Jump to content
Dogomania

pomocy! bezskuteczne odrobaczanie :(


ownerka_suczki

Recommended Posts

[quote name='Kyu']Zawaliliście jedną sprawę, jeśli wiadomo było, że sunia ma robale, trzeba było pokusić się o wyprowadzanie jej na spacery poza obręb ogrodu, gdy była po środkach odrobaczających.
Nie wiem czy istnieją środki do dezynfekcji trawnika "antyrobalowe".
W momencie, gdy sunia poddana jest kuracji nie wypuszczajcie jej na załatwianie się na ogrodzie.[/QUOTE]
To też nic nie da, bo kiedys do ogródka wróci... Wlosoglówka to okropne cholerstwo- mialam zarażonego tym psa- odrobaczanie pomogalo na chwile a w kolejnym badaniu znów byly.. ale ja tych robali nigdy w kupie nie widzialam i o ile wiem to akurat wlosoglówki nie widać.
Jak się pozbylismy tego dziadostwa na zawsze - foty- wymiana kilkudziesięciu ton ziemi na świezy piach plus advocate co miesiąc na każdego psa
[url]http://zapodaj.net/e8db8ea695dea.jpg.htm[/url]
[url]http://zapodaj.net/41c689f8b2065.jpg.html[/url]
Inną opcją jest beton który mozna by umyc ale nie chcialam zeby mi psy se lapki parzyly latem. Bez odkazenia terenu blado widze Twoją walkę (-

Link to comment
Share on other sites

arima - niesamowite
Zastanawiałam się nad psem przez parę lat, przeczytałam mnóstwo na ten temat (mimo, że jakieś doświadczenie miałam - pies w dzieciństwie i wczesnej młodości), ale w życiu bym nie pomyślała, że to może być taka rewolucja... Mała jest super i skoro ją zabraliśmy, zamierzam o nią dbać itd., ale chyba wiedząc to, co wiem, podjęłabym teraz inną decyzję, bo prawda jest taka, że od miesięcy jestem zmuszona poświęcać jej więcej troski, wysiłków i czasu (choćby szukając informacji wszędzie) niż moim dzieciom, a to już nie jest normalne.
Podziwiam Cię za Twoją walkę. U nas wymiana całej ziemi (w tym spory teren z trawnikiem, z którego korzystamy my, dzieci) na pewno odpada... Zwłaszcza, że mogłoby się okazać, że za chwilę młoda znów zarażona - chyba bym się załamała. :(
Ale zastanawia mnie, co piszesz - że jaj włosogłówek nie widać. To co to za cholerstwo ona ma? Może powtórzymy badanie, aczkolwiek wygląda na to, że włosogłówki są najwredniejsze do wybicia, więc jeśli miała je w badaniu wtedy wraz z czymś innym - i nadal ma to coś, co widzimy gołym okiem, to pewnie włosogłówki też. Tak czy siak trzeba ją odrobaczyć w jakiś sposób. Tylko znów to wymaga nakładania kagańca za każdym razem, kiedy jest na zewnątrz, więc moment na to jest fatalny. Zwłaszcza, że niedługo zostawimy ją na parę dni pod opieką kogoś, od kogo nie mogę oczekiwać takiego zaangażowania, jakie sama mam.


gryf80 - no właśnie, nie mogę teraz zrozumieć, jak to jest, że pieski miastowe, które spotykają na swojej drodze tyle kup wszelakich (bo wiadomo, że w mieście jest z tym różnie), nie mają takich problemów, jak my - gdzie sprzątamy, pilnujmy, odrobaczamy, uczymy ją itd. Jakiś pech straszny.

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego niektóre nie mają? - nie wiem... ale ja mam dużo psów , kupy badam regularnie i wyobraz sobie, ze tylko 2 psy mialy ciągle nawracającą wlosoglówke! - ojciec i córka. Reszta czysta mimo, ze przebywaly na tym samym terenie.. Nie wiem, moze to kwasowosc żolądka i nie mogly przetrwać w innych?? moze lepsza odporność??
Nie wiem skąd jesteś - ja badania zawsze robię w Toruniu u dr Sucheckiego- on się lubuje w robactwie i wie chyba wszystko na ten temat więc o pomylce nie może być mowy.. Wlasnie od niego dowiedzialam się o tym, ze nasza walka moze nigdy się nie powiesc jesli mamy skażony teren.
Ja proponuje , żebys odrobaczyla ją przez 5 dni Panacurem i dodatkowo na kark Advocate które tez zwalcza wlosoglówke i dziala ok miesiąc na te robactwo a nie tylko w dniu podania. I tak powtarzać to co miesiąc. Gdzies czytalam, ze w skażonych terenach wlasnie Advocate jest najlepszą bronią

Link to comment
Share on other sites

advocat moze byc bo działa przez miesiąc więc powtórki w sumie robic nie trzeba,ale po ok miesiacu po zastosowaniu advocate nalezy zbadac stolec na obecnośc pasozytów.
ważne przys tosowaniu tabkletek p/robacznych np jak wspomniałyście o [B]fenbendazolu[/B] jest[B] powtorzenie za 2 tyg schematu odrobaczania[/B](np codziennie przez 3 czy 5 dni ),jeśli niezrobicie powtórki po 2 tyg to mozecie odrobaczac tak w nieskończonosć.wszystko jest związane z cyklem życiowym pasozyta w ciele psa.
kwasowośc żoładka nie ma nic do rzeczy jeśłi chodzi o przetrwanie jaj pasożytów czy też postaci dorosłych.
jeszzce raz powtórzę-ważny jest schemat odrobaczania akurat w tym przyp.np fenbendazolem 3 dni codziennie faszerujemy psa tabletkami i po 2 tyg tak samo powtarzamy.taki schemat odrobaczania zwykle wystarcza aby pozbyc sie z organizmu włosogłówki(w dużej ilości pasozyt ten moze spowodowac anemie u psa)
do badania koproskopowego nie musi byc wykwalifikowana kadra,jeśli jakikolwiek gabinet posiada zestaw do badania kału i wie jak wygladają jaj poszczególnych pasozytów to żaden problem w ich określeniu-jaj wlosogłówki sa dosc charakterystyczne

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...