczkę. Suczka się szybko znudziła, zamieszkała w piwnicy. Babulinka widziała ją w zimie nad zamarzniętą miskom na zewnątrz. Serce jej nie pozwoliło jej zostawić i ją przygarnęła.
Może to jest jakaś istotna informacja, jeśli sunia jest z pseudo, może to wpłynęło na tą chorobę? :( Jakieś złe geny.

Link to comment
Share on other sites

Owca ,to mogą być geny ale po ostatnich Yorkach z powyłamywanymi nogami moze to być faktycznie uraz ,którego doznała jako maleństwo w takim miejscu. Przy dużej ilosci psow zawsze znajdzie sie dorosły ,który nie akceptuje szczeniakow i mogła zostać pogryziona. Mogl ją też wlaściciel przypadkiem nadepnąć. Ona jest zbyt mloda żeby tak z niczego na takie schorzenie zapaść. Hop siup nie będzie . Czlowiek jak mu korzonki nawalą to i 3 tyg leży i na czworakach sie porusza. Widziałam kumpele mojej matki jak sie z lóżka wyczołgiwała. Owca tak sobie myśle że sterylka jest baardzo ważna i można sie zwrocić na wątku sterylkowym do ostatniej szansy ,tylko fajnie by było gdyby ktoś ją tam z darczyńcow zglosił. Gryzelda dzieki poker zostala w ten sposob wysterylizowana. Natomiast skoro ona ma coś nie tak ze zdrowiem , to trzeba najpierw dojść co to jest ,bo bez odpowiedniej diagnozy strach ją na stoł operacyjny kłaść.

Link to comment
Share on other sites

Pytałam o to rtg jak byłam po książeczkę, kurde 60 zł, a wetka mówi, że to raczej nic nie wykaże. Że lepszy byłby rezonans, na który raczej nie ma szans. Ona jest bardzo silna, ale też się boję czy ta sterylka jej nie zagraża. Póki co nie miała na szczęście dzieci, ale mieszka z psem... Teraz jest mi ciężko bo jestem sama, oczywiście jeszcze coś wynalazłam u Denisa i chyba w pierwszej kolejności wolałabym z nim do weta jechać.
Babunia pyta mnie o witaminy, chciałaby jej coś podawać, ale nie bardzo wiem co i jakie:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='black_sheep']Pytałam o to rtg jak byłam po książeczkę, kurde 60 zł, a wetka mówi, że to raczej nic nie wykaże. Że lepszy byłby rezonans, na który raczej nie ma szans.[/QUOTE]

Owca może i ta twoja wetka fajna ale nie za bardzo mądra. Ludziom też sie foty rtg robi w takich stanach i napewno nie dlatego że nic nie wykazują. Rezonans moja droga a i owszem jest mega dokładny i mega w chugonsa drogi 400-700 zł a wiec nie ma nawet co marzyć jak sie nie ma kasy. Tak czy siak prześwietlić sunie wypada. Nie ma na to kasy, to trudno nieporadzisz i fakt psy własne najważniejsze. Chyba że któraś z ciotek pomoże.

Link to comment
Share on other sites

Ta wetka wcale taka głupia nie jest - jeśli dysk międzykręgowy nie zwapniał, się nie wysunął albo np. nie ma zmian zwyrodnieniowych to najprawdopodobniej nic na RTG nie wyjdzie w odróżnieniu od MRI, które to badanie finansowo jest mocno niedostępne w Polsce. Poza tym od rdzenia kręgowego raczej mamy porażenie spastyczne a nie wiotkie (bo dobrze doczytałam, że było wiotkie?).

Link to comment
Share on other sites

Ważne jest pełne badanie neurologiczne i na tej podstawie pomysł, w którym miejscu układu nerwowego jest problem plus jakie leki dostał i jaki był po nich efekt, bo to też nam daje wskazówkę. RTG jest badaniem dodatkowym. Jeśli wetka to wzięła pod uwagę i uważa że przebieg choroby nie pasuje do chorób uciskowych rdzenia (bo wtedy jest paraliż spastyczny) to mnie nie dziwi, że nie chce osoby nie mającej kasy namawiać na RTG.

Link to comment
Share on other sites

Porażenie jest wiotkie, pies dosłownie się przelewa przez ręce, choć wczoraj już ruszała trochę grzbietem, uciekała przed zastrzykiem;) Kurde szkoda mi wyrzucać kasę, zostały jeszcze zastrzyki na 2 razy, nie wiem czy nie będzie trzeba przedłużyć, wtedy musiałabym dołożyć do nich... szczerze to myślałam, że nie będę musiała wszystkich 5 dawek wykupić i że zostanie mi za 2 dawki których nie kupiłam i z tego dołoże do rtg. Ale dziś muszę je wykupić. Rezonans najbliżej nas jest we Wrocławiu, więc nawet jakbym miała te 400-700 zł na niego to jechać tam autem koszt ogromny, prawie 300 km jest w jedną stronę

Link to comment
Share on other sites

[B]Dżdżowniś[/B], nigdy nigdzie nie byłam zbanowana.
Poza tym:
[quote name='Dżdżowniś'][COLOR=#000000]Zdjęcie potwierdzi bądz wykluczy ; ucisk, zwyrodnienie , stan zapalny[/COLOR][/QUOTE]
Jak przesunięty, uciskający rdzeń krążek nie jest zwapniały, to nic na RTG nie zauważymy, tak samo jak zapalenia korzeni/rdzenia.
[B]black_sheep[/B], nawet jakbyś miała te 400-700zł to najpierw umów się na konsultację do neurologa i on będzie myślał jakie badania zrobić. Porażenie a może niedowład? W każdym razie bardziej bym toksynę jakąś obstawiała.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...