Jump to content
Dogomania

Wds 2014 finlandia/helsinki/


krzysio

Recommended Posts

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam
Jadę na WDS 2014 na piątek 08.08.2014. Wyjeżdżamy w środę z Katowic, przez Warszawę a powrót planujemy na sobotę/niedzielę (już w domu). Mamy jeszcze 2 wolne miejsca w Vanie z małymi pieskami i skromnym bagażem.
Jeśli ktoś poszukuje jeszcze przejazdu to proszę o telefon : 501-015-510
Pozdrawiam
Tatiana

Link to comment
Share on other sites

[quote name='thina']Witam
Jadę na WDS 2014 na piątek 08.08.2014. Wyjeżdżamy w środę z Katowic, przez Warszawę a powrót planujemy na sobotę/niedzielę (już w domu). Mamy jeszcze 2 wolne miejsca w Vanie z małymi pieskami i skromnym bagażem.
Jeśli ktoś poszukuje jeszcze przejazdu to proszę o telefon : 501-015-510
Pozdrawiam
Tatiana[/QUOTE]


edit: 22.02.2014
Ogłoszenie już jest nieaktualne. Mamy już cały komplet :cool1:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Czy ktoś byłby tak uprzejmy aby podać mi namiary na tani prom do Helsinek tak aby psy mogły być poza autem, np w klatce?
Znalazłam kilka firm dot. promów i bardzo różne ceny /nawet 100% różnicy w cenie/ u nich ale nie znam na tyle angielskiego aby sobie z tym poradzić i znaleźć jak podróżują psy i jakie są opłaty.

Link to comment
Share on other sites

Osobiście mam nadzieję jechać na całe show. Szukam osób chętnych do wspólnego noclegu - aby i raźniej było. Już trochę "grzebałam" po hotelach i hostelach i znalazłam kilka tanich, także gdyby ktoś był zainteresowany przyłączeniem się, proszę o kontakt. ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 4 weeks later...

Mam pytanie co do przelewu za tą wystawę mam problem z SWIFT/BIC który mam wybrać mam takie opcje :





[TABLE]
[TR]
[TD="width: 19%"] DABAFIHHCAP
[/TD]
[TD="width: 41%"] DANSKE BANK PLC
[/TD]
[TD="width: 12%"] HELSINKI
[/TD]
[TD="width: 25%"] FI - FINLANDIA
[/TD]
[TD="width: 4%"]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 19%"] DABAFIHHCLS
[/TD]
[TD="width: 41%"] DANSKE BANK PLC
[/TD]
[TD="width: 12%"] HELSINKI
[/TD]
[TD="width: 25%"] FI - FINLANDIA
[/TD]
[TD="width: 4%"]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 19%"] DABAFIHHXXX
[/TD]
[TD="width: 41%"] DANSKE BANK PLC
[/TD]
[TD="width: 12%"] HELSINKI
[/TD]
[TD="width: 25%"] FI - FINLANDIA
[/TD]
[TD="width: 4%"]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 19%"] DABAFIHXXXX
[/TD]
[TD="width: 41%"] DANSKE BANK
[/TD]
[TD="width: 12%"] HELSINKI
[/TD]
[TD="width: 25%"] FI - FINLANDIA
[/TD]
[TD="width: 4%"]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 19%"] PROEFIH1XXX
[/TD]
[TD="width: 41%"] DANSKE BANK A/S HELSINKI BRANCH
[/TD]
[TD="width: 12%"] HELSINKI
[/TD]
[TD="width: 25%"] FI - FINLANDIA
[/TD]
[TD="width: 4%"][/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego nikt z Was nie leci samolotem? Ja za bilet zaplacilem 590 zl (Finnair) + 70 euro za psa na pokladzie + 100 euro za psa pod pokladem (w dwie strony).

