Jump to content
Dogomania

Czy sprawa Ozzego uległa umorzeniu??


Formica

Recommended Posts

Poniewaz gnąbi mnie Pani z radia chcąc wiedziec cos wiecej musze wiedziec czy sparwa Ozzego dalej się toczy?? czy zostało złożone odwołanie od decyzji prokuratora? i od wyników drugiej sekcji?
Wiem ,ze Ania _w nie skaładała odwołania , ale miało sie tego podjąc fundacja Emir koordynująca sprawe , a głównie prawnik ja reprezentujący zdaje się , ze Tanitka??

Bo jak dla mnie informacje w wątku informacyjnym są mgliste , miało zostac złozone , ale nie wiadomo czy zostało?? a Emir sie nie odzywa na gg.
Bede wdzieczna za odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Formica']Poniewaz gnąbi mnie Pani z radia chcąc wiedziec cos wiecej musze wiedziec czy sparwa Ozzego dalej się toczy?? czy zostało złożone odwołanie od decyzji prokuratora? i od wyników drugiej sekcji?
Wiem ,ze Ania _w nie skaładała odwołania , ale miało sie tego podjąc fundacja Emir koordynująca sprawe , a głównie prawnik ja reprezentujący zdaje się , ze Tanitka??

Bo jak dla mnie informacje w wątku informacyjnym są mgliste , miało zostac złozone , ale nie wiadomo czy zostało?? a Emir sie nie odzywa na gg.
Bede wdzieczna za odpowiedź.[/quote]

W marcu ( po decyzji prokuratury o umorzeniu), Kancelaria Tanitki ( reprezentująca Fundację Emir), wystąpiła do prokuratory z pismem o przesłanie piesemnego uzasadnienia tej decyzji.
[B]7-go maja[/B] prokuratura przesłała pismo z odmową udostepnienia akt ( jeszcze nie wiem dlaczego), [B]9-go maja[/B] zostało wysłane pismo z zażaleniem na decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa. Reasumując sprawa Ozzy'ego nadal się toczy.

Link to comment
Share on other sites

odwolanie w sprawie umorzenia sledztwa miala zlozyc Fundacja Emir.

Dlaczego ja nie zlozylam:
po pierwsze - mimo szumu medialnego mialam wrazenie, ze zostalam z tym calkowicie sama,

po drugie - mimo prosby o przeslanie podobno skladanych pism 1) podwazenie opinii bieglego (II sekcja zwlok), 2) o zmiane prokuratury nic do dnia dzisiejszego nie dostalam.

koniec koncow - nie wiem czy odwolanie i jakie wczesniejsze pisma zostaly zlozone..

Link to comment
Share on other sites

Oprócz znęcania Ania zawiadamiała o przywłaszczeniu. Rozumiem, że skoro Funadcja Emir nie pomogła Ani w złożeniu zażalenia w tej sprawie to sprawa jest prawomocnie, raz na zawsze zakończona, a toczy się ewentualnie sprawa w przedmiocie znęcania.

W tym miejscu od razu zaznaczam, że moje wątpliwości kieruję do Fundacji Emir a nie do Tanitki, która i tak podziwiam, że zajmuje się ta sprawą i tak długo wytrwała.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Frotka']Oprócz znęcania Ania zawiadamiała o przywłaszczeniu. Rozumiem, że skoro Funadcja Emir nie pomogła Ani w złożeniu zażalenia w tej sprawie to sprawa jest prawomocnie, raz na zawsze zakończona, a toczy się ewentualnie sprawa w przedmiocie znęcania.

W tym miejscu od razu zaznaczam, że moje wątpliwości kieruję do Fundacji Emir a nie do Tanitki, która i tak podziwiam, że zajmuje się ta sprawą i tak długo wytrwała.[/quote]

Ania uzyskała stosowna pomoc do złożenia zażalenia - nie jestem upoważniony do wyjaśnienia dlaczego zrezygnowała z jego złożenia ( powodów było więcej niż Ania podała).
Skoro już jesteś, to może w końcu się dowiemy czy Ty, lub organizacja która reprezentujesz, złożyła jakiekolwiek zawiadomienie, zażalenie etc., a jeśli nie - to dlaczego? Pytam, bo w końcu to Ty od samego poczatku deklarowałaś nam pomóc ( i to przed kamerami).

