Jump to content
Dogomania

3 piękne sunie potrzebują pomocy - bardzo trudna sytuacja. PILNA POMOC - Inowrocław


Bazyliszek

Recommended Posts

Skontaktowała się dziś ze mną pewna kobieta prosząc o pomoc ponieważ nie radzi sobie ze swoimi psami i chciałaby znaleźć im nowe domy. Sytuacja pani sią bardzo pokomplikowała ponieważ nie pracuje musiała przeprowadzić się do rodziców a ze sobą zabrała 2 dzieci i 3 psów co niestety przerasta tą rodzinę. Pomoc dla suń nie jest potrzebna tylko w formie DS one potrzebują wszystkiego... Karmy odpowiednich smyczy i obroży oraz kagańcy oraz funduszy na szczepienia i sterylizację. Ponieważ właśnie przez brak tych funduszy sytuacja tak się skomplikowała. Pani mając jedną sunię najstarszą (amstaff) nie dopilnowała jej i tak pojawiła się rudo biała sunia która później kiedy dorosła urodziła białą sunię. I w ten sposób niestety powstało stado. Najstarsza sunia jest w miarę ułożona. Jednak kolejne nie do końca co kiedy są w grupie się kumuluję. Teraz trochę o samych suniach :
[IMG]http://i43.tinypic.com/t6rqcj.jpg[/IMG]
najstarsza z suczek ma 4 lata jest mamą rudej a babcią białej. Jako jedyna nie wykazuje agresji w stosunku do ludzi jednak kiedy są wszystkie razem ona również pokazuje ząbki. Jest nieszczepiona niewysterylizowana bardzo przywiązana do właścicielki.
2 sunia:
[IMG]http://i44.tinypic.com/2qs8593.jpg[/IMG]
Sunia ma 2 lata jest mamą białej suczki. Jest dość agresywna na spacerze zerwała się ze smyczy i ugryzła przechodnia kiedy wychodzi na spacer żadnego człowieka nie ominie spokojnie również jest niezaszczepiona i niewysterylizowana
3 sunia
[IMG]http://i42.tinypic.com/9ut3j9.jpg[/IMG]
najmłodsza bo zaledwie kilkumiesięczna a najwięcej w niej agresji jeszcze nie miała pierwszej cieczki ale również jest niezaszczepiona i niewysterylizowana.




Sytuacja panią przerosła zgadza się na oddanie wszystkich zwierząt oraz na ich sterylizacje ale do tego potrzebna jest pomoc. Jeśli ktoś może jakoś wspomóc psią rodzinę albo ma jakieś pomysły na rozwiązanie sytuacji bardzo proszę o pomoc

Edited by Bazyliszek
Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']spróbuj skontaktować się z fundacjami od amstafów
może będa mogły pomóc w szukaniu domów
albo przejąć psy[/QUOTE]

A ma ktoś może namiary na osoby które tu na forum zajmują się tymi pieskami? Zaraz założę suną wątek na forum fundacji ast

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bazyliszek']A ma ktoś może namiary na osoby które tu na forum zajmują się tymi pieskami? Zaraz założę suną wątek na forum fundacji ast[/QUOTE]

jak sobe przypomnę albo ktoś wpadnie mi w oczy to dam znac
teraz jakieś zacmienie mam

napisz gdzie znajdują sie psy w pierwszym poście
albo i w tytule watki, moze to scianie miejscowe osoby

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']jak sobe przypomnę albo ktoś wpadnie mi w oczy to dam znac
teraz jakieś zacmienie mam

napisz gdzie znajdują sie psy w pierwszym poście
albo i w tytule watki, moze to scianie miejscowe osoby[/QUOTE]


Super będę bardzo wdzięczna :) Miejscowość już dopisana

Link to comment
Share on other sites

Na przykładzie właścicielki psów widać, że głupota ludzka nie ma granic:( Czy Pani ta nie wie skąd się biorą szczeniaki? Wydaje mi się, że tutaj trzeba jakiegoś specjalisty od psów agresywnych, nie znam się zupełnie na agresywnych psach, a wsparcia finansowego nie udzielę - nie mam już funduszy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agusiazet']Na przykładzie właścicielki psów widać, że głupota ludzka nie ma granic:( Czy Pani ta nie wie skąd się biorą szczeniaki? Wydaje mi się, że tutaj trzeba jakiegoś specjalisty od psów agresywnych, nie znam się zupełnie na agresywnych psach, a wsparcia finansowego nie udzielę - nie mam już funduszy.[/QUOTE]
Pani się w tym wszystkim niestety pogubiła dopuściła do sytuacji której być nie powinno...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agusiazet']Najłatwiej powiedzieć pogubiłam się i czekać na pomoc innych, czy Pani sama coś robi w sprawie ratowania swoich psów?[/QUOTE]
Cóż pani na własną rękę szuka domu dla nich z marnym skutkiem jednak jednego pieska udało jej się wydać do rodziny bo wcześniej stadko liczyło 4 sztuki. W tym momencie po wykładzie z mojej strony dotyczącym psów i opieki nad nimi wykazała chęć pracy z suczkami względem poprawy nieco ich zachowania.

Link to comment
Share on other sites

Najwazniejsze jest tez to zeby wlascicielka je zaszczepila na wscieklizne. Psy sa agresywne, ktorys kogos zaatakuje i jak zostanie to zgloszone to beda ogromne problemy! To nie jest ogromny koszt, a mandaty w razie gdyby ktos sie dowiedzial o nieszczepionych (i agresywnych!) psach beda wielokrotnie drozsze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Macia']Najwazniejsze jest tez to zeby wlascicielka je zaszczepila na wscieklizne. Psy sa agresywne, ktorys kogos zaatakuje i jak zostanie to zgloszone to beda ogromne problemy! To nie jest ogromny koszt, a mandaty w razie gdyby ktos sie dowiedzial o nieszczepionych (i agresywnych!) psach beda wielokrotnie drozsze.[/QUOTE]
Już jedna sytuacja taka się zdarzyła niestety problemy pani miała z tego powodu ale to nic nie zmieniło

Link to comment
Share on other sites

[quote name='darunia-puma']sądzę że skoro ktoś zainteresował się najstarszą sunią i ma wobec niej poważne plany ( nie rozpłodowe, bo ona jest najbardziej z tego co widać na zdjęciach amstaffowa ) sam się zajmie szczepieniem i może sterylką - OBY KOCHANI OBY!!![/QUOTE]
Suczka znalazła domu mieszka w domu na wsi z dużym dobrze ogrodzonym ogrodem. Pan to były policjant który pracował z psami. Sterylizację już ma umówioną w gabinecie u mojego znajomego weta więc będę miała kontrolę nad tym że zostanie wysterylizowana.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...