Jump to content
Dogomania

Szczesliwe zakonczenie! Sonia znalazla wspanialy,kochajacy domek!


DORA1020

Recommended Posts

[quote name='pomóżpomagać']Negocjacje idą kiepsko bo 4 pies... ale walczę - uciekłam sie do małego kłamstwa ale może sie dzieki temu dadzą przekonać...[/QUOTE]

ech, widzisz ja nie mogę drugiego wywalczyć z TZ-em :( na razie musi mi wystarczyć półtora ;)

Link to comment
Share on other sites

Sonia pojedzie do Murki.Magda juz jej wyslala 500zl na hotelikowanie.
Teraz potrzebuje koszty transportu/nie wiem ile,ale chyba tak ok.60-70zl/
Potrzebne szczepienie p/wsciekliznie i u Murki musi byc zaszczepiona od wirusowek.
Odpchlanie.
Kto moze pomoc finansowo bardzo prosze o pomoc.
Murka napisala ,ze do niej musi pojechac odrobaczona.Potrzebuje 3 - 4 tabl od robakow

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DORA1020']Sonia pojedzie do Murki.Magda juz jej wyslala 500zl na hotelikowanie.
Teraz potrzebuje koszty transportu/nie wiem ile,ale chyba tak ok.60-70zl/
Potrzebne szczepienie p/wsciekliznie i u Murki musi byc zaszczepiona od wirusowek.
Odpchlanie.
Kto moze pomoc finansowo bardzo prosze o pomoc.
Murka napisala ,ze do niej musi pojechac odrobaczona.Potrzebuje 3 - 4 tabl od robakow[/QUOTE]
Mam zarezerwowane 100 zl dla Soni . Dora , prosze napisz nr konta na PW.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ingrid44']Cicho u Sonieczki :([/QUOTE]
Tak,cicho:(
wprawdzie byl jeden telefon,ale nie chcialam zapeszac,niestety pani nie zadzwonila wiecej
Sonia zostala odrobaczona,bo Murka napisala,ze musi przed wyjazdem byc odrobaczona
ala123 kupila dla Soni tabletki,bardzo jej za to dziekuje:)
no i teraz czekamy na przyjazd po Sonie.

Link to comment
Share on other sites

Sonia dzisiaj do nas przyjechała :)
Wyobrażałam ją sobie na dużo większą :) W rzeczywistości to krępa, średniej wielkości sympatyczna sunia :) Czy była ważona i faktycznie waży 30 kg? Na oko to ma ze 20 kg.
Trochę się martwię jej wiekiem, bo w książeczce wpisane ma, że rok temu miała 6 lat... czyli teraz wypada 7...

Szczepienie na wirusówki ma aktualne, a ważność wścieklizny kończy się... dzisiaj. W piątek będzie u nas wet to ją zaszczepi.
Czy ona jest sterylizowana?

Jutro postaram się o jakieś fotki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Murka']Sonia dzisiaj do nas przyjechała :)
Wyobrażałam ją sobie na dużo większą :) W rzeczywistości to krępa, średniej wielkości sympatyczna sunia :) Czy była ważona i faktycznie waży 30 kg? Na oko to ma ze 20 kg.
Trochę się martwię jej wiekiem, bo w książeczce wpisane ma, że rok temu miała 6 lat... czyli teraz wypada 7...

Szczepienie na wirusówki ma aktualne, a ważność wścieklizny kończy się... dzisiaj. W piątek będzie u nas wet to ją zaszczepi.
Czy ona jest sterylizowana?

Jutro postaram się o jakieś fotki.[/QUOTE]
Ciesze sie,ze juz jest u Was:)
Moze teraz cos ruszy.Sonia nie jest wysterylizowana,ta waga to tak na oko.
Z okresleniem wieku to tez pewnie roznie bywa.Moze jak w piatek bedzie wet to tak w przyblizeniu okresli jej wiek.
Ale to taka kochana sunia i tak dlugo czeka na dom.
Chociaz ostatnio Sara 2011 napisala,ze ktos o nia pytal,tak ladnie to brzmialo co napisali,taka mialam nadzieje,niestety nie napisalai ani nie zadzwonili......