Link to comment
Share on other sites

To nie ja prowadzę te sprawę i nie ja musze się tłumaczyć.

Ale jeśli pytasz to odpowiem - [B]tak, złożyłam zawiadomienie w sprawie Ozziego.[/B] Zrobiła to nie tylko moja organizacja (Krakowski toz + VIVA) ale tez inne, zaprzyjaźnione z nami .

Link to comment
Share on other sites

No i znowu. Ja nie pytałam czy i co ktos mógł zrobić tylko o konkrety.
Prosze nie odwracac kota ogonem.
[B]Haga[/B] napisała ze sprawa jest umorzona,
[B]Ania_w[/B] ,ze nie złozyła odwołania , a
[B]Medar[/B] ,ze zostało wysłane zazalenie na decyzje o umorzeniu sprawy.
Medar, Ha-ga wypowiadacie się jako reprezentanci Fundacji?? - bo zeznania się różnia :lol:
komu mam wierzyć??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Frotka']Osoby które miały styczność z tą sprawą wiedzą jak wyglądał mój w niej udział i dlaczego nigdy wiecej nie zdecyduję się na współpracę z kimś kto nie jest polecony i kogo nie znam osobiście.[/quote]

Dziekuję za odpowiedź.
Skoro osobiście poznałaś Anię_W, Krzysia_KRK, Elę , to rozumiem że chodzi o moją osobę ( nie poznaliśmy się osobiście i nie zostałem "polecony"). Nadal nie rozumiem dlaczego więc nie pomogłaś osobom j/w. Rozmawiałem z Kariną kilkakrotnie i znam treść rozmów (może nie wszystkich?) . [B]Powtarzam : Ania_W uzyskała stosowną pomoc w złożeniu zażalenia.[/B]
Zresztą pytanie do Ani: czy ja kłamię??

ps.skoro złożyliście zawiadomienie, to rozumiem że także zażalenie?.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Formica']No i znowu. Ja nie pytałam czy i co ktos mógł zrobić tylko o konkrety.
Prosze nie odwracac kota ogonem.
[B]Haga[/B] napisała ze sprawa jest umorzona,
[B]Ania_w[/B] ,ze nie złozyła odwołania , a
[B]Medar[/B] ,ze zostało wysłane zazalenie na decyzje o umorzeniu sprawy.
Medar, Ha-ga wypowiadacie się jako reprezentanci Fundacji?? - bo zeznania się różnia :lol:
komu mam wierzyć??[/quote]

Nie wiem kim jest Haga, ale napisała prawdę tz. gdzie jest scan dokumentu i tylko tyle, Ania_W także prawdę, bo zrezygnowała ze złożenia odwołania, choć było już gotowe pismo napisanę przez Iwonę ( miała ku temu ważne powody). Ja przekazałem informacje które uzyskałem dzisiaj od sekretarki Tanitki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='medar'] [B]Powtarzam : Ania_W uzyskała stosowną pomoc w złożeniu zażalenia.[/B]
Zresztą pytanie do Ani: czy ja kłamię?? [/quote]

