Jump to content
Dogomania

hop!

Recommended Posts

12 godzin temu, Lida napisał:

Oj ten Kofi. On już chyba nigdy się nie zmieni :-( A Olo jak pieknie zarósł. Sierść taka jedwabista. Sliczny staruszek

Kofi zmienił się, ale miewa gorsze okresy. Teoretycznie powinien dostawać jakiś mocniejszy lek wyciszający. Tylko, że leki zawsze mają skutki uboczne i nie usuwają problemu, a jedynie otępiają psa i ułatwiają życie opiekunowi. Duży wpływ na Kofiego mają zmiany pogody, ciśnienia. 

Olo ma zdrową, gęstą sierść. We wtorek idę z nim do fryzjerki na strzyżenie korygujące. Przede wszystkim trzeba zająć się łapami Olo. Między poduszkami rośnie mu sierść, zbija się, zlepia i utrudnia chodzenie. Pazury rosną w błyskawicznym tempie, ale obcinam je regularnie. :-) 

Czy będziesz chciała, żeby Nemo odwiedził fryzjerkę? Podcinam mu tylko brodę, ale mało fachowo. ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ciągle mamy ten sam skład psiaków. Zero adopcji. Była iskierka nadziei na adopcję Lakiego, ale zainteresowana zamilkła. Większość ludzi nie chce dużych kundelków, dzikusów, lękliwych, starszych, czy problematycznych psów. Zwykle wolą małe, niekłopotliwe pieski. U nas takich aktualnie nie ma i stąd zastój adopcyjny. Nowych psów nie przyjmuję do odwołania.

Wkrótce foty Nemo po wielkiej metamorfozie wizualnej. Wczoraj odwiedził fryzjerki. Tym razem strzyżenie było bardzo krótkie. Nemo dawał czadu, wiercił się, wył, szczekał, gadał. To cud, że nie został ranny. ;-)) Koszt "przyjemności" 50zł. Wykąpałam Nemo w domu. Był bardzo grzeczny. Jest teraz srebrzysty. Wygląda rasowo. Dopiero teraz widać, że jest pięknie zbudowanym, zgrabnym psem. :-)

We wtorek do fryzjerek wybiera się Olo. W zależności od tego, jak będzie się czuł, poczłapie lub pojedzie w psim wózeczku. 

Link to comment
Share on other sites

Dzięki hop! Przeslę pieniądze tuż przed 10.04, czyli lada dzień. Nie wiem, może to ja mam pecha. Po Milusia, który wrócił z adopcji, tez nie bylo zbyt dużo telefonów, a pies mały i ladny. Nędza z biedą. Ludzie chcą psy do budy, "a jak zimno to w chlewik się otwiera" (cyt.) Spróbuję ogłoszena z nowymi zdjęciami Nemo. Dziękuję, ze tak dobrze się opieujesz moimi psami. Są zadbane, zaopiekowane. 

Link to comment
Share on other sites

O 8.04.2016o12:49, Lida napisał:

Dzięki hop! Przeslę pieniądze tuż przed 10.04, czyli lada dzień. Nie wiem, może to ja mam pecha. Po Milusia, który wrócił z adopcji, tez nie bylo zbyt dużo telefonów, a pies mały i ladny. Nędza z biedą. Ludzie chcą psy do budy, "a jak zimno to w chlewik się otwiera" (cyt.) Spróbuję ogłoszena z nowymi zdjęciami Nemo. Dziękuję, ze tak dobrze się opieujesz moimi psami. Są zadbane, zaopiekowane. 

Jeszcze przelew nie dotarł. Wszyscy płacą z dołu - zwykle między 10 a 15 kolejnego miesiąca, ale bywają też poślizgi. Mam stałą rezerwę na zakup karmy, przysmaków, czy drobniejsze wydatki np. weterynaryjne. Także psy są zabezpieczone.

Byłam ciekawa, co z Milusiem. Szkoda, że nikt sensowny nie zadzwonił.

Na zdjęcia Nemo musisz jeszcze poczekać. 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, hop! napisał:

Lida, usunęłaś ogłoszenia Milusia? Nie mogę ich znaleźć na olx. Czy pojechał do DT do Krakowa? Usunąć ogłoszenia Milusia, które zrobiłam?

Tak. Dzękuję Kochana. Ty chyba dawałaś ogłoszenie na Śląsk. I dzięki Tobie się udało :-) Miluś pojechał do Mikołowa. Trafił do cudownego domu, bardzo psiolubnej rodziny. Niszczy jednak jak zostaje sam :-( Ludzie się nie przejmują, ale jest to jednak problem. Pani za miesiąc odchodzi na emeryturę, więc będzie już dłużej w domu, ale lepiej, żeby chłopak nauczył się zostawania w domu. Pieniądze już przesłałam. Przepraszam, że z lekkim opóźnieniem, ale to przez te zawirowania zyciowe. Jeszcze raz bardzo Ci hop! dziękuję!!! 

V__63B7.jpg

V__304B.jpg

V__A6CF.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Lida napisał:

Nemo nie do poznania ;-) Moze wraz z fryzurą zmieni mu się charakter na lepszy. Tak odnowiony moze znajdzie w końcu dom

Na zmianę charakteru nie ma co liczyć. Zresztą Nemo ma sporo pozytywnych cech. Musi się trafić ktoś, kto lubi tego typu psy, ma odpowiednie warunki i znajdzie czas dla swojego pupila. Do bloku Nemo zupełnie się nie nadaje. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...