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy cieczka się nie zbliża (a może kończy?)... Tak jakoś nabrzmiałe jest to i owo. Będziemy ją ciachać (u nas to koszt 150 zł)? Bez tego ciężko ją będzie wydać (ludzie się przyzwyczaili, że jak adopcja to pies już wyciachany).
Ona na pewno nie ma 30 kg, jest prawie dwa razy mniejsza od psów, które tyle faktycznie ważą.

Kiedy była odrobaczana (wpiszę do książeczki i za 2 tyg. powtórzę, bo zrobiła koopę taką sobie...)?
I czy była pryskana od pchełek?

Link to comment
Share on other sites

Jesli bedzie miala cieczke to klops....trzeba sie wstrzymac ze sterylka.
Ala123 mowila,ze zglosi Sonie do sterylizacji w Skarpecie Sterylkowej.
To dobrze,ze ma mniej niz 30kg ,bedzie taniej,prawda?:)
Byla odrobaczana 21 stycznia,tuz przed wyjazdem.Nie byla odpchlana.
A co z ta koopka?? Moze stres z powodu zmiany miesjca zamieszkania?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DORA1020']Ciesze sie,ze juz jest u Was:)
Moze teraz cos ruszy.Sonia nie jest wysterylizowana,ta waga to tak na oko.
Z okresleniem wieku to tez pewnie roznie bywa.Moze jak w piatek bedzie wet to tak w przyblizeniu okresli jej wiek.
Ale to taka kochana sunia i tak dlugo czeka na dom.
Chociaz ostatnio Sara 2011 napisala,ze ktos o nia pytal,tak ladnie to brzmialo co napisali,taka mialam nadzieje,niestety nie napisalai ani nie zadzwonili......[/QUOTE]

No niestety, Pani nie odpisywała więc sama do niej napisałam jeszcze raz o Sonię. I otrzymałam odpowiedź [I]" Sonia jest śliczna ale niestety zbyt mała... W sobotę jadę do schroniska po dużego pieska, który też dużo przeszedł... oby był tak kochany jak Sonia... Zyczę jej z całego serduszka ciepłego kąta u kochających ludzi..."[/I]

Tak bardzo żal jest mi Soni:-(.

Link to comment
Share on other sites

Koopka już ok, Fiprex podam jutro, bo sunia się często drapie (ale sierść taka gęsta i sunia wiercipięta i nie mogę tam nic dojrzeć, czy coś łazi).
Był dziś wet, zaszczepił sunię na wściekliznę, wycisnął też gruczoły okołoodbytowe, bo poprosiłam, żeby sprawdził (sunia saneczowała). Powiedział, że może być początek cieczki, ale niekoniecznie. Powiedział też, że jeśli się nawet cieczka zacznie to on może ciachać w tych początkowych dniach. Ząbki sunia nie bardzo pokazać, ale z tego co się udało zobaczyć to wet powiedział, że sunia może mieć te latka, które ma wpisane... Może dokładniej zobaczy przy sterylce.

Ogólnie sunia bardzo grzeczna, karna, wesoła. Na smyczy ładnie chodzi, pięknie załatwia się poza boksem (potem sama do boksu wraca).
Ale czy ona taka łagodna do psów to bym nie powiedziała ;) U nas pokazuje charakterek od samego początku, nie da sobie w kaszę dmuchać. Próbowaliśmy ją zapoznać na wybiegu z dwoma psami (samcami) i... na razie sunia sobie sama spaceruje :)
Szczekać też lubi, zwłaszcza na inne psiaki przez płot :)

Parę fotek z pierwszego dnia (dziś po raz pierwszy Sonia spacerowała bez smyczy, nie było żadnych problemów):

[IMG]http://images64.fotosik.pl/588/383cd49252ed8151.jpg[/IMG]

[IMG]http://images63.fotosik.pl/586/481ce9cdcecbbea3.jpg[/IMG]

[IMG]http://images61.fotosik.pl/586/af1ed55d9ae4f0d0.jpg[/IMG]

A tu z psem mix huskyego (widać, że Sonia jest od niego trochę mniejsza):
[IMG]http://images62.fotosik.pl/588/4493a1324536fd7e.jpg[/IMG]

[IMG]http://images61.fotosik.pl/586/53eaca1ab859dbd2.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...