Jump to content
Dogomania

hop!

Recommended Posts

W ubiegłym tygodniu Karisek miał zabieg usunięcia guzka. W jego przypadku trzeba być czujnym i usuwać nowe zmiany skórne, bo ma stwierdzoną mastocytomę. To już trzeci usunięty guzek. I tym razem badanie histopatologiczne wykazało, że to zmiana nowotworowa. Karis zniósł zabieg super. Dzień po zabiegu uznał, że może się wytarzać... Co tam rana i zagrożenie, że skóra się rozejdzie. ;-) Cięcie było duże, bo trzeba usuwać spory obszar skóry wokół guzka, skóra naciągnięta, a stare smoczysko fika. ;-) Gdyby nie mastocytoma, to Karis byłby 12-letnim okazem zdrowia. :-)

Reszta psiaków w dobrej formie i niech tak zostanie jak najdłużej. :-) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Co u nas słychać?

Źle bardzo.

Szerzy się lenistwo...

Z każdym dniem przybiera na sile.

Futrzakom się nie chce nic, bo tak gorąco. Uff-puff. I jeszcze trawa taka wysoka, biedaki muszą kicać, wysilać się niebywale. Chciałoby się tylko jeść i leżeć, drzemać, spać i pielęgnować lenistwo. A tu męczą, dręczą, przeszkadzają. Co to za życie?!

Maja w ramach zemsty podarła skarpetkę. Pewnie podarłaby też drugą, ale za bardzo się zmęczyła zniszczeniem tej pierwszej i miała zamiar odpocząć. Odpoczynku nie było, była sesja zdjęciowa. Maja musiała pozować i to z kokardką na szyi... Z kokardką w kwiatki, zupełnie brzydką. Może komuś ta kokardka w oko wpadnie i razem z nią Maja. Jakby co, to Maja wie, jak zrazić zainteresowanych adopcją. Pokaz brzydkich min i niegrzecznych zachowań zawsze jest skuteczny. Nie tak łatwo pozbyć się Majuty. ;-)) A oto i ona... ;-))

Majuta.JPG

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.05.2018 o 10:19, b-b napisał:

Majuta.JPG

TAAAAAKIE zdjęcie na pewno przyciągnie czyjąś uwagę! :)

Co za całuśna sunia :D

Przyciągnąć przyciągnie, ale czy skłoni do adopcji? ;-) 

Maja ma mnóstwo zdjęć. To typ modelki. :-) Ma w życiu pecha. Jako szczeniak trafiła do kiepskiego schroniska, potem do DT, z którego została odebrana interwencyjnie. Potem był kolejny DT, ale nie poradził sobie z jej temperamentem i skłonnością do niszczenia. I tak trafiła do hotelu kojcowego przy stadninie koni. Uciekała i psociła. Znalazła DS, ale szybko z niego wróciła. W końcu trafiła do mnie. Zmieniła się na pozytyw. Zna podstawowe komendy, jest posłuszna, nie ucieka przez ogrodzenie, chociaż potrafi pokonać każde. Jest energiczna i trochę psotna. Taka jest i taką ją trzeba zaakceptować. Zdarzało się, że ktoś się interesował jej adopcją, ale ostatecznie rezygnował. Zresztą nie były to odpowiednie dla Majki domy i pewnie szybko by z nich wróciła. 

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, b-b napisał:

Witać ,że jest mu u Ciebie dobrze :)

Staram się, żeby wszystkim psiakom było dobrze, ale nie wszystkie to doceniają. Mika na przykład jest z tych niedoceniających. ;-))  

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Lidka, jak Ci się podoba druga dziewczyna Kofisia? :-)) W przeciwieństwie do Natki inteligencją dorównuje Kofiemu. Pierwsze dni z Frezją były okropne, ale udało się opanować sytuację i każdy dzień przynosi poprawę. Kofi zaakceptował Frezję bez problemu. Niesamowita para. :-) Wątek Frezji: KLIKNIJ.

FreKof.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 3.07.2018 o 22:32, Lida napisał:

No cudna z nich para. Miłość kwitnie. Po pyszczku widać, ze Kofiś nie pierwszej młodości, ale wigoru to mu chyba nie brakuje ;-)

Wigoru mu na pewno nie brakuje. Ma go w nadmiarze. ;-) 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mamy rok 2019. Nie wiem, czy to powód do wielkiej radości. Na pewno cieszę się, że udało się przetrwać sylwestrową noc. Pogoda sprzyja, deszczyk pada, błotko, kałuże, więc strzelaniny dużo mniej. ;-) Nikt nie uciekł, nikt nie zaginął, wszyscy przeżyli. :-)) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Lidka, dzięki za zaglądanie i "lajki". :-))

Obiecałam fotki Kofisia. Mam, skromne, bo ciągle coś. A to ciemno, a to czasu za mało, a to wystrzały... Albo w miejsce Miki, która została adoptowana, pojawia się małe, super dzikie, płci żeńskiej o wyglądzie Dosi i dziurkuje mi prawą dłoń... ;-)

Jeżeli chodzi o wiek Kofidła, to 13 lat ma na pewno, a ja obstawiam, że bliżej 14. Z wiekiem stał się dużo mniej problematyczny i bardziej adopcyjny. Może to błąd, że nie szukasz mu domu. Sama nie wiem. 

Teraz je karmę Happy Dog Supreme Fit & Well Senior (KLIKNIJ), po 250 g dziennie (musi dostawać trochę więcej, niż w zaleceniach, bo na karmach dla seniorów chudnie). Jak chcesz, możesz mu kupować karmę sama, ale po skończeniu mojej. 

1K1.JPG

1K2.JPG

1K3.JPG

1K4.JPG

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Lida napisał:

Dziękuję za zdjęcia. Widać już bardzo po nim wiek. Mordka siwiuteńka. Co do reszty, to zadzwonię i pogadamy. 

 

Kofi wkroczył w taki etap wiekowy, że teraz może się "posypać" zdrowotnie i niedołężnieć z każdym miesiącem. Już trochę gorzej słyszy i widzi, potrzebuje więcej snu, szybciej się męczy, bywa nieporadny. Ogólnie jak na ten wiek jest w dobrej formie, nie ma co narzekać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...