Sam przejazd autem z Czestochowy kosztowalby mnie ok. 2000 zl. Do tego prom w dwie strony 200 euro :)

Dlatego najtansza i najwygodniejsza opcja to samolot + taxi ;)

Link to comment
Share on other sites

Paweł z małym psem koszty są inne niż 30 kg psa...


[quote name='pawelg']Dlaczego nikt z Was nie leci samolotem? Ja za bilet zaplacilem 590 zl (Finnair) + 70 euro za psa na pokladzie + 100 euro za psa pod pokladem (w dwie strony).

Sam przejazd autem z Czestochowy kosztowalby mnie ok. 2000 zl. Do tego prom w dwie strony 200 euro :)

Dlatego najtansza i najwygodniejsza opcja to samolot + taxi ;)[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='irishsetters']Ponawiam pytanie do tych którzy jadą samochodem, orientowaliście się już w sprawie promu? Koszta za psy, samochód itd.[/QUOTE]

Koszt za samochód, za osoby i za psy wyliczy się automatycznie po wpisaniu marki samochodu, ilości osób, etc.
Można wszystko obliczyć tutaj :
[URL]http://www.directferries.pl/prom_do_helsinki.htm[/URL]

Czy ktoś wie jak wygląda podróż promem dla psów? Mają zostać w samochodzie czy mogą być na zewnątrz albo w kajucie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NESTOR.NOTABILIS']Czy ktoś wie jak wygląda podróż promem dla psów? Mają zostać w samochodzie czy mogą być na zewnątrz albo w kajucie?[/QUOTE]
Właśnie tak przeglądam różne strony i widzę, że to zależy od linii i konkretnego statku. Np. wymienione na podanej wyżej stronie Eckerö Line podaje, że pies może podróżować w samochodzie (ale nie w terminie od 1 maja do 31 sierpnia ze względu na temperatury), w innym wypadku należy wykupić kabinę. Tallink Silja Line podaje, że statki Star i Superstar mają kennele, które można wykupić, podróżując Europą, Star i Superstar można wykupić kabinę przyjazną zwierzętom (max. 3 zwierzęta na kabinę) albo zostawić psa w samochodzie (bezpłatnie).

Link to comment
Share on other sites

no to dajcie znac, jak juz cos ustalicie. my tez jestesmy na etapie wstepnej ogranizacji podrozy. na szczescie odadla nam rezerwacja hotelu, bo bedziemy mieszkac z naszymi rosyjskimi hodowcami, ale jakos do tych helsinek trzeba dotrzec. my na pewno bedziemy jechac autem z trzema seterami, wiec troche duza rodzina.
szukam najtanszej opcji, bo bardzo bysmy chcieli dluzej tam w tej skandynawii posiedziec, bo nigdy tam jeszcze nie bylismy, a nasze psy sa zaprawionymi podroznikami i rozne niewygody nie sa im straszne.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='irishsetters']Ponawiam pytanie do tych którzy jadą samochodem, orientowaliście się już w sprawie promu? Koszta za psy, samochód itd.[/QUOTE]

My płyniemy Viking Line (Tallin - Helsinki). Samochód Ford Galaxy, 4 osoby, 4 psy. Koszt biletu dla tej wesołej gromadki - 233 EUR w dwie strony. Robiliśmy rezerwację w styczniu.
Psy będą w samochodzie, ale czas przeprawy to tylko 2 godz.