aby wszystko bylo jasne:
1) fragment rozmowy z Medarem na gg:
Medar (27-03-2007 13:32)
Cześć Aniu, rozmawiałem z Agata Balu, sugerowała abyś w sprawie ewentualnej pomocy prawnej porozmawiała z Osuchową z krakowskiego TOZ-u. Dzwonili do mnie i Krystyny z telewizji lubińskiej.
Ja (27-03-2007 13:36)
Jurku ale to ja mam rozmawiac czy Emir?
Medar (27-03-2007 13:37)
Emir ma obsługę prawna poprzez Tanitkę, tu chyba chodziło o pomoc Tobie
Ja (27-03-2007 13:38)
tylko ze u mnie
Ja (27-03-2007 13:38)
skonczyl sie termin
Ja (27-03-2007 13:38)
a dokladnie jutro sie konczy
Medar (27-03-2007 13:38)
kiedy otrzymałas pismo?
Ja (27-03-2007 13:39)
w czwartek
Ja (27-03-2007 13:39)
od razu do was dzwonilam
Medar (27-03-2007 13:39)
hm.., no to jeszcze jest czas


Ja (28-03-2007 11:33)
Jurku powiem tak.. nie chce abys mój opór odebral jako lenistwo czy „olanie sprawy”. Jeżeli Emir będzie składała odwolanie zrobie wszystko aby jej w tym pomoc, będę kombinowac z Wajrakiem, nagłaśniać sprawe itp. Sama natomiast boje się składać odwolania jako ja bo.. po pierwsze boje się ze zostane z tym sama a wtedy nie dam rady rodzina W. zje mnie żywcem, nie mam funduszy na prawnika itp. A co jezeli przegram? Jestem jako rodzina zastepcza dla dziewczynki, nie mogę jej w żaden sposób narazic
Medar (28-03-2007 11:34)
spokojnie, zreszta jedno odwołanie wystarczy, musza rozpatrzyć

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania_w']ciagle nie moge zrozumiec jednej rzeczy..

dlaczego "sprawa Ozziego" zamiast łaczyc caly czas dzieli?[/quote]

No właśnie.
Dodam tylko że po naszej rozmowie, wykonałem kilkanaście telefonów do pani Iwony D. (Onek) z Wrocławia oraz kancelarii Tanitki. Zostały przefaksowane wszystkie dostępne materiały( od Tanitki i ode mnie do p.Iwony), w wyniku czego powstało dla Ani_W pismo z tekstem zażalenia ( jeszcze w terminie odwoławczym).
Pismo te otrzymała także Tanitka.

[B]Frotko - czy taka odpowiedź jest wystarczająca? [/B]
[COLOR=red][B]Czy Wy otrzymaliscie z prokuratury uzasadnienie umorzenia i czy napisaliscie zażalenie?[/B][/COLOR]

[B]ps. [/B]wiadomość z ostatniej chwili poparta dokumentami ( przyszedł faks).
Prokuratura przysłała "Zarządzenie o odmowie udostępnienia akt sprawy" , a Kancelaria wysłała "Zażalenie na odmowę doręczenia postanowienia o umorzeniu śledztwa wraz z uzasadnieniem".

Link to comment
Share on other sites

zapomnialam dodac, ze dostalam zazalenie ktore mialam zlozyc. Napisala je "Onek" ktora juz na poczatku deklarowala swa pomoc i mimo, iz wczesniej z niej nie skorzystalismy, to nadal ja podtrzymala. Jeszcze raz bardzo dziekuje! Oczywiscie zostalo ono napisane na podstawie przeslanych przez Tanitke i Medara na moja prosbe wszystkich dokumentow dotyczacych sprawy.

Link to comment
Share on other sites

ha.ga to ja:roll: . Nie jestem przedstawicielem żadnej fundacji, tylko akurat przeglądałam wątek informacyjny i znalazłam skan dokumentu stwierdzającego umorzenie sprawy, więc napisałam, że jest decyzja o umorzeniu. Niestety nic więcej nie wiem

pozdrawiam wszystkich

Link to comment
Share on other sites

[quote name='medar'][B]ps. [/B]wiadomość z ostatniej chwili poparta dokumentami ( przyszedł faks).
Prokuratura przysłała "Zarządzenie o odmowie udostępnienia akt sprawy" , a Kancelaria wysłała "Zażalenie na odmowę doręczenia postanowienia o umorzeniu śledztwa wraz z uzasadnieniem".[/quote]