Link to comment
Share on other sites

Mam prośbę o poradę.
Zgłosiłam mojego psa do klasy użytkowej, ale obsługa zgłoszeń - jedna taka pani - kwestionuje załączony Certyfikat Użytkowości, ponieważ według niej 1) certyfikat powinien być w języku en, fr, de, sp 2) wynik powinien być w tych językach.
Nic nie daje wskazywanie Pani, że taki właśnie ten certyfikat jest, we wszystkich tych językach i w polskim.
To taki normalny certyfikat, z pieczątką naszego ZK i Pana Brabletza, w lewym dolnym rogu, jak wkażdym innym certyfikacie pisze jak byk: "left bottom corner: "the dog has successfully finished the required working trials and is entitled to be Registered in the working class at All FCI exhibitions (according to the decision taken by the general assembly of the FCI in Madrid 1983). " ale Pani dalej się upiera, że moje zgłoszenie jest NIE WAŻNE! chociaż przecież nawet gdyby rzeczywiście certyfikat nie odpowiadał wymaganiom, to powinna mnie, jeśli już, to przenieść do klasy otwartej.
Moje pytanie jest na jaki adres mailowy, gdzie to można zareklamować, kto mi może pomóc?

Pierwszy raz zdarza mi się taka historia, pies jest CIB, w zeszłym roku na światówce też był w użytkach, w wielu krajach był wystawiany w użytkach i nigdy nikt nie kwestionował tego - jedynego obowiązującego u nas - dokumentu. :(

Edited by pierozek_monika
literówka
Link to comment
Share on other sites

Sorry for the late reply, I was checking this in more detail with the Finnish Kennel Club.

So unfortunately, as we don’t understand Polish, we cannot enter your dog in working class, even though the WCC form in in English. We have no way of knowing is the result good enough according to the Finnish Dog Show rules.

Your dog has to registered in open class, unless you get a WCC from the Polish Kennel Club, that has the result in one of the FCI official languages.

You can also get the dog in champion class, if you wish to do so, please send us a copy of the dog’s champion certificate.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pierozek_monika']Sorry for the late reply, I was checking this in more detail with the Finnish Kennel Club.

So unfortunately, as we don’t understand Polish, we cannot enter your dog in working class, even though the WCC form in in English. We have no way of knowing is the result good enough according to the Finnish Dog Show rules.

Your dog has to registered in open class, unless you get a WCC from the Polish Kennel Club, that has the result in one of the FCI official languages.

You can also get the dog in champion class, if you wish to do so, please send us a copy of the dog’s champion certificate.[/QUOTE]

Ja bym wysłała jeszcze raz ten sam certyfikat w lepszej rozdzielczości i z zaznaczonym np w paincie kolorową ramką tą informacje w języku angielskim, że pies może być wystawiany w klasie użytkowej bo zaliczył testy etc etc.

Link to comment
Share on other sites

Ja odpowiedź rozumiem w ten sposób, że na certyfikacie brakuje informacji w języku angielskim jaką ocenę pies otrzymał. Jeśli tak jest w rzeczywistości to przedzieranie się przez ZKwP może przynieść jakieś rezultaty, ale w dłuuugiej perspektywie czasu. Ja bym spróbowała przesłać do tej pani certyfikat CIB - w końcu jeśli pies go otrzymał to musiał spełnić określone wymagania dotyczące użytkowości. Jeśli w Finlandii wymagania te są wyższe, no coż... Można jeszcze spróbować napisać do FCI [FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=#666666][EMAIL="[email protected]"] [COLOR=#666666][email protected][/COLOR][/EMAIL][/COLOR][/SIZE][/FONT], wprawdzie to e-mail championatowy, ale oni tam bardzo szybcy są, może skierują sprawę w odpowiednie ręce i będzie szybko odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

tak, jej chodzi o to, że w okienku rodzaje prób pisze KONKURS blabla dyplom II STOPNIA. Ale wydawało mi się, że skoro to wystawa międzynarodowa, ze skoro pisze, że do klasy można zgłosić psa z certyfikatem użytkowości (nie pisze nic jaki wynik konkursu i jaki konkurs jest zaliczany) i że skoro na certyfikacie pisze, że uprawnia do zgłaszania do klas użytkowych na WSZYSTKICH wystawach, to na wszystkich...
Napisałam do FCI, pani z Finlandii w kopii , załączyłam dyplom CIB.
Zobaczymy...

Ps inny cocker został przyjęty z tymi samymi papierami do klasy użytkowej bez problemu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...