Z tego co piszesz wynika, że Emir nie brała udziału w tym postepowaniu (nie wykonywała uprawnień pokrzywdzonego w rozumieniu art.39 1 Ustawy o ochronie zwierząt). Stroną postępowania była tylko Ania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Frotka']Z tego co piszesz wynika, że Emir nie brała udziału w tym postepowaniu (nie wykonywała uprawnień pokrzywdzonego w rozumieniu art.39 1 Ustawy o ochronie zwierząt). Stroną postępowania była tylko Ania.[/quote]

Prokuratura powołała się na art.39 1 Ustawy o ochronie zwierząt i odmówiła wglądu do akt i przesłania uzasadnienia umorzenia śledztwa.
[B]1[/B]. W prowadzonej sprawie (4Ds 933/06) udział Fundacji Emir został zgłoszony w charakterze oskarzyciela posiłkowego.
[B]2[/B]. 31 sierpnia 2006 r. Fundacja Emir złożyła w Prokuraturze zawiadomienie o przestępstwie. Ponieważ zadaniem satutowym Fundacji jest walka z okrucieństwem wobec zwierząt, stwierdzić nalezy że, stała się ona pokrzywdzonym w myśl art.49 p.1 kpk. Fundacja nie realizuje norm ochrony prawnej jakielkolwiek osoby, ale zwierzęcia.
[B]3[/B].Ania_w miała status pokrzywdzonej , bowiem to ona przekazała psa podejrzanej, lecz jej udział w sprawie miał na celu ochronę jej dóbr prawnych jako opiekunki psa.
[B]4[/B]. Fundacja była i jest stroną niniejszego postepowania, a zatem jest stroną której w myśl art.306 p.1 kpk. należy doręczyć postanowienie o umorzeniu śledztwa - od którego służy jej prawo wniesienia zażalenia.
[B]5[/B].Zarządzenie o odmowie narusza prawo strony ( pokrzywdzonego) do realizowania jego praw procesowych.
[B]6[/B].W tej sprawie jest więcej niż jedna osoba zgłaszająca popełnienie przestępstwa, które uzyskały status pokrzywdzonego i które w toku postepowania przygotowawczego działały niezależnie od siebie.
[B]7[/B].Skoro Ania_w nie złożyła zażalenia na postanowienie o umorzeniu sledztwa, to zgodnie z art.39 ustawy o ochronie zwierząt, tym bardziej organizacje społeczne mogą podejmować działania procesowe jako pokrzywdzony.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Beata_Dorobczyńska']Że co ??? :crazyeye:[/quote]

[FONT=Arial][FONT=Verdana][SIZE=2][B]Plebiscyt miesięcznika „Mój Pies” Serce dla Zwierząt. Nagrode otrzymuja osoby,ktore wyrozniaja sie w niesieniu czworonogom pomocy.[/B][/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Arial][B][FONT=Verdana][SIZE=2][/SIZE][/FONT][/B][/FONT]
[B][FONT=Arial][FONT=Verdana]Krystyna Sroczyńska[/FONT][/FONT][/B][FONT=Arial][FONT=Verdana], prezes fundacji Emir - za [B]zorganizowanie[/B] akcji „Stop okrucieństwu”
Akcję zainspirował tragiczny los Ozzy'ego (psa w typie golden retrievera), który wstrząsnął miłośnikami zwierząt. Bezdomny, schorowany zwierzak został po [/FONT][/FONT][FONT=Arial][FONT=Verdana][SIZE=2]adopcji bestialsko zamordowany. „Stop okrucieństwu” to akcja zbierania podpisów pod petycją do prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w sprawie zmian w ustawodawstwie. Wśród postulatów znalazły się m.in. regulacje dotyczące ograniczenia nadmiernego rozrodu psów czy uznanie znęcania się nad zwierzęciem za czyn o wysokiej szkodliwości społecznej. Petycję podpisało ponad 92 tys. osób. [/SIZE][/FONT